18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:40
🔥 Hindus w koszuli... - teraz popularne
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-11-20, 12:19 1
W napisał/a:

chuj wie


Tak, jednak nie jest to najwyżej punktowana odpowiedź.
Conscribo napisał/a:

duchy nie istnieją?


Chuj wie Ale nie o to chodzi.
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-11-20, 12:53
_XaL_ napisał/a:


Tak, jednak nie jest to najwyżej punktowana odpowiedź.



nieskończenie wiele?

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-11-20, 13:34
Conscribo napisał/a:

nieskończenie wiele?


Dobrze
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-11-20, 14:03
Coś mi się wydaje, że zagadka z Platonem i Sokratesem nie posiada rozwiązania, prawie na pewno nie posiada i to jest moja ostateczna odpowiedź.

Dwie zagadki ode mnie:

Co to jest? Należy do ciebie, nigdy go nikomu nie pożyczasz, a jednak wszyscy, których znasz, używają go?

Ten, kto to robi, robi to wyłącznie na sprzedaż. Ten, co kupił, nie używa. Ten, kto tego używa, nie wie o tym. O czym mowa?

______________

Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych WILCZE SERCE,
Stabłowicka 131, 54-062 Wrocław, tel. 607828984
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-11-20, 14:29
yarzapp napisał/a:

Co to jest? Należy do ciebie, nigdy go nikomu nie pożyczasz, a jednak wszyscy, których znasz, używają go?


To znam, więc niech kto inny się wykaże To nie jest trudne
yarzapp napisał/a:

Ten, kto to robi, robi to wyłącznie na sprzedaż. Ten, co kupił, nie używa. Ten, kto tego używa, nie wie o tym. O czym mowa?


A tu nie jestem pewien, ale obstawiałbym trumnę.

Co do mojej zagadki - punkt dla Ciebie
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-11-20, 15:03
_XaL_ napisał/a:

A tu nie jestem pewien, ale obstawiałbym trumnę.


PLUS

______________

Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych WILCZE SERCE,
Stabłowicka 131, 54-062 Wrocław, tel. 607828984
Zgłoś
Avatar
Show No Mercy 2010-11-20, 16:54
Odpowiedż na to pierwsze to chyba twoie imię ale nie jestem na 100% pewny
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-11-20, 17:48
Show No Mercy napisał/a:

Odpowiedż na to pierwsze to chyba twoie imię ale nie jestem na 100% pewny



Dobrze
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2011-02-09, 13:14


Cytat:

Uczeń Platona i Sokretesa wybrał takie dwie liczby naturalne większe od 1, których suma jest mniejsza od 20. Platon poznał sumę tych liczb, a Sokrates ich iloczyn. Każdy z nich znał tylko swoją liczbę i obaj wiedzieli, że mają sumę i iloczyn pewnych liczb. Potem Platon i Sokrates przeprowadzili następującą rozmowę:
Sokrates - Nie wiem jakie to liczby.
Platon - Wiedziałem, że nie będziesz wiedział.
Sokrates - A teraz to już wiem.
Platon - A teraz to ja też wiem.
Pytanie: Jakie liczby wybrał tenże uczeń?



Wyjaśnie, bo znałem, jednak chciałem dać innym pole.
Więc wypowiedź Sokratesa [S] mówi nam, że liczba jaką otrzymał NIE JEST iloczynem dwóch liczb pierwszych, inaczej odgadłby te liczby natychmiast, odpowiedź Platona [P] daje nam wskazówke że jego liczba nie może być sumą dwóch liczb pierwszych więc rozpatrzmy te przypadki:

Kod:
4 = 2 + 2,<br> 5 = 3 + 2,<br> 6 = 3 + 3,<br> 7 = 5 + 2, <br> 8 = 5 + 3,  <br> 9 = 7 + 2,<br> 10 = 7 + 3, <br> 12 = 7 + 5, <br> 13 = 11 + 2, <br> 14 = 7 + 7,  <br> 15 = 13 + 2,<br> 16 = 13 + 3,  <br> 18 = 11 + 7, <br> 19 = 17 + 2.


Widzimy że [P] mógł wybrać 11 albo 17, jednak 11 = 7 + 4 = 8 + 3.

W obu przypadkach możliwa jest druga odpowiedź [S], jednak nie [P], więc [P] nie mógł mieć liczby 11. Zatem otrzymał liczbę 17 = 4 + 13, a Sokrates liczbę 52.
Do tego pasują liczby 4 i 13.

4*13=52, 4+13=17

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
W 2011-02-12, 22:45
no zobaczymy (jednak moje rozwiązanie opiera się na założeniu cięższa-lżejsza)
1.dzielimy 12 monet na 4 kupki po 3 monety
2.ważymy dowolnie wybrane dwie kupki
a) wychylenie -> zostawiamy jedną kupkę i porównujemy z dowolną z pozostalych, zanotowujemy sobie w którą stronę waga się przechyliła
* znów wychylenie -> w zostawionej na wadze kupce jest fałszywa moneta
** równowaga -> ta odłożona kupka zawiera fałszywą monetę
dlej wybieramy z "fałszywej" kupki dwie dowolne monety i ważymy
' wychlenie - (wiemy, czy fałszywka jest cięższa, cy lżejsza, więc odpowiednią wybieramy)
'' równowaga - trzeca moneta jest fałszywa i też wiemy, czy cięższa czy lżejsza
b) równowaga -> zostawiamy jedną kupkę i porównujemy ją z jedną z pozostałych dwóch kupek
* szalka przechyla się -> wiemy, czy moneta jest cięższa, czy lżejsza. ważymy dowolne dwie monety z kupki
' równowaga -> trzecia jest fałszywa i nie wiemy czy cięższa, czy lżejsza
'' wychylenie -> ta lżejsza/cięższa moneta jest fałszywa
** równowaga -> inna moneta jest w ostatniej kupce. znów ważę dwie dowolne monety i tak:
- jeśli wyborę dwie dowolne i będzie równowaga, to ta trzecia, jest fałszywa
- jeśli będzie wychylenie, to ostawiam dowolnie jedną z dwóch monet na wadze i mam 50% szansy, że to ta jest fałszywa a tak serio to potrzebuję jeszcze czwartego ważenia na ten jeden szczególny prypadek. więc gdzies barkuje czegoś w moim rozumowaniu... ale prawdopodobieństwo takiego przypadku jest niewielkie
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2011-02-12, 22:50
W, zmień ilosć monet i kupek, blisko

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
W 2011-02-12, 22:58
no właśnie jakoś na rozwiązanie z 3 po 4 nie mam pomysłu... może to dlatego, że jestem chora.
albo głupia

tzn. jak w pierwszym ważeniu wyjdzei równowaga to ekstra, biorę dowolne dwie monety z trzeciej kupki i
a) równowaga -> jedną monetę zamieniam i juz wiem, która jest fałszywa
b) przwaga -> tak samo jak wyżej

a jak w pierwszym ważeniu wyjdzei mi przewaga to wciąż mój nierozwijający się na studiach mózg (co to za program szkolnictwa wyzszego, że na uczelni technicznej czuję, że głupieję?) wciąż nie może ogranizyć się do pozostałych dwóh ważeń i chce trzech!
Zgłoś
Avatar
cyman9 2011-02-12, 23:36
Witam, trafiłem na kącik logiczny przez przypadek i postanowiłem rozwiązać tą łamigłówkę z monetami. Jak na razie mnie przerasta, wiem jak w dwóch ważeniach wybrać 3 monety, ale nie wiem jak w jednym ważeniu wybrać tą właściwą . jestem na dobrym tropie?
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2011-02-13, 2:38
I am perwert napisał/a:

Widzimy że [P] mógł wybrać 11 albo 17, jednak 11 = 7 + 4 = 8 + 3.

W obu przypadkach możliwa jest druga odpowiedź [S], jednak nie [P], więc [P] nie mógł mieć liczby 11. Zatem otrzymał liczbę 17 = 4 + 13, a Sokrates liczbę 52.
Do tego pasują liczby 4 i 13.

4*13=52, 4+13=17



Co to z bullshit?
Zacznijmy od tego, że masz rację z pierwszym wnioskiem - NIE są to dwie liczby pierwsze, ponieważ Sokrates znający ich iloczyn, od razu znałby wynik.
Jednak albo ja nie rozumiem Twojego toku myślenia, albo sam się gubisz: Zauważyłeś, że Platon też domyślił się o liczbach pierwszych po stwierdzeniu platona - więc PO CO w zestawieniu liczb sprawdzasz np 3+3=6 albo 3+7=10? Skoro to równie dobrze mozę być 2+4=6 bądź 4+6=10? -- Jednak na razie jednak nie będę wyjaśniał, jeśli ktoś jeszcze próbuje to rozwiązać. Natomiast błąd polega na tym, że gdyby to było 4 i 13, to Sokrates znając iloczyn 52, nie musiałby konsultować tego z Platonem -bo to jedyne liczby z jemu dostępnych, które dają taki wynik (kolejność jest nieistotna, więc 4*13 i 13*4 liczymy jako jedno, bo to zbiór liczb). Więc niestety, ale Twoje wytłumaczenie jest błędne

Monety znam, więc nie będę pajacować
Zgłoś
Avatar
cyman9 2011-02-22, 0:45
Graficzne rozwiązanie zagadki z monetami rysowane w paincie przez 1,5h
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie