18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:54
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:27
🔥 Pedalarz i roboty drogowe - teraz popularne
Karmienie węża
BIORESWOJE • 2013-06-27, 20:59
Film mój więc nie było wąż kumpla natomiast
przy koncowce macie zwolnione tempo ale polecam całość, calej myszy nie wpierdala telefon mi padł, no cóż. Następnym razem obiecuje całość



i dwie foty od kumpla jeszcze
Zgłoś
Avatar
Tytus1986 2013-06-28, 22:15 1
A chuj, też się wtrącę.
Na spacer to sobie można psa zabrać, albo papugę,(ważne, żeby stałocieplne to było), jak ktoś chce być oryginalny, to może swojego ptaka na świeże powietrze wypuścić i do sklepu z nim pójść...
Karmienie pytona żywym i przytomnym pokarmem jest zawsze znacznie lepsze choćby dla jego kondycji psychicznej (to jest drapieżnik, a nie tylko padlinożerca), aniżeli mrożonkami, czy choćby ogłuszonymi gryzoniami. Ja swojego karmiłem myszami, czy szczurami, nigdy nic mu się nie stało.
Wyciągania węża na karmienie z terrarium nie polecam, niepotrzebny stres może spowodować wymioty, w najgorszym razie, jak ma to miejsce po dwóch dniach, to wali trupem w całym domu, a jak ktoś ma pecha, to wonsz może się udusić (taka mała ironia).
Dziękuje za uwagę

P.S. wąż nadal ma się bardzo dobrze, chociaż nie jest już pod moją opieką.
Zgłoś
Avatar
Constantinus 2013-06-28, 22:31 1
Za muzykę nie ma piwa...
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-06-28, 22:55 1
autor błazni się jak chuj mnie to bawi heheh
Zgłoś
Avatar
KwusheR 2013-06-28, 23:02 1
I ten rap w podkładzie ;d banda debili, nic więcej.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-06-28, 23:44
@Basco, powiedz proszę że nic nie hodujesz... Ja hoduję Regiusa od dobrych kilku lat i od dwóch weterynarzy zajmujących się tylko gadami i płazami dostałem zalecenie by nie karmić go w terrarium tylko poza nim bo (przynajmniej mój) debil wpierdala mysz z torfem i później nim sra. Kilku znajomych, którzy chodzili do innych weterynarzy dostało to samo zalecenie. Czasem nie je pół roku i więcej, ale to normalne (tym bardziej, że ten gatunek niestety wybredny jest) i nic sobie z tego nie robię. Zje to zje, nie to nie.
Zgłoś
Avatar
kopuczini 2013-06-28, 23:51
Gratulacje idiotyzmu, i co po karmieniu wziąłeś ot tak rega na rękę i przeniosłeś do terra? Kur*a on po nakarmieniu ma sam spierdolić do norki, leżeć w ciepełku i go strawić, węża po karmieniu nie rusza się min 2 tyg, w zależności od wielkości posiłku i od gada. Ja pierdole, ile razy czyta się na forach "Reg nie chce jeść 3 miesiąc", kurwa dziwne, że nie chce. A i co do karmówki to regi są bardzo przyjazne w zmianach i polecam zamienienie żywych myszy, a z czasem szczurów na mrożonki, dwa lata temu był przypadek, że szczur zeżarł dosłownie skórę z grzbietu rega,który po 4 dniach męczarni padł.
Zgłoś
Avatar
bania88 2013-06-29, 0:46 1
Zgłoś
Avatar
karol-bania 2013-06-29, 1:09
Pomachaj tak nad nim swoim kutasem to wzrośnie Ci oglądalność.
Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-06-29, 1:12 2
@Tytus... bullshit? Trupy też jedzą w naturze i to częściej niż myślisz. I chujowo argumentujesz podawanie żywca, naprawdę. Ogłuszoną i to koniecznie. Mysz to tam nawet kij, ale jak Ci się szczur do węża odwinie to masz przesrane (np. jak sobie gadzina trafi nie w łeb, a w brzuch) i pytanie... jak karmisz? czy trzymasz gryzonia za ogon łbem w dół, czy rzucasz i niech sobie pyton samopas upoluje? Bo to, że u Ciebie nie było problemu, nie znaczy, że go nie będzie nigdy.

A karmić można żywymi jak się samemu ma hodowlę i wie się, czym się je karmi, to wtedy można świeżo ubite/żywe ogłuszone podawać, bo argumenty typu ,,wąż to drapieżnik a nie padlinożerca" są zwyczajnie chujowe. Atakuj ,,trupka" identycznie jak żywego, nie widać naprawdę różnicy. Z rzadka się trafiają okazy, co trupy od razu konsumują, bez ataku, ale to zazwyczaj są nieśmiałe bestie, co na noc im trzeba zostawiać karmówki.

Jeśli gad wyciągany był często z terra, to na czas karmienia tez stresu nie dostanie. A jeśli jest terrarium biotopowe i podłoże to np. chips kokosowy ( a nie ascetycznie ręczniki papierowe podłożone, bo właściciel to wygodna pała) to lepiej poza karmić, bo jak w karmówke się zaplącze takie ustrojstwo to potem może być ,,drobny" problem.
Zgłoś
Avatar
bobberman 2013-06-29, 1:38
I właśnie tacy jebani znawcy z terrarystyki.pl powstrzymują mnie przed wrzuceniem nagrania(3 kamery) z polowania mojego Imperatora. Więc pyton wam w dupę wielcy znawcy, którzy hodują swoje spasione dupska przed komputerami.
Fala hejtu 3.....2.....1....Start
Zgłoś
Avatar
chrabciok 2013-06-29, 2:06
Bardzo porządne, naturalna rzecz, że sobie wpier**la żywą mysz, jak bym miał węża to też karmiłbym go tylko w podobny sposób, przynajmniej jest na co popatrzeć, choć tyle frajdy z niego. Nie rozumiem tych sprzeciwów, wielka mi rzecz wąż zjadł myszke. Tylko na krzywdę ludzką to nie zwracacie uwagi tępe chu*je a szkoda gadać. Dobranoc
Zgłoś
Avatar
B................o 2013-06-29, 13:21
Nie chodzi o nie karmienie żywymi gryzoniami, czy karmienie poza terrarium, tylko o podniecenie autora i jego szczeniackie podejście do tematu.
Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-06-29, 14:33
A mi to bardziej chodzi jak już o bezpieczeństwo gada, który nie jest jak pająk, jeśli go karmówka oślepi to permanentnie i tyle. Żywymi trzeba umieć też karmić, tyle w temacie. Wrzuciłem nawet temat jak się może skończyć karmienie żywymi bez odpowiedniego podejścia (i stanie obok terra jak gad szuka myszy/szczura to nie jest pilnowanie, bo chuja zareagujecie).
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-06-29, 17:14 2
Oby tak was wjebali do klatki z tygrysami. Jestem za karmieniem tego co normalnie żre mięso, mięsem, ale nie tak. W naturze ofiara ma jakąś szansę, bo może spieprzyć, a tu? Do dupy. W takim przypadku daje się zabite gryzonie. To jest znęcanie się i oby was to spotkało. Już lepiej by było puścić gada i ofiarę na trawnik. Rozumiem znęcanie się nad ludźmi, którzy na to zasłużyli, ale za znęcanie się nad zwierzętami wielki murzyński chuj wam w dupę.

PS. Chujowy podkład muzyczny. Następnym razem daj coś, co od razu nie wypierdoli mi bębenków.
Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-06-29, 22:28
Jak zazwyczaj z rusofilem sobie jedziemy (tematy typu aborcja ) to tutaj się zgadzam. Tak samo argument ,,ja chcę żeby miał jak w naturze" idzie się jebać, bo gad zamknięty w terrarium. Na wolności jak nie jest głodny to sam spieprza gdzieś dalej, a tutaj się tylko stresuje gryzoniami na adrenalinie.

No i fakt, nieco to podchodzi pod znęcanie się, ale to by trzeba nieco jeszcze podrasować argumenty.

Powtórzę: Jak chcesz karmić żywymi to dwie sprawy. Pierwsza to jakoś uzasadnij wybór KONKRETNIE, nie hasłem ,,ma mieć naturalnie", ,,wąż to nie ma być pizda", bez pierdolenia, konkrety proszę. Dwa: wiedz jak podawać żywca.

Jak ani jedno ani drugie nie potrafisz, a karmisz żywcem, to w dupie masz zdrowie gada, i chcesz sobie pooglądać jak zabija, proste. Ergo? Chuj, nie terrarysta.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie