18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
W lutym wjechaliśmy na Ślężę, to w maju zdecydowaliśmy się zdobyć Wielką Sowę (1015 mnpm.). Wycieczka nagrywana dwoma gopro2, filmik dynamicznie zmontowany do muzyki mumfordów. Na pytania chętnie odpowiem. Mam nadzieję że się spodoba, cze!

Zgłoś
Avatar
artiee 2013-05-11, 9:58
Echh też bym tak polatał.
Zgłoś
Avatar
PelsonMX 2013-05-11, 10:07 1
piją pepsi na pojary
Zgłoś
Avatar
a................l 2013-05-11, 10:09
Hexagon v3 2010 - mój zakup sprzed miesiąca, świetny rower
Zgłoś
Avatar
Numernabis 2013-05-11, 10:21
Za kota piwo
Zgłoś
Avatar
glinglqnglowy glunglak 2013-05-11, 10:25 1
Ziomeczki, macie siłę, trzymajcie się pasji jak pies jebania kolana. W tym jest sens życia, wyżej, wyżej! Piwo oczywiście, powodzenia
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-05-11, 10:28 7
Cytat:

czy nozka do roweru przypadkiem nie jest pedalska? zwlaszcza dla kogos kto sie tym zajmuje?



Jest, wiem bo się tym zajmuję Problemem nóżek do roweru jest to, że z reguły są to ciężkie klamoty zwiększające ryzyko zahaczenia o jakiś korzeń, a do niczego tak naprawdę nie są potrzebne.

Cytat:

Kross Hexagon v3. dałem 900zł. Wytrzyma stosunkowo dużo, oczywiście nie możesz napierdalać z jakichś dropów bo to jednak nie jest klasa światowa. ale szybka jazda po kamieniach, korzeniach - przyjmuje na klatę



Jeśli nie jeździłeś na lepszym rowerze to się nie wypowiadaj w taki sposób... Hexagon V3 ma podróbę amortyzatora, bo ten Zoom czy Suntour XCT, który do nich pakują nie robi żadnej roboty. To są atrapy, które pod wieloma względami przewyższa nawet sztywny widelec np. nie złapie luzów i jest lżejszy.
Żeby rower brał na klatę szybką jazdę po kamieniach to musi mieć rzeczywiście działający amor, najlepiej powietrzny - najtańszy to Suntour Raidon, który kosztuje niewiele ponad 300zł, jest ciężki, ale przynajmniej działa i wybiera nierówności.

Cytat:

Wybrałem ten drugi, bo taki mi polecali na forach rowerowych. Ładnie się trzyma.



Polskie fora rowerowe polecam omijać z daleka. Roi się od bzdur, każdy zgrywa eksperta, a w rzeczywistości nie ma pojęcia o tym, co mówi. Rekordzistą w ilości bredni na jeden post jest forumrowerowe.pl
Co do samego roweru to zależy, ile dałeś za tego Schwinna. Jeśli tyle samo, co za Hexa to rzeczywiście wybór właściwy. Jeśli dopłacałeś kilka stówek to wtedy brałbym Hexa.

Cytat:

Hexagon v3 2010 - mój zakup sprzed miesiąca, świetny rower



Eee, nie. Hexagony to przeciętne rowerki dla ludzi, którzy nie są pasjonatami. Taki rower mimo, że nazywany górskim, wcale się w góry nie nadaje. Co najwyżej jeżdżenie po leśnych ścieżkach.
Zgłoś
Avatar
cenius 2013-05-11, 10:37 6
^

Na tym krossie zrobiłem ponad 8000 km w 2 lata

nic nie wymieniałem, śmiga dalej

pozdrawiam eksperta
Zgłoś
Avatar
kordas 2013-05-11, 10:43 1
piwo za ujęcia kręcone kutasem
Zgłoś
Avatar
D_DIESEL 2013-05-11, 10:48
Panowie, dzięki za pomysł na kolejny wypad! Strasznie się tym wszystkim jaram: górki, pagórki, zjazdy, rekordy prędkości, wyprawy rowerowe itp
Zgłoś
Avatar
prockenzie 2013-05-11, 11:15
dzięki za poztywne komenatrze!
@ranger, nie znam się jakoś specjalnie na rowerach, wypowiadam sie w oparciu o to co znam z autopsji, ale dzieki za rady
Zgłoś
Avatar
poberlinie 2013-05-11, 11:23
cudowne dzieci dwóch pedałów, Świdnica się wstydzi a wy golicie nogi
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-05-11, 11:29
Cytat:

Na tym krossie zrobiłem ponad 8000 km w 2 lata

nic nie wymieniałem, śmiga dalej



4000 kilometrów w sezon to jest kiepski wynik. Poza tym po takim przebiegu nie wymieniając niczego może i jeszcze zrobisz sezon albo dwa(a jeśli konserwujesz regularnie napęd to nawet więcej), ale za to będziesz musiał cały napęd wymienić naraz. Co w przypadku seryjnych elementów w tym przedziale cenowym nie jest wcale takim złym pomysłem, bo sam najpierw zajeździłem napęd do granic wytrzymałości, a później wymieniłem wszystko na wyższą grupę.

Cytat:

@ranger, nie znam się jakoś specjalnie na rowerach, wypowiadam sie w oparciu o to co znam z autopsji, ale dzieki za rady



Przede wszystkim szacun, że się ruszacie, a nie dociskacie dupy do krzesła od kompa. W przypadku jazdy stricte rekreacyjno-amatorskiej rower ma małe znaczenie, bo i na makrokeszu da się sporo przejechać
Zgłoś
Avatar
l................z 2013-05-11, 11:54 2
Fajne! Zawsze będę "plusował" eskapady rowerowe, nieważne, czy krótkie, czy długie.
Ja praktycznie całą Polskę zjechałem na rowerze i miałem raczej pozytywne doświadczenia. Raz jeździłem sam, innym razem ze znajomymi. Nigdy mnie nie okradziono (prędzej rower ukradną w środku dnia w mieście, niż w zupełnej głuszy na zadupiu), spałem niejednokrotnie pod gołym niebem (gwiaździsta noc nad mazurskim jeziorem z dala od ludzi - piękne), spotkałem się z życzliwością ludzi i bezinteresowną pomocą z ich strony (mleko, świeży chleb dostawałem za darmo, u niektórych nawet mogłem się wykąpać w wannie z gorącą wodą).
Każdemu mogę polecić. Tylko bierzcie aparat/telefon ze sobą, bo potem może się w głowie pomieszać. Ja na przykład pierwszych wycieczek już nie pamiętam, właśnie przez to, że nie brałem ze sobą aparatu.
Zgłoś
Avatar
bulans 2013-05-11, 11:56
Jedyne pedałowanie które można tolerować!
Zgłoś
Avatar
Arturyo 2013-05-11, 11:58
@Ranger
Zostajesz przydzielony do grupy
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie