18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Makabajachi 2013-06-16, 11:10
Toć ona skręca w prawo, więc o chuj wam chodzi z tym wyprzedzaniem z prawej?

A dobra już wiem...
Zgłoś
Avatar
nidmord 2013-06-16, 11:11
@up
jaja se robisz z nas, prawda?
Zgłoś
Avatar
Makabajachi 2013-06-16, 11:15
Nie zauważyłem ze dała kierunek w lewo... Tak to jest jak się nie przeczyta tytułu ;P
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-06-16, 11:18
Kurwa i potem weź jeździj z takimi -.- Wyprzedzać z prawej można: teren zabudowany, co najmniej 2 pasy w jednym kierunku. Drogi jednokierunkowe. Drogi poza terenem zabudowanym, co najmniej 3 pasy ruchu. Tramwaj praktycznie zawsze trzeba z prawej, chyba ze nie ma miejsca. Coś pominąłem? Potem kurwa na drodze jakaś cipa się wlecze lewym, a jakiś pizduś jej nie wyprzedza bo 'prawym nie wolno' ;/
Zgłoś
Avatar
Tymon 2013-06-16, 11:22
Zdjąłbym kask i po kolei napierdalając w te puste jak balon łby uczyłbym który kierunkowskaz włączamy przy skręcie w prawo.
Zgłoś
Avatar
Galu87 2013-06-16, 12:15
Ale jakby nie patrzeć wina motocyklisty. Nie wolno wyprzedać w takiej sytuacji z prawej, poza tym zasada ograniczonego zaufania, może sobie migać, póki nie zacznie manewru to może zrobić wszystko i nie ma znaczenia co migała
Zgłoś
Avatar
snikersx 2013-06-16, 13:20 4
I zamiast w lewo, w prawo daje.
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2013-06-16, 13:46 1
a wiecie jaki wynik takiej stłuczki byłby w PL ?

Wina ewidentna motocyklisty z tego względu że nie wyprzedza się auta po prawej stronie a on chciał ewidentnie taki manewr zrobić, identyczną sytuację miał mój znajomy, gdzie kierowca auta chciał skręcić w lewo po czym zmienił zdanie i skręcił w prawo i po prostu musnął tego mojego znajomego spychając go na chodnik i zmuszając do gleby.

Przyjazd policji, przepytanie świadków i wynik, kierowca motocykla winny całego zajścia iż wyprzedzał prawą stroną i tyle
Zgłoś
Avatar
Nieciu 2013-06-16, 15:12
Włączony kierunkowskaz świadczy jedynie o tym, że działa.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-06-16, 15:54
Kurwa widzę, że tu 90% debili samochodowych jest. We wtorek na państwowym miałem filmik (jedzie samochód przede mną z włączonym kierunkiem w lewo) i pytanie "czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić samochód z prawej strony". Odpowiedziałem 'Tak'. Odpowiedź była prawidłowa. Ma kierunek w lewo to ma zjechać do osi jezdni lub jej krawędzi i umożliwić jadącym na wprost/w prawo ominięcie/wyprzedzenie.
Zgłoś
Avatar
.Piotrek 2013-06-16, 20:08
Kierunek sygnalizuje zamiar wykonania manewru. Ile to razy widziałem idiotów w antykach którzy chcieli na ten kruczek wyciagnac odszkodowanie.
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2013-06-16, 20:44 1
Cytat:

Kurwa widzę, że tu 90% debili samochodowych jest. We wtorek na państwowym miałem filmik (jedzie samochód przede mną z włączonym kierunkiem w lewo) i pytanie "czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić samochód z prawej strony". Odpowiedziałem 'Tak'. Odpowiedź była prawidłowa. Ma kierunek w lewo to ma zjechać do osi jezdni lub jej krawędzi i umożliwić jadącym na wprost/w prawo ominięcie/wyprzedzenie.



Dziwny ten państwowy, mam rozumieć że prawko dopiero zdałeś tak?
bo wyminąć stojące auto możesz, ale pod żadnym pozorem nie jadące bądź poruszające się nawet 1 km/h bo to jest wtedy manewr wyprzedzania ciołku niemyty a jak wiadomo wyprzedzać z prawej możesz i to nie zawsze na drodze dwupasmowej...
Zgłoś
Avatar
F................d 2013-06-17, 13:50
ludzie no ja tylko tylko stwierdziłem, ze nie wyprzedza się z prawej strony, omijanie to co innego, kierowca auta się nie zatrzymał, więc o manewrze omijania nie ma mowy, to było wyprzedzanie

JAjkowodoRkeczykiel napisał/a:

@Fricked widać, że nie masz prawka. Nie można wyprzedzać, ale w takiej sytuacji jaka teraz była gdy ten samochód skręca w lewo nie trzeba czekać i można go OMINĄĆ z prawej strony...



mam prawko b,c,c+e kurs doszkalający, adr, certyfikat kompetencji przewoźnika drogowego (kraj i międzynarodówka), i kupę lat spedzonych za fajera wiec nie wyciagaj pochopnych wniosków :*
Zgłoś