18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Witajcie drodzy Sadole.

Film nie mój, ale może znajdą się tu zapaleni maniacy offroadu którzy go chętnie obejrzą Sam miałem przyjemność prowadzić Range Rovera w Polskich zimowych warunkach po górach. Powiem co każdy powiedzieć o nich może - te auta są wyjątkowo zajebiste. Wprawdzie można je tanio kupić, ale to jest najmniejszy wydatek jak przychodzi do ich utrzymania. Spalanie i serwisowanie to dwie rzeczy które jak dobrze nie zarabiamy to nas wykończą. W moim przypadku przyjemność jazdy najmocniejszą II generacją Range Rovera to ok. 20l/100km w trasie (droga ekspresowa)... o offroadzie szkoda mówić - spalania pokaże 50, 60, 70l/100km... ale przepcha się przez każdy śnieg. Mój wybór jednak padł na Subaru Forestera, auto terenowe, ale mniej luksusowe i dużo lżejsze.



Szukałem czy był już ten temat, nie znalazłem. Jak było to bez zbędnego pierdolenia proszę skasować

P.S. Jak coś fajnego sam nagram to kiedyś wrzucę.
Zgłoś
Avatar
LosioDriver 2015-10-08, 15:27
sidmyfish napisał/a:

@LosioDriver oświniaczony forek?



Nieoświniaczony, oświniacze, narazie muszę się na wersje silnika zdecydować Jeżdżę narazie starym autem i czasem starym nie moim Forkiem

GanDzas napisał/a:

JEZUS MARIA! 11 minut? włączcie ten filmik to i 15 będzie mało youtube.com/watch?v=JXMyZ929lpY



O Monster Energy... fajne, ale to jest zupełnie co innego, gdyby takiego monstera puścić w taka trasę jak mają Rovery to by długo tak nie pojechał Trasa zupełnie o innych "parametrach".

Alonso napisał/a:

Były jakieś fajne dupy na wycieczce? Masz może zdjęcia gdy kucają w krzakach żeby się wysikać?
To mnie bardziej interesuje.



Skoro to Cię bardziej interesuje, zapraszam na RedTuba Pod hasłem offroad sporo filmików
Zgłoś
Avatar
Harvesterr 2015-10-08, 16:50 4
@LosioDriver SUbaru Forester terenowy? :lol"

To równie dobrze Outback mojego ojca jest terenowy
Zgłoś
Avatar
fiszer 2015-10-08, 17:30
Najlepsze terenówki? Toyota land cruiser, mercedes g, nissan patrol. Te samochody można zrobić na zarówno samochody wyczynowe jak i wyprawowe, a nie sypią się tak jak land i range rovery. Osobiście mam Suzuki Samuraia i także świetne, choć spartańskie auto (cała elektryka to: trochę czujników od silnika, światła, blokady, klakson i wyciągarki). Po zrobieniu terenowo ustępuje mało któremu samochodowi (już zmotanemu), ale na wyprawy się nie nadaje zbytnio- mały, głośny.

Suchar:

Dlaczego właściciele Land Roverów i Range Roverów nie witają się na rajdzie?

Bo widzieli się rano w warsztacie.
Zgłoś
Avatar
siboos 2015-10-08, 17:45
Na odrę niech podjada będą mieli swój "offroad".
Zgłoś
Avatar
kzf 2015-10-08, 18:50 1
@LosioDriver, Forester to w I generacji wysoki kombiak, a potem to bardziej SUV. W pełnym terenie kiepsko sobie będzie radził w porównaniu z Land Cruiserami, Patrolami i innymi typowymi terenówkami. To tak jakbym ja nazwał swojego Daihatsu Teriosa terenowcem, bo ma stały 4x4 i koło zapasowe "na dupie".

Niemniej dla Subarynek propsy. Zima- śnieg do klamek, pseudo SUVy nawet nie dają rady ruszyć, a Forester, Impreza, Legacy czy Outback idą jak czołgi .
Zgłoś
Avatar
rumpelstiltskinxxx 2015-10-08, 19:19
i to jest offroad, a chamy jebane jeżdżą po Polskich lasach i niszczą polne drogi, pomijając już ich chujowe i drogie auta kupione dla szpanu
Zgłoś
Avatar
wdiko 2015-10-08, 19:28
Sprzedam Land Rovera 2003r. Td4 2.0 TDI stan zajebisty za 18.000 Lubin i okolice
Zgłoś
Avatar
cenzurowany 2015-10-08, 20:02 1
Ty pierdolony burżuju
Zgłoś
Avatar
petru23 2015-10-08, 20:08
nie chcę się wymądrzać, ale akcja z 7 minuty trochę taka naciągana. Gdyby wyjeżdżając koła normalnie by przylegały to by nie wjechał. A tak to jeszcze z boku siły działały i było mu zdecydowanie łatwiej.

tak mi sie kurwa wydaje. Bo tak.
Zgłoś
Avatar
vladislav 2015-10-08, 22:11
@LosioDriver

Co do forka to ze względu na silnik patrz za I i II generacją. Unikaj silników diesla w forkach III generacji. W benzynach z turbo i dieslach lubi wydmuchać uszczelkę spod głowicy i miewają wycieki oleju w tym miejscu. Najtrwalsze silniki to 2.0 125KM, 2.0 158 KM i 2.5 173KM. Jak chcesz gazować szukaj po numerze sinika (bodajże FJ miały wzmacniane gniazda zaworowe). Jak zależy Ci na zajebistym napędzie przed zakupem sprawdź czy masz w tylnym moście LSD. Nie wszystkie Forki II generacji go mają bo były dodawane jako opcja. Mój ma tylko LSD w centralnym dyferencjale i radzi sobie doskonale. Choć testu "jednego koła z przyczepnością a reszta na rolkach" by nie przeszedł.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie forka.
Zgłoś
Avatar
TurboGrzesznik 2015-10-08, 22:18
oglądając to gówno miałem bardzo wyraźną myśl: to debile, męczą materiał, samochody które nie powinny tam sie znaleźć. Na taki teren inteligentny człowiek powinien zabrać tylko 6 kołowy amortyzowany 2-osiowo kruzer. Cały film to reklama tego syfu: patrzcie jechaliśmy po wypizdowie i nie jebło koło... ale zapewniam, że jebnie za 7 zakrętem...
Zgłoś
Avatar
kffiat 2015-10-08, 23:07
Fajna trasa ale raczej turystyczna a nie terenowa, tam gdzie da się wjechać bez MT-ków to jeszcze nie teren. A fabrycznie nowe terenówki obecnie kończą się niestety na Land Cruiserze, Wranglerze i G klasie, reszta na samonośnych to nie są samochody godne zaufania.. Forester kolego to świetny samochód ale mimo wszystko jest to SUV a nie samochód terenowy, tyle że jesteś w stanie jechać nim po autostradzie w godnych warunkach
Zgłoś
Avatar
MagicznyTomasz93 2015-10-09, 0:34
Forester autem terenowym? Owszem ma stały napęd na 4 koła ale to raczej podwyższone kombi
Zgłoś
Avatar
LosioDriver 2015-10-09, 8:40
@kzf Wiadomo, że nie ma go co porównywać z Land Cruiserem, ale... radzi sobie w terenie często lepiej niż wiele nibyterenówek. A jak się go jeszcze troche zrobi to już naprawdę każdy teren pokona. Ma to co najważniejsze - dobry napęd

@vladislav Dzięki, diesla ogólnie unikam. Gazować nie chce, jakoś przeżyje Forkowe spalanie... no chyba, że trafię na fabryczną instalacje gazową, która była w Skandynawii - Szwecji albo Norwegii. A tak to myślałem nad XT... tylko właśnie ta ich wyższa awryjność od X... i znacznie wyższe spalanie. Wybór pewnie padnie na jedną z wersjii 2.0X. Dzięki za info o napędzie, tego mi jeszcze nie powiedziano, a na napędzie szczególnie mi zależy Pozdro i dzięki
Zgłoś