18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:09
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:44
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-07, 11:27
jak dla mnie to własnie powinien pozostać przy swoim wyborze

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-07, 11:47
stat.sc.edu/~west/javahtml/LetsMakeaDeal.html

Jeśli chce ci się czytać

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-10-07, 12:31 1
Można to łatwo wyjaśnić. Jeśli wybrałeś na początku złe drzwi (a masz na to 2/3 szans), to prowadzący MUSI wybrać te drzwi, gdzie jest koza (wtedy masz 100%, że w drugich jest samochód), jeśli wybrałeś drzwi, w których jest samochód (na co masz 1/3 szans), wtedy opłaca się nie zmieniać decyzji (czyli dwa razy większą szansę masz, jeśli zmienisz decyzję), można to też wyjaśnić zasadą ograniczonego wyboru, którą stosuje się w brydżu

______________

Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych WILCZE SERCE,
Stabłowicka 131, 54-062 Wrocław, tel. 607828984
Zgłoś
Avatar
W 2010-10-07, 13:08
jak dla mnie to masz 1/2 szansy. albo jest w drzwiach, które wybrałeś, albo w tych, których prowadzący nie otworzył. i zmiana decyzji nieczego tu nie zmieni. prawdopodobieństwo wygranej w totka jest masakryczni małe, a jakoś ludzie wygrywają.
statystyk też nie lubię ;]
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2010-10-07, 14:45
W, studiujesz na Politechnice,więc chyba wiesz, co to jest prawdopodobieństwo warunkowe

______________

Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych WILCZE SERCE,
Stabłowicka 131, 54-062 Wrocław, tel. 607828984
Zgłoś
Avatar
W 2010-10-07, 15:19
mialam uproszczona matme, wiec nie wiem. nie musialam sie uczyc rachunku, czego nie zaluje. za to analizę i algebrę osobno owszem, bym mieć chciala.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-08, 0:19
Zatem z mojej strony pewnego rodzaju klasyk

Pewien człowiek, mieszka na 18 piętrze w bloku. Gdy jest ładna pogoda, jedzie z parteru na 12piętro, a resztę idzie schodami. Gdy jest pochmurno, wyjeżdża od razu na 18. Dlaczego?
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-08, 7:05
rozkoszuje się widokami, gdy jest ładnie?

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-08, 9:46
Conscribo napisał/a:

rozkoszuje się widokami, gdy jest ładnie?


Nie
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-08, 15:01
bo ma parasol?

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-08, 15:29
Jest niski i używa parasola by nacisnąć przycisk, a parasol zabiera wtedy gdy jest brzydka pogoda.

Ode mnie:

Pewien facet wcześnie przybył na przyjęcie i wypił trochę ponczu. Następnie szybko wyszedł. Wszyscy inni goście umarli z powodu zatrucia, a policja stwierdziła, że trucizna była właśnie w ponczu, co więcej - znajdowała się tam już, gdy on pił poncz. Dlaczego ten facet się nie zatruł?

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-08, 15:33
wypił za mało ponczu?

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-08, 15:47
Nie.

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
D................u 2010-10-08, 17:21
Miał słaby żołas i wyrzygał cały wypity poncz.
Zgłoś
Avatar
Uriz 2010-10-08, 18:13
Gdyż to on zatruł ten poncz i dla oddalenia z siebie podejrzeń wypił trochę, a następnie wciągnął odtrutkę?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie