18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Jechał 46 km/h rowerem. Złapał go fotoradar
s................a • 2012-07-21, 21:27
Pojebany kraj

18-latek z Kościerzyny bardzo się zdziwił, gdy na jego adres domowy przyszedł mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości. Okazało się, że fotoradar zrobił zdjęcie Patrykowi, jak jechał rowerem.

Patryk Wałdoch dowiedział się, że ma zapłacić 50 zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Straż miejska przysłała mu mandat z informacją, że fotoradar przy ulicy Rogali w Kościerzynie zrobił mu zdjęcie, kiedy jechał z prędkością 46 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Rowerzysta nie przyjął jednak mandatu.

Nie ma dowodu
– Jak mogę wiedzieć, z jaką jadę prędkością, skoro nie mam licznika? – denerwuje się chłopak. – W dodatku, strażnicy pokazywali mi zdjęcie, na którym nie było wpisanej prędkości, więc nikt mi nie udowodnił, że było to 46 km/h - dodaje.

Subiektywne odczucie

Policja w Kościerzynie, która została poinformowana o sprawie przyznaje, że sytuacja nie jest oczywista.
- Trudno jest udowodnić rowerzyście, że przekroczył dozwoloną prędkość – przyznaje Sebastian Recław, naczelnik wydziału ruchu drogowego kościerskiej policji. – To subiektywne odczucie, każdy poruszający się rowerem inaczej ocenia prędkość, z którą jedzie - zauważa.

Życzliwi sąsiedzi?
Policjant zwraca też uwagę, że w tej sytuacji trudno o ustalenie, kim jest i gdzie mieszka rowerzysta.
Sposób, w jaki straż miejska ustaliła jego tożsamość i adres zamieszkania zastanawia też Patryka.
- Mój rower nie ma przecież tablic rejestracyjnych, a jednak ktoś ustalił, że to ja i przysłał mi mandat do domu – oburza się rowerzysta. – Domyślam się, że przyczynił się do tego jeden ze strażników, który jest moim sąsiadem - podejrzewa.

Komentarz Straży w poniedziałek
Straż miejska w Kościerzynie poinformowała, że komentarz w tej sprawie przedstawi dopiero w poniedziałek, kiedy z urlopu wróci komendant.
- To nie jest sprawa pilna, więc nie będziemy komentować tego wcześniej - powiedziała w rozmowie z TVN24 wiceburmistrz Kościerzyny Ewa Aleksandrowicz.
W związku z tym, że rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu.

źródło: www.tvn24.pl/jechal-46-km-h-rowerem-zlapal-go-fotoradar,266268,s.html
Zgłoś
Avatar
smartboy 2012-07-22, 1:53
powinno być raczej POjebany kraj, stwierdzam błąd bo PełO
Zgłoś
Avatar
nanab 2012-07-22, 1:55 1
Przekroczył prędkość i dostał mandat. Nie wiem co w tym dziwnego.
Zgłoś
Avatar
maciejas666 2012-07-22, 2:04
ZURAD. Firma z Ostrowi Mazowieckiej. Mieszkam tam ale nie ma się czym chwalić...
Zgłoś
Avatar
s................a 2012-07-22, 2:10 17
Jak to ktoś mądrze rzekł:
"Strażnik miejski - jeszcze nie pies, już nie człowiek"
Zgłoś
Avatar
Benyslaw 2012-07-22, 2:23
Taaaa.... a numer rejestracyjny miał na czole ...:/ ściema ..:/
Zgłoś
Avatar
own33333d7 2012-07-22, 5:28 4
Musi uważać bo jeszcze kilka takich akcji i mu dowód osobisty zabiorą za niebezpieczną jazdę
Zgłoś
Avatar
Torghal 2012-07-22, 6:49
46 km/h rowerem to w pizdu dużo, w dodatku wiejskim rowerem z koszyczkiem bez przerzutek? Coś mi tu śmierdzi fejkiem.
Zgłoś
Avatar
Mom and Death 2012-07-22, 7:47
A co za różnica czym jechał ? Przekroczył prędkość więc niech płaci pierdolony chuj.
Zgłoś
Avatar
Q-BartNH 2012-07-22, 9:05
jak go znaleźli bez rejstracji
Zgłoś
Avatar
MOTiV95 2012-07-22, 9:51
"46km/h przy rowerze to bedzie jakies 4000 obrotów /min. Ładnie zapier****ł."

Co to 46 km/h na rowerze? Ponad 70 miałem na liczniku, tyle że z górki
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2012-07-22, 10:15
Straż Miejska - Strażnik
Straż Pożarna - Strażak
Jaka tu niby władza ? Powiedzcie mi czym się kurwa różni straż od straży???
Strażnicy miejscy zatrzymali mnie za to że jechałem rowerem po chodniku zaraz za nimi ;/
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2012-07-22, 10:34
Wielkie mi co, za wp.pl:
Cytat:

Mario Cipollini został zatrzymany przez policję w Livorno za przekroczenie dozwolonej prędkości. Stało się to podczas treningu, w którym uczestniczył także inny włoski kolarz Mario Scirea. Mandat wyniósł 63 euro.

Cipollini i Scirea jechali za samochodem technicznym z prędkością 90 km na godzinę. Kolarze nie mieli prawa poruszać się na zamkniętym dla rowerzystów odcinku drogi szybkiego ruchu.

To nie pierwszy przypadek przekroczenia przepisów drogowych przez Cipolliniego. Radar przyłapał go razem z kilkoma innymi kolarzami podczas klasyku Gent-Wevelgem.

Ukarano ich wówczas mandatem w wysokości 100 euro, jednak belgijski minister sprawiedliwości ułaskawił kolarzy jadących 55, zamiast dopuszczalnych 50 km na godzinę.


Niech chłopak napisze do Ministra Sprawiedliwości, może też mu umorzy
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2012-07-22, 11:42
salmonellas napisał/a:

Trzeba bylo plyte CD. na kierownicy powiesic.



Albo mordę popsikać Foto Blokerem
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-07-22, 19:31
ana chuj tak zapiertdalał
Zgłoś
Avatar
D................2 2012-07-22, 21:17
Ja bym przebolał 50 dych a to zdjęcie oprawił w antyramę. Miny kolegów -bezcenne:D
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie