18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:40
🔥 Hindus w koszuli... - teraz popularne
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
ĸuń 2011-12-27, 13:21
(A)Abstynent napisał/a:

Co łączy cyrkiel i przecinek ?



strzelam, że to i to można postawić.
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2011-12-27, 16:37
Bardziej chodzi że ma związek z pewnym wyrażeniem algebraicznym.

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
marna 2012-01-07, 10:34
Marysia ma w szufladzie 9 par kolczyków. Każda para kolczyków jest inna. Ile kolczyków musi wyciągnąć Marysia, by mieć pewność, że wśród wyciągnietych kolczyków są 2 kolczyki od pary?

______________

-Gdybyś kochał się z kimś po raz absolutnie ostatni... Jak by było?
-Niesamowicie smutno.
-Też tak sądzę.
-Zasmuć mnie..
Zgłoś
Avatar
W 2012-01-07, 10:52
kucurku, chodzi o to, że rozgraniczają zbiory?

otworzyć oczka musi ta marysia. powinno pomóc
Zgłoś
Avatar
marna 2012-01-07, 10:55
W, a jeśli jest ociemniała ?

______________

-Gdybyś kochał się z kimś po raz absolutnie ostatni... Jak by było?
-Niesamowicie smutno.
-Też tak sądzę.
-Zasmuć mnie..
Zgłoś
Avatar
W 2012-01-07, 11:24
to skąd ma wiedzieć, czy to te, co chciała, jak wyciągnęła tyle sztuk?
może znać tylko prawdpodobieństwo, że to te, czyli, że te na pewn się już pojawiły wśród wyciąganych. które są do pary niech se palcami zmaca. ta marysia to przekombinowuje sobie żcyie
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2012-01-07, 12:00
tocz to proste, tyle ile par plus jeden

______________

21 = 3 * 7
Zgłoś
Avatar
Dannyk 2012-01-08, 0:22
To było proste, wróćmy do tego cyrkla i przecinka.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2012-01-08, 3:06
No, bo szczerze mówiąc to nic sensownego mi nie przychodzi do głowy...
Że przecinek można użyć do opisu zbioru,który zostanie określony cyrklem? No nichuja nie mam pomysłu.
Zgłoś
Avatar
ĸuń 2012-01-08, 8:04
Kocurek, daj jeszcze małą podpowiedź
Zgłoś
Avatar
Dannyk 2012-01-08, 14:23
Tym i tym możesz coś oddzielić?
Zgłoś
Avatar
Nerd 2012-01-19, 17:06
Może ja podam coś od siebie(w miarę prostego,aby każdy mógł zrobić), bo widzę,że dawno tu nikt nie zaglądał.
Załóżmy,że razem z 1 kolegą grasz w grę o nazwie "33". Gra polega na tym,że:
1. Pierwszy gracz podaje liczbę od 1-3.
2. Kolejny gracz(gracze) dodają do wyniku poprzednika liczbę od 1-3, pamiętając,że łączna suma nie może przekroczyć 33.
3. Krok 2 powtarza się do momentu,aż któryś z graczy poda(bądź będzie zmuszony podać) liczbę 33 i ta osoba przegrywa.
Załóżmy również,że Twój kolega zaczyna i podaje dowolną z możliwych liczb(1-3). W jaki sposób powinieneś dodawać kolejne liczby, aby mieć pewność,że wygrasz?

______________

I don't break bricks, I'm not Mario
But I'm still oldschool, like Atari, yo!
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2012-01-19, 23:18
Nerd napisał/a:

Może ja podam coś od siebie(w miarę prostego,aby każdy mógł zrobić), bo widzę,że dawno tu nikt nie zaglądał.
Załóżmy,że razem z 1 kolegą grasz w grę o nazwie "33". Gra polega na tym,że:
1. Pierwszy gracz podaje liczbę od 1-3.
2. Kolejny gracz(gracze) dodają do wyniku poprzednika liczbę od 1-3, pamiętając,że łączna suma nie może przekroczyć 33.
3. Krok 2 powtarza się do momentu,aż któryś z graczy poda(bądź będzie zmuszony podać) liczbę 33 i ta osoba przegrywa.
Załóżmy również,że Twój kolega zaczyna i podaje dowolną z możliwych liczb(1-3). W jaki sposób powinieneś dodawać kolejne liczby, aby mieć pewność,że wygrasz?


Zawsze taką, by w jego przedostatnim ruchu musiał podać liczbę z zakresu 28-31 (i tak w tył co trzy w dół)
Zgłoś
Avatar
W 2012-01-20, 14:05 1
Nerd napisał/a:

W jaki sposób powinieneś dodawać kolejne liczby, aby mieć pewność,że wygrasz?


w sposób normalny, czyli na zasadzie 2+2=4. każdy inny sposób dodawania może przynieść nieoczekiwane skutki.
Zgłoś
Avatar
Nerd 2012-01-20, 15:56
_XaL_ napisał/a:


Zawsze taką, by w jego przedostatnim ruchu musiał podać liczbę z zakresu 28-31 (i tak w tył co trzy w dół)


Konkretniej, co wcześniej ma robić ta osoba, zakładając,że nie zaczyna.

W napisał/a:


w sposób normalny, czyli na zasadzie 2+2=4. każdy inny sposób dodawania może przynieść nieoczekiwane skutki.


Ok... Podam Ci przykład,że dodając w sposób normalny, osoba , która nie zaczyna przegra.
Gracz 1: 1
Gracz 2: 3
Gracz 1: 6
Gracz 2: 9
Gracz 1: 12
Gracz 2: 15
Gracz 1: 18
Gracz 2: 21
Gracz 1: 24
Gracz 2: 25
Gracz 1: 28
Gracz 2: 30
Gracz 1: 32
Gracz 2: 33
W tym przykładzie wszystko było dodawane "normalnie", a jednak gracz 2 przegrał... BTW Co to znaczy dodawać inaczej?

______________

I don't break bricks, I'm not Mario
But I'm still oldschool, like Atari, yo!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie