18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
dnr 2014-01-26, 0:13 1
Macie rację, ciężko odpowiedzieć na niektóre pytania, głównie takie z powiedzmy "teorii lewactwa" Czy myślę, że wszyscy ludzie powinni być szczęśliwi, najedzeni, wykształceni? Tak. Czy myślę, że to realistyczny cel, do którego należy dążyć za wszelką cenę? Absolutnie nie. I jak mam odpowiedzieć?
Zgłoś
Avatar
The_Andrzej 2014-01-26, 15:42

Tak jak się spodziewałem, lekkie odchylenie w prawo, bez żadnego ekstremizmu.
Zgłoś
Avatar
D................a 2014-01-27, 16:09

Najważniejsze, że bez skrajności
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2014-01-27, 22:31
Tak jakby skrajność była czymś złym. Dla normalnego człowieka coś jest albo białe albo czarne. Chociaż pewnie w przypadku kobiet jest kilkanaście kolorów szarości, bo wiadomo, że są one nie zdecydowane praktycznie we wszystkim i nie potrafią podejmować konkretnych decyzji. Dlatego kobieta nie nadaje się na np. na generała czy szefa jakiejś firmy.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-04-08, 1:12 3
A czemu skrajność ma być czymś dobrym? Nie ma sensu rozmawiać z radykałem, bo nigdy nie otworzy się na zrozumienie poglądów (bo być może sytuacja sprawia, że widać je w innym świetle i są na dany czas/miejsce lepsze).

Ja jestem np. libertarianinem, ale nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek skręcił w stronę anarchistów. W każdej dziedzinie życia "co za dużo to nie zdrowo", trzeba znaleźć arystotelejski "złoty środek" i szukać kompromisu. Historia uczy, że radykałowie zawsze przegrywają, przeważnie przez byłych towarzyszy, których poglądy się unormowały.

Porównanie do generała średnie, bo właśnie dobry dowódca wie, kiedy zmienić taktykę, zrobić odwrót, pójść na kompromis. Bywali fataliści, którzy do końca upierali się, że ich strategia jest idealna i w chwili porażki, nie przyznali się do błędu, mimo że skazali swoich ludzi na głupią śmierć.
Zgłoś