18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 55 minut temu
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Avatar
Everizon 2013-03-09, 19:32
babycow napisał/a:

jak laska obrabia mi pale, tzn 'material' moge ja nazywac CNC?


Tak ale tylko jeżeli wsadzisz jej w dupę kabel USB, napiszesz sterowniki i oprogramowanie do obsługi na kompa.
Zgłoś
Avatar
karolas123 2013-03-09, 19:37 1
@2x up, co Ty pierdolisz o codzienności, jak można rozkurwić maszyne za milion codziennie. Od tego sa szkolenia, symulacje zeby takie faile sie nie zdarzały. Moge uwierzyć w niedokrecone wrzeciono, ale teraz juz i to mało kiedy sie zdarza bo uchwyty sa zaciskane pneumatycznie. Złamanie narzedzia, to nawet na konwencjonalnej moze sie zdarzyć. A tutaj w wiekszosći przypadków było widać, że albo maszyna nie była sprowadzona do punktów 0.0.0 na poczatku, albo cykl był źle napisany albo wartośc korekcyjna ostrza była z dupy wzieta, albo w magazynie było złe narzedzie. Tak samo przeciesz jak jakiś tempak nie poodłaczał krańcówek to nie ma prawa nic złego sie stać bo maszyna przeprowadza auto dianostyke przy uruchomieniu.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-03-09, 19:38 1
strongborys napisał/a:

jak widziałem w 0:20 jak ta sztuka bije, to wiedziałem, że zaraz ją wyrwie (z doświadczenia) robie na taokarkach CNC i najgorsze co może być, to puszczanie pierwszy raz nowego programu, bo nie wiadomo, co cie w nim sporkać moze ;]



A nie ma na tokarkach takiej opcji jak przy wycinaniu plazma/laserem o dźwięcznej nazwie DryCut ?
Ja skomplikowany program puszczam "na sucho" nad blachą w wybranych punktach podatnych na błędy i dopiero jak jest ok to puszczam cięcie.
Zgłoś
Avatar
Temple One 2013-03-09, 21:05
Piwo Sam robię przy podobnych sprzętach, tyle że w drewnie i z doświadczenia wiem co to potrafi zrobić, czasami jeden znak w programie potrafi zepsuć falownik w maszynie... Prawy frez+ lewe obroty i mamy fajerwerki
Zgłoś
Avatar
skwarkomen1 2013-03-09, 23:09
Ja jestem w 1 technikum i mam na takich praktyki to ile razy było że jak tylko majster odszedł to jakiś pojeb zjechał frezem poniżej kostki i z największym posuwem się z nią wjebał a potem tylko majster od szefa opierdol dostaje przez takich idiotów
Zgłoś
Avatar
wielki sadini 2013-03-09, 23:44 2
dry run ZAWSZE. G0 to jakieś 10000+ mm/min, a jak przy G1 zajebie to jest mala szansa że czujniki przeciążeniowe maszyny zdążą ją zatrzymać i najwyżej bedzie po frezie/nożu ale przynajmniej wrzeciona nie latają po hali
Zgłoś
Avatar
kenzol 2013-03-10, 0:25
ile taki programista CNC zarabia?
Zgłoś
Avatar
kacek666 2013-03-10, 3:46
w opisie jest blad maszyny CNC nie tylko sluza do obrobki metalu ale tez i drewna (wiem bo pracuje przy tym hehe)
@Kenzol- tak sie sklada ze robie przy tym w kanadzie, programista cnc w mojej firmie zarabia 30$/h
prawda jest taka ze jesli znasz obsluge cnc sam mozesz sobie napisac program
operator cnc pracujacy z metalem wyciaga nawet do 40$/h
ja pracuje z drewnem i mam 27
Zgłoś
Avatar
karolas123 2013-03-10, 10:47
No i jeszcze to sie dzieli na programista cnc i ustawiacz. A jak jesteś 2 w 1 to kasa jest naprawde spoko. Sam ustawiacz jednak zarobi wiecej od pisacza.
Zgłoś
Avatar
gregorio80 2013-03-11, 22:07
Maszyna gwizda ino operator pizda.
Zgłoś
Avatar
czarny83 2013-03-17, 19:19
muraaas napisał/a:



...dysze, porcelanki, bezpieczniki to rozumiem, ale cała głowica ?! Gratulacje BTW jaki laser ?


LT9 COMBO Adige-sys do końca to nie taka moja wina bo miał buga gdzieś w ustawieniach i z pewnymi parametrami nie widział wrzeciona. no i tak podczas ciecia profili przypierdoliło jedno w drugie
Zgłoś