18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 20:46
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 9:40
🔥 Hindus w koszuli... - teraz popularne
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
R................x 2010-10-21, 21:35 1
_XaL_ napisał/a:


Ha-Ha, nie rozumiem?



Kiedy osiągnie połowę lasu i dalej leci prosto to zaczyna od połowy wylatywać. Dobre, wszyscy kminili z połową sroki Szkoda że wcześniej nie widziałem tego tematu.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-21, 21:39
Rhox napisał/a:

Kiedy osiągnie połowę lasu i dalej leci prosto to zaczyna od połowy wylatywać. Dobre, wszyscy kminili z połową sroki Szkoda że wcześniej nie widziałem tego tematu.


Ty, faktycznie

[ Komentarz dodany przez: Conscribo: 2010-10-21, 21:40 ]


[ Komentarz dodany przez: Cthulhu: 2010-10-22, 00:34 ]
Zgłoś
Avatar
Wiochmen 2010-10-24, 14:12
jeżeli w przyczepie sa ptaki,to czy jak one zaczną latac to masa przyczepy zmieni sie??
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-24, 14:53
Wiochmen napisał/a:

jeżeli w przyczepie sa ptaki,to czy jak one zaczną latac to masa przyczepy zmieni sie??


Nie.

Przypominam jeszcze o swojej:
Cytat:


Uczeń Platona i Sokretesa wybrał takie dwie liczby naturalne większe od 1, których suma jest mniejsza od 20. Platon poznał sumę tych liczb, a Sokrates ich iloczyn. Każdy z nich znał tylko swoją liczbę i obaj wiedzieli, że mają sumę i iloczyn pewnych liczb. Potem Platon i Sokrates przeprowadzili następującą rozmowę:
Sokrates - Nie wiem jakie to liczby.
Platon - Wiedziałem, że nie będziesz wiedział.
Sokrates - A teraz to już wiem.
Platon - A teraz to ja też wiem.
Pytanie: Jakie liczby wybrał tenże uczeń?

Zgłoś
Avatar
~Vuko 2010-10-24, 15:08
Wiochmen napisał/a:

jeżeli w przyczepie sa ptaki,to czy jak one zaczną latac to masa przyczepy zmieni sie??

Nie zmieni się (Pogromcy Mitów rządzą ).
Zgłoś
Avatar
sywall 2010-11-04, 11:48 2
Jest 5 koszyków. W każdym z nich jest 5 jabłek.
W jednym jabłku są 3 robaki. Każdy z nich przyprowadził do jabłka 4 młode. Ile jest robaków?

Zgłoś
Avatar
I_T_I 2010-11-04, 12:05
12
Zgłoś
Avatar
zz360 2010-11-04, 12:36
375;] takie testy maturalne to wklejaj na strone operonu, a nie tu -.-
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2010-11-04, 14:13
ja mowie ze 300 nie wiem skad 15,12 i 375? skoro w 1 jabłku jest 3*4=12 a jabłek 5 to daje 60 * 5 koszyczków? a Wy to liczycie? normalnie nogi miekna, za 20lat w Polsce będzie Etiopia intelektualna

sywall idź się wykastruj
Zgłoś
Avatar
ktos1979 2010-11-04, 14:31
Giene2 375,300 było samych młodych,5*5=25*3=75 robaków
Młodych było 4*75=300,ale dolicz do tego te stare robaki z góry,
jest ich 75.300 75=375
A teraz jedź do Etiopii.
Zgłoś
Avatar
Rufi 2010-11-04, 15:05 1
W takich zagadkach zazwyczaj najbardziej podchwytliwa bywa sama treść.
Nieważne ile jest koszyków i jabłek bo wyraźnie jest napisane..."w jednym jabłku są trzy robaki"...a nie w każdym jabłku.
Potem..."każdy z nich przyprowadził do jabłka(jednego)cztery młode"...nie do każdego.
Jest 12 i chuj...
Zgłoś
Avatar
The Butcher 2010-11-04, 16:32
12, bo nie jest powiedziane, że w innych jabłkach były robaki.

______________

W każdym z nas tkwi morderca, trzeba go tylko znaleźć.
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-11-04, 17:24
nie robić mi tutaj pierdolnika!

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
W 2010-11-04, 19:54 1
15. 3 stare w jednym jabłku i w sumie 12 młodych
albo 375 jeżeli w kazdym jabłku robaki urzędują

o co Ci chodzi ~cons?
Zgłoś
Avatar
Rufi 2010-11-04, 20:44
W napisał/a:

15. 3 stare w jednym jabłku i w sumie 12 młodych


Jasne że 15 z rozpędu zapomniałem dodać stare
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie