18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jehowcy
Dawidoxxl • 2014-05-11, 22:15
Witam,

Historia nieco długa ale może zawierać rady przydatne w życiu. nie było na bank bo to materiał własny mniej więcej z przed miesiąca.

Otóż pewnego dnia siedząc w mieszkaniu w jednej z bardziej zadupiastych dzielnic Warszawy usłyszałem dzwonek do drzwi a, że akurat spodziewałem się gości to otworzyłem z entuzjazmem. Jednak zamiast znajomej ujrzałem dwie kobiety, jedna koło 30 a druga wyraźnie starsza. Na dzień dobry zaprosiły mnie na obchody bardzo ważnego wydarzenia jakim jest śmierć Chrystusa. I w tym momencie dotarło do mnie, że to tzw. kociarze... No ale tak się składa, że długo czekałem na taką sposobność aby z nimi porozmawiać bo po nękaniu w przeszłości przez tych nazi-kocurów poczytałem trochę na ich temat i miałem kilka mocnych argumentów. Przedstawię to może w formie dialogu :
D - to ja a J to wiadomo

J - Czy wierzy pan w boga ?
D - niestety nie, religia mnie w żaden sposób nie przekonuje ( chciałem zobaczyć co powiedzą jak podam się za ateistę, bo jak się powie ze się jest katolem no to standardowa gadka)
J - a czy czytał pan jakąkolwiek księgę religijną ?
D - Tak, sporo starego testamentu, ewangelię i prócz poza biblią jeszcze Koran z racji mojej ciekawości na określenie w nim praw kobiet. (aż się im oczy zaświeciły)
J - I jak pan to ocenia, próbował pan to postrzegać jako książkę naukową ?
D - książka jak każda inna, fajne przypowieści, trochę historii i propagandy, ale zanim zaczną panie swój wywód proszę mi powiedzieć skoro uważacie swoje tezy za prawdziwe to dlaczego nie jesteście uznani na świecie za religię ?
J - w Polsce jesteśmy związkiem wyznaniowym od 1989 roku w wielu innych krajach również
D - tak się składa, że wolność wyznania gwarantuje większość konstytucji dzisiejszych państw, a Australii wierzy się w latającego potwora spagetti a w Wielkiej Brytanii jest zakon rycerzy Jedi. Wyjaśnijcie mi zatem dlaczego w 30 krajach świata szerzenie waszych poglądów jest przestępstwem a inne wielkie religie uznają was za sektę ?
J - (chwila ciszy) - Jeżeli pan chce wiedzieć więcej na ten temat możemy się z panem spotkać i to omówić
D - nie dam paniom takiej szansy, ponieważ zwyczajnie przygotujecie trochę swojej propagandy.
J - W takim razie co pan sądzi o zapisie z Księgi Hioba (podała rozdział i werset) mówiący, że ziemia zawieszona jest w nicości, jak pan uważa skąd tysiące lat temu taka wiedza.
D - To akurat wynika z rozwoju społeczeństwa, zawsze znajdzie się ktoś kto łamie obecnie obowiązujący porządek świata, przykładem może być twórca heliocentrycznej teorii świata który spłonął na stosie jako heretyk a dziś jego tezy są podstawowymi prawami astrologii, niech panie poczytają o dewiacji pozytywnej. (ten argument akurat miałem w zanadrzu bo kilka dni wcześniej pisałem o tym w pracy dyplomowej). Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie dlaczego bezcześcicie święty dla katolików wizerunek Maryi (dla niewiedzących najbardziej ortodoksyjni potrafią mieć go na podłodze aby każdy musiał do deptać). Żydzi jakoś nie palą krzyży, choć nie wierzą w Jezusa.
J- Wie pan jesteśmy w stanie to wyjaśnić ale to wymaga spokojnej rozmowy przy kawie na przykład
D- Czyli znowu nie macie odpowiedzi ? Zatem dziękuję i do widzenia, szukajcie innych jeleni, którzy wezmą kredyty i przepiszą na was mieszkanie...

Widok ich min kiedy zamykałem drzwi bezcenny... Generalnie dialog z ich strony był szerszy jednak pominąłem te ich pierdolenie kotka za pomocą młotka i wspomniałem tylko o tych faktach którymi można ich zagiąć. Polecam spróbować bo to zajebista satysfakcja widzieć jąkających się jehowców

Czekam na lawinę chujni i hejtów
Zgłoś
Avatar
kaelem 2014-05-12, 0:14 2
Pracowałem z trzema jehowymi. Powiem tak w porządku ludzie, powiem więcej, patrioci (zdziwko) razem z kumplem (konserwatywnym) wchodziliśmy z nimi w niewygodne dla nich dyskusje. Pytaliśmy o struktury, o kasę, o przekonanie do tego co robią, o zniewagi itp. Ogólnie po tym wszystkim wyniosłem jedną puentę... ludzie wyznania tego sektowego są ok (pomimo moich narodowych zapędów) nie krzywdzą innych namacalnie, nie złorzeczą, nie klną, jak ja, piją nawet więcej niż ja, pracują w miarę sumiennie... Ludzie są spoko, ale ich wyznanie jest zjebane jak PO. Zauważyłem, że bronią się płytkimi argumentami, takimi jakich naukę przyjęli od swoich starych. Ja jako katolik mogę być o to samo posądzony, jednak różnica jest taka, iż ja jestem świadomy, oni jednak nie.
Zgłoś
Avatar
Rottenlady 2014-05-12, 0:14
Ja jednak preferuję zatrzaskiwanie im drzwi przed nosem, nie chce mi się gadać z betonem. Chociaż wytykanie ich błędów logicznych i przypomnienie historii zmieniania doktryny (i końców świata), lub propozycja przetoczenia krwi mogłyby być całkiem zabawne.
Btw, do nich można się przyzwyczaić, ale znajoma katolska młodzież (te nawiedzone osobniki) też zaczyna się angażować w nawracanie chodząc po domach. A na religii ich uczyli, że to zły sposób, że mają dawać przykład i "świadectwa" swoją postawą. Tiaa...
Zgłoś
Avatar
Momonti 2014-05-12, 0:22
Dawidoxxl napisał/a:

(...)własny mniej więcej z przed miesiąca.



z przed miesiąca

z przed


Nie wiem z czego pisałeś pracę dyplomową, ale mam nadzieję że nie była ona broniona na kierunku humanistycznym.
Zgłoś
Avatar
El_Vito 2014-05-12, 0:42 2
@up

Jaką pracę dyplomową??? Człowieku, przecież w gimnazjum nie ma czegoś takiego. Gościu mógł najwyżej napisać klasówkę.

Świadkowie Jehowy (nie żadni jehowi, jehowcy, jehowici) to bardzo porządni ludzie. Wierzą w te swoje różne gusła, ale są uczciwi, pracowici, kulturalni. Żeby nasi rodzimi katolicy byli w 1/10 tacy jak świadkowie Jehowy...
Zgłoś
Avatar
AnimowanyAlkoholik 2014-05-12, 0:51 1
Momonti, Pewnie nie na kierunku humanistycznym, bo na chuj mu on?
Zgłoś
Avatar
qwachu 2014-05-12, 0:56
Ja tam nawet p[sem nie musiałem szczuć, skubaniec cięty był na domokrążców, także jak go lekko (niby to na ledwo wyglądało, ale psina mała i tak znała procedurę) stopą w progu przytrzymałem, to jak wysunął łeb i wyszczerzył kły, to od razu spierdalali, bo ujadał jak wściekle bydle, które ma się rzucić (ogólnie to by obszczekał tylko i tyle ).

Wdawać się w dyskusję z ludźmi, którzy maja wyprany mózg nie ma sensu i szkoda czasu, bo zwykle oni lubią łazić przed świętami, gdzie masa porządków jest i ogólny zapierdol.
Zgłoś
Avatar
KMD 2014-05-12, 1:20
Ale im powiedziałeś!
Zgłoś
Avatar
yozue.ble 2014-05-12, 1:23 1
Ja tam z kulturą mówię "Żegnam" i zamykam drzwi. Nie mam czasu na słowne przepychanki z nimi czy tam z innymi akwizytorami.
Zgłoś
Avatar
ofterror 2014-05-12, 1:35 15
Tak kurwa właśnie! To, że w Polsce są oni związkiem wyznaniowym tylko dowodzi skurwiałości naszego rządu... Czytam te wasze komentarze i robi mi się smutno kiedy nazywacie ich lepszymi. Otóż moi drodzy. Powiem wam jaka jest brutalna prawda. Prawda, z którą zetknąłem się osobiście (choć nie na własnej skórze). Świadkowie Jehowy to zwykła sekta. W młodym wieku kiedy człowiek jest jeszcze nie wykształcony i nie ma własnego zdania czy też wyrobionego światopoglądu jest indoktrynowany. Zapewnia mu się przyjaźń, ciepło, dobro i całą resztę tej pięknej chujni. Dziecko nie może nawet podejrzewać co czeka je później. Te skurwiałe mendy z czasem zaczynają mu wpajać, że wszyscy ludzie nie będący ŚJ są "złym towarzystwem". Że należy z nimi utrzymywać tylko najpłytsze kontakty (wyjątek stanowią sytuacje indoktrynowania nowych członków). Prócz tego istnieje masa ograniczeń życia codziennego, których należy przestrzegać i masa kar za łamanie przepisów. Po kilku latach to dziecko budzi się jako dorosły człowiek z ręką w nocniku. Okazuje się, że fajnie byłoby żyć. Że przyszła pierwsza miłość czy cokolwiek takiego, ale nie można. Wszyscy członkowie sekty stale szpiegują i donoszą przełożonym. Wystarczy, że taki człowiek zostanie zobaczony w galerii handlowej z kimś obcym i najstarsi zboru wiedzą o tym po kilku minutach. Później zaczyna się targanie i przesłuchania mogące w konsekwencji prowadzić do zawieszenia w niektórych przywilejach (co jest równoznaczne z publiczną chłostą psychiczną) lub całkowitego wykluczenia. Co jest złego w całkowitym wykluczeniu zapytacie... Dlaczego sami nie odejdą skoro im tak źle zapytacie. Powód jest prosty. Z osobą, która odeszła lub została wykluczona żaden ŚJ nie może utrzymywać kontaktu. Żaden. Rodzina, przyjaciele, nikt. Przypominam tutaj co pisałem o złym towarzystwie kilka linijek wyżej. Odejście/wykluczenie oznacza utratę praktycznie wszystkich najbliższych ludzi. Taka osoba zostaje uwięziona w chorej pułapce. Jej psychika niszczeje stopniowo, a towarzyszący temu ból jest nieznośny nawet dla osób trzecich (ja jestem osobą trzecią). Dlatego te skurwiałe mendy powinny zostać pokonane. Dlatego właśnie należy z nimi walczyć wszelkimi dostępnymi metodami. To jest taka sama sekta jak każda inna. Tyle tylko, że ma więcej pieniędzy. Stać ja na zajebistych prawników, łapówki, kursy i inną chujnie. Ja jebie ale mam ból dupy! Ale nie! Po maść nie pójdę! A wiecie dlaczego? Bo tego bólu nie należy uśmierzać. Należy go wykorzystać do sprawienia aby ta jebana sekta zniknęła z powierzchni ziemi! Żeby nie ostał się po niej kamień na kamieniu! I żeby wszystko na koniec zostało zaorane i zasypane solą oraz saletrą!
Zgłoś
Avatar
Sadza 2014-05-12, 1:55 2
Jak raz do mych drzwi przyszli Jehowi, (też 2 panie w podobnym wieku) to opowiedziałem im dowcip:

Nowy świadek, chudy niski z okularami i łysiną nie śmiale puka do drzwi.
Otwiera przypakowany mężczyzna z cygarem. Typowy maczo.
(Świadek - S, Mężczyzna - M)
M - Dzień dobry. Słucham Pana.
S - Dzień dobry. Czy chciałby Pan wiedzieć jak trafić do królestwa niebieskiego?
M - Czemu nie? Zapraszam do środka
Wchodzą. Świadek w zadumie i zdziwieniu rozgląda się po pokoju.
M - To słucham Pana
Świadek ciągle zapatrzony jak w obrazek.
M - Przepraszam. Przyszedł Pan powiedzieć jak trafić do królestwa niebieskiego.
S - Nie, no boo... Jeszcze nikt mnie tak daleko nie wpuścił

Posmutniały i powiedziały, że je też rzadko wpuszczają
Zgłoś
Avatar
kuba7575 2014-05-12, 1:56 4
Czyli świadkowie Jehowy mają znać z miejsca odpowiedz na każde twoje pytanie a ty sam mylisz podstawowe pojęcia jak astrologia i astronomia? Nawet profesor nie jest w stanie odpowiedzieć z miejsca na każde pytanie z jego dziedziny a od nich wymagasz odpowiedzi na każde bardziej lub mniej złożone pytanie. Gratuluje, jesteś takie zajebisty
Zgłoś
Avatar
AlexStrife18 2014-05-12, 2:20
A ja tam ich wpusciłem do domu jak ostatnio przyszli do mojego dziadka. To była zemsta, za jego pierdolenie bez sensu czego często się dopuszcza. Nie nawidzę jak ktoś mi bez sensu o dupie marynie pierdoli. I marnuje mój cenny czas. Zdziwieni byli jak chuj,aż ich musiałem 2 razy z kuchni wołać. Pierdolili coś o tym że niby jezus bogiem nie jest. Ale koło chuja mi to latało. Jechowi też ludzie, niech się raz na pół roku ucieszą.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-05-12, 2:29 2
Co to za odróżnianie sekta/religia? Dla mnie jedno i to samo: indoktrynacja bajkami, zabieranie pieniędzy na różne rytuały, nastawienie negatywne do innych poglądów. I czym oni się tak różnią od katoli? Że łażą po domach? Dawno temu w Rzymie też się kanałami przemieszczali pierwsi chrześcijanie i namawiali. W sumie tylko czekać, aż znowu zaczną łazić, bo im jeleni ostatnio ubywa. Już jeżdżą księżulki samochodami z megafonami i pierdolą brednie.
Zgłoś
Avatar
mtek9 2014-05-12, 3:18
Ostatnio w podobny sposób zgniotłem dwóch przedstawicieli śj to powiedzieli z wielkim fachem, że zaznaczają moje mieszkanie na jakieś czarnej liście...
Zgłoś
Avatar
maddog77 2014-05-12, 5:29
Dla mnie sprawa jest prosta jak mawia Jim Jeffries ludzie wierzący są mentalnie opóźnieni w rozwoju.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie