18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:48
Kleszcze
s................s • 2012-09-19, 17:57
Trochę ładnych zdjęć przedstawiających kleszcze pasożytujące na rozmaitych gatunkach zwierząt. Słowem wstępu, co by wódy bez zagrychy nie żłopać:

"Kleszcze – pajęczaki należące do podgromady roztoczy (Acari), traktowane jako grupa umowna lub jako nadrodzina Ixodoidea albo też jako podrząd Ixodides (Ixodes).
Wyróżnia się rodziny kleszczy twarde (Ixodidae), częściowo okryte twardym pancerzem, oraz pozbawione tego pancerza, miękkie — obrzeżkowate (Argasidae). Jest ich kilkaset gatunków. Kleszcze są pasożytami zewnętrznymi głównie kręgowców.
Długość ciała wynosi od jednego do kilku milimetrów (po nassaniu kilkakrotnie większa), ryjkowaty narząd gębowy przystosowany do ssania krwi i płynów tkankowych (hypostom), zbrojny w liczne ząbki pomocne w utrzymywaniu się w skórze żywiciela. Gatunki z rodziny Ixodidae ssą krew trzy razy w życiu: w stadium larwalnym, w stadium nimfy i jako postać dorosła, atakując zwierzęta na łąkach i w lasach (bez jedzenia mogą żyć do dwóch lat). Są kosmopolityczne. Zamieszkują głównie tropiki i subtropiki. W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus). Kleszcze są wektorami dla wielu chorób; m.in. boreliozy. W Polsce badania nad kleszczami prowadzi się w ośrodku lubelskim."

źródło:wikipedia.org











Reszta w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
xiro 2012-09-19, 19:27 3
Janusz~ napisał/a:

Skoro dałeś fotki tylu egzotycznych zwierząt ugryzionych przez kleszcze, to gdzie fotki murzynów?



nawet kleszcz sie murzynow nie chce tknac
Zgłoś
Avatar
d1abol 2012-09-19, 19:31 85
A kto pamieta tego kleszcza?

Zgłoś
Avatar
KANIBAL22 2012-09-19, 19:36
pamietam jak za małolata siostrze ciotecznej starszej o 6 lat wyrywałem kleszcza z nogi... takiego rodzaju histerii do tej pory nie widzialem coś pięknego
Zgłoś
Avatar
uzavixis 2012-09-19, 20:09 30
co jak co, ale te skurwiele mnie jakos szczegolnie brzydza, bardziej niz baby z kutasami i jebanie trupa
Zgłoś
Avatar
Zkirtaem 2012-09-19, 20:10 1
Kiedyś mi się taki usadowił na brzuchu, za długo tam nie posiedział no ale propsy że posiedział w ogóle. Milej wspominam jak wyrywałem takie kleszcze z psa i wrzucałem do naczynia z octem gdzie się... rozpuszczały
Zgłoś
Avatar
dagins 2012-09-19, 20:11
Chciałoby się do ogniska wrzucić i patrzeć, jak skwierczą.
Zgłoś
Avatar
ma4er 2012-09-19, 20:20 1
Mi coś takiego wisi pod chujem

a nie to jaja.
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2012-09-19, 20:26
T34v2 napisał/a:

by cie chuj op, frytki se zrobiłem jem sobie kulturalnie a tu mi takie gowno wyskakuje na sadolu. juz nie jestem głodny


Zapraszamy na harda:>
Zgłoś
Avatar
shin69 2012-09-19, 20:27
Tego chujstwa nie da się nawet kapciem zabić, bo się zrzyga do naczyń krwionośnych po uderzeniu :/
Zgłoś
Avatar
mp_toujane 2012-09-19, 20:29 12
jebane pierdolone skurwiałe pasożyty

najobrzydliwsze gówno na świecie

pół lata nie można było wyjść spokojnie z psem na spacer bo zawsze przynosił po 5 sztuk tych chujów na sobie, i odrazu sie jebance wczepiały w skóre

kleszcze to CHUJE
Zgłoś
Avatar
o................e 2012-09-19, 21:07 3
ja pierdole , ja teraz nie zasne
pamietam jak na moim dogu siedział taki skurwiel spasiony pies głową machnął i to na moje wyro poleciało, do teraz mam uraz na psychice
Zgłoś
Avatar
Alonso 2012-09-19, 21:11 1
Piwko za super temat.
A oto ciąg dalszy edukacji - profilaktyka

Zgłoś
Avatar
marna 2012-09-19, 21:16 1
.:. napisał/a:



Że człowiekowi jakiemuś?



gorzej i boleśniej. Koniowi.
Zgłoś
Avatar
Krecixx 2012-09-19, 21:42
SZkoda mi tych zwierzat, ale chcialbym te wszyskie male skurwiele spalic.
Zgłoś
Avatar
Borutałkię 2012-09-19, 21:46 2
hahaha, pamiętam jak na pierwszym roku studiów podczas praktyk terenowych znajomemu wyrosło trzecie jajo, przy wyciąganiu już nie było śmiesznie szczęśliwie jego dziewczynie się udało.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie