18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Język polski jest ą-ę
DumbledoreZG • 2013-03-02, 23:53
Witam.

Wiele osób ma tendencje do pisania bez polskich znaków (sam czasami taką mam), dlatego postanowiłem poinformować Was o kampanii "Język polski jest ą-ę", w którą zaangażowały się takie gwiazdy jak zespół Goya, Łukasz Zagrobelny i K.A.S.A. Stworzyli oni wersje swoich piosenek bez polskich znaków. Dla przykładu dwie piosenki:

Utwór "U mnie maj" Łukasza Zagrobelnego:



Utwór "Piękniejsza" K.A.S.Y:



Na Youtube można znaleźć jeszcze inne piosenki bez polskich znaków w wykonaniu np. zespołu Loka.

Link do artykułu: muzyka.onet.pl/newsy/pop/jezyk-polski-jest-a-e-posluchaj-polskich-pios...
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2013-03-03, 12:00 1
Zągrąbęlny?! Pierwszy raz usłyszałę nazwisko.

Pomijam już to, ze bez polfonów pisze się znacznie szybciej to tak na prawdę w niczym to nie przeszkadza. O wiele gorsze sa orty.

Często jak cos robie to korzystam z ccc i w tedy polskich znakow takze nie mam.

Głupia akcja.
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-03-03, 12:04 17
Zgłoś
Avatar
sebeks 2013-03-03, 12:08 2
największe gwiazdy! brakuje tylko CANDY GIRL i Iwony Węgrowskiej

a co do akcji to jest śmieszna - polacy mówią poprawnie i wiedzą jak poprawnie napisać w większym % niż reszta świata; zawdzięczamy to edukacji opartej na zakuwaniu debilnych formułek jak wzory na kulę czy stożek [najpotrzebniejszy], rodzaje gleb, funkcje trygonometryczne, wiersze na pamięć, czy układ kostny żaby, zamiast uczyć się przez najbliższe 50lat wyłącznie jak zrobić z Polski imperium gospodarcze bo ma potencjał i naciskać właśnie na to
Zgłoś
Avatar
dumad 2013-03-03, 12:11
jestę konię

co to za akcja bez Sashy Grey?
Zgłoś
Avatar
baza1000 2013-03-03, 12:27 2
Polecam kawałek łony "ĄĘ"
Zgłoś
Avatar
Dee_Loc 2013-03-03, 13:11 15


dużo lepsze od tych wyżej tu podanych
Zgłoś
Avatar
donszymon 2013-03-03, 13:12
@up
Właśnie miałem to wstawić.
Ukradłeś mi posta!
Zgłoś
Avatar
Dee_Loc 2013-03-03, 13:18
wybacz
Zgłoś
Avatar
marcin3ck 2013-03-03, 13:51 4
Proponuję akcję "Język polski jest R" tak apropo naszego płemieła.
Zgłoś
Avatar
rinleezwins 2013-03-03, 15:28
Mam system po angielsku i nie mam polskich znakow. Dziekuje, dobranoc.
Zgłoś
Avatar
Leniwiec1 2013-03-03, 16:25
Piosenka Kasy to jakbym czeskiego słuchał.
Zgłoś
Avatar
Cameleczek 2013-03-03, 17:52
Bez ą i ę to zalatuje czeskim
Zgłoś
Avatar
Stalovy 2013-03-03, 18:08
dostępny_nick napisał/a:

...bo w końcu Polacy nie gęsi i swój język mają.


"...iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - Rejowi chodziło o to, że Polacy mają język polski, a nie gęsi, a nie o to, że nie są gęśmi...
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-03-03, 21:29
No, kretyni i analfabeci, tak właśnie idiotycznie brzmicie, gdy nie używacie polskich znaków. Nieważne gdzie jesteście, instalacja pakietu językowego to jak pierdnięcie. I nie ma usprawiedliwienia, że nie, że nie chcę, że nie mogę znaleźć. Nie używasz polskich znaków? Jesteś idiotą i debilem. Nieużywanie ich nie dość, że brzmi całkowicie z dupy, to jeszcze kaleczy polszczyznę. A wiadomo, Polak, który leje na własną mowę to tylko frajer niemający nic wspólnego z szacunkiem do własnego kraju (mówię tu nie o ludziach, ale o historii Polski, pewnych zwyczajach, pięknych widokach, kulturze...)

pacyfista napisał/a:

Głupia akcja. Pisanie bez polskich znaków jest szybsze i na czatach nie wyobrażam sobie pierdzielenia się z każdą literką.



Pisanie na czatach to żadne usprawiedliwienie. Po to się uczysz w szkole polskiego, by używać go poprawnie. Żenada.

Pips napisał/a:

Też mam dla was lekcje, nie stawia się jebanej spacji przed kropkami, przecinkami, znakami zapytania itp. Często i gęsto to stosujecie, po uj? W szkole was nie nauczyli? Przykład to pan powyżej.



To tylko gimbaza. Część tych dzieci dorośnie i zobaczy jakie głupoty przyszło im robić kiedyś, inni... No cóż, inni zostaną kretynami na całe życie. Bo przecież spacje przed pytajnikami i wykrzyknikami wyglądają tak fajnie...

rinleezwins napisał/a:

Mam system po angielsku i nie mam polskich znakow. Dziekuje, dobranoc.



Żadne usprawiedliwienie. To tylko lenistwo i ignorancja. Zapierdalaj szukać pakietu językowego No, albo nie udzielaj się w polskim Internecie, bo robisz wiochę tym Polakom, którzy nie srają na polszczyznę.
Zgłoś
Avatar
chetek 2013-03-03, 22:05
@up

Jeśli chodzi o Internet, to się z Tobą zgodzę. Na klawiaturze naprawdę nie ma znaczenia, czy pisze się z czy bez polskich znaków, jeśli chodzi o tempo pisania.

Inna sprawa to sms-y. Jeśli wysyłam sms z polskimi znakami, to rejestrowany jest on jako wiadomość o znacznie większej liczbie znaków w porównaniu do tej samej treści bez polskich znaków. I ktokolwiek by na mnie nie huczał z telewizorni, nie będę używał polskich znaków w sms. Chyba, że owe osoby pokryją koszta z tym związane.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie