18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Kondomy z grafenu
leleszek • 2013-11-21, 11:05
Super materiał ma być wykorzystywany do tworzenia silniejszych i cieńszych prezerwatyw.  Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze pracujną nad otrzymaniem nowego materiału kompozytowego z wykorzystaniem grafenu i lateksu do produkcji prezerwatyw.  Wierzą, że za pomocą grafenu, który jest pojedynczym atomem węgla, pozwoli na uzyskanie cieńszej, mocniejszej i bezpieczniejszejszej struktury.  Grafen został odkryty w 2004 roku przez Sir Andrew Geimowi i Sir Kostya Novoselov w Manchester University, zdobywając im Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 2010 roku. Materiał jest bardzo cienki i lekki, ale jednocześnie jest silny, przejrzysty i może przewodzić prąd.



źródło
Zgłoś
Avatar
brat.juzef 2013-11-21, 17:08 6
@Kislowy_wampir
Lepiej się nie da ująć, są krążki i tablety. Kondomy to żadna antykoncepcja.
Zgłoś
Avatar
aga69 2013-11-21, 17:10
To panowie do dzieła! Małe fiku myku i będzie bateryjka
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-11-21, 17:18 5
Naukowcy opracowują super wytrzymały kompozyt który może mieć wiele zastosowań i koniec końców ktoś będzie to nakładać na kutasa.
Zgłoś
Avatar
fejzez 2013-11-21, 17:25
Kurwa niech procesory z grafenu robią... a nie jakieś kondomy po co to
Zgłoś
Avatar
bimbastah 2013-11-21, 17:34
Spotkałem się z twierdzeniem że w przypadku np.durexów płaci się głównie za ładne opakowanie - ile w tym prawdy niewiem ale ja kupuję zawsze najtańsze jakie są aktualnie dostępne.

btw pojebany marketing - tak trudno wyjąć chuja przed końcem jakby miało jakimś jebanym cudem pierdolnąć? na marginesie nie wiem jak to możliwe chyba trzeba by mieć ciśnienie jak z węża strażackiego. Wymyślają jakieś grafeny czy inne gówna - na chuj to komu? chyba tylko gimbusom które o ruchaniu wiedzą tyle co przeciętny Polak o hodowli jedwabników.

Chociaż słyszałem o wpadkach kiedy mimo gumy ktoś zaciążył,jak to możliwe? kurwa niewiem! Jestem prawie pewien że takie "przypadki" to zwykłe pierdolenie i lovelas po prostu zalał przypadkiem lubą (talent kurwa) Ja w większości przypadków bzykam się bez gumy bo szansa zaciążenia samym prejakulatem jest praktycznie zerowa,niby pierdolą że jest to możliwe ale jak dla mnie byłby to cud na miarę niepokalanego poczęcia.

Ofkozz co innego ochrona przed chorobami - wystarczy nie chodzić do burdelu.
Zgłoś
Avatar
Kislowy_wampir 2013-11-21, 17:46 1
bimbastah napisał/a:

Spotkałem się z twierdzeniem że w przypadku np.durexów płaci się głównie za ładne opakowanie - ile w tym prawdy niewiem ale ja kupuję zawsze najtańsze jakie są aktualnie dostępne.

btw pojebany marketing - tak trudno wyjąć chuja przed końcem jakby miało jakimś jebanym cudem pierdolnąć? na marginesie nie wiem jak to możliwe chyba trzeba by mieć ciśnienie jak z węża strażackiego. Wymyślają jakieś grafeny czy inne gówna - na chuj to komu? chyba tylko gimbusom które o ruchaniu wiedzą tyle co przeciętny Polak o hodowli jedwabników.

Chociaż słyszałem o wpadkach kiedy mimo gumy ktoś zaciążył,jak to możliwe? kurwa niewiem! Jestem prawie pewien że takie "przypadki" to zwykłe pierdolenie i lovelas po prostu zalał przypadkiem lubą (talent kurwa) Ja w większości przypadków bzykam się bez gumy bo szansa zaciążenia samym prejakulatem jest praktycznie zerowa,niby pierdolą że jest to możliwe ale jak dla mnie byłby to cud na miarę niepokalanego poczęcia.

Ofkozz co innego ochrona przed chorobami - wystarczy nie chodzić do burdelu.



Załamię Cię bo to że ktoś zalał w gumie jest możliwe poczytaj w necie, wiesz guma nie daje Ci 100% ochrony przed ciążą, tak samo jak krążki czy tabletki

Co do ochrony przed chorobami to pozostaje guma i rozwaga gdzie się pcha swojego przyjaciela, a twierdzenie że nie chodzenie do burdeli wystarczy jest głupie, bo: poznajesz laskę na imprezie lądujesz z nią w łóżku ostre dymanie wszystko dobrze bo przecież w burdelu nie byłeś, a skąd wiesz czy wcześniej w podobny sposób nie dymała się z kolesiem co lubi odwiedzić burdel, albo co gorsza jest bi ? Przecież biseksualni ludzie to zaraza rucha się taki z facetem później z jakąś kobietką i to oni najczęściej przenoszą choroby z gejów na ludzi. Tak więc ja uważam, że jednak należy stosować gumę dla własnego bezpieczeństwa przed chorobami i ciążą, no chyba że masz stałą partnerkę której ufasz i wiesz że nie pierdoli się na boku i że nie będzie próbowała Cię usidlić na dziecko
Zgłoś
Avatar
Yanuha 2013-11-21, 18:05 1
Ogolnie grafen jest przyszłością, na 100% zastąpi krzem. Lecz metody pozyskiwania jego są nieopłacalne. Jednak polacy wymyślili sposób na tanią "produkcję" grafenu. Samsungi,apple ustawiają się w kolejce po patent. Oby nie poszło jak z blurayem.
Ciekawostka - 1 gramem grafenu mozna przykryć kilka boisk pikarskich
Rozkladajac płachtę grafenu powiedzmy 6mx6m i postawimy na nim cieżarówke co ma ze 20 ton to spokojnie mozna by ją dźwignąć.
Zgłoś
Avatar
NarevKenoki 2013-11-21, 18:08
o, fajny artykuł, szkoda, że nie dla mnie.

i tak nie porucham.
Zgłoś
Avatar
endyy 2013-11-21, 18:19 2
Cytat:

Kurwa niech procesory z grafenu robią... a nie jakieś kondomy po co to


Tobie może po nic...

Cytat:

"grafenu, który jest pojedynczym atomem węgla"


Pojedynczy atom węgla to pojedynczy atom węgla, grafen (cytując z wikipedii) "jest płaską strukturą złożoną z atomów węgla, połączonych w sześciokąty".
Zgłoś
Avatar
BiałyPiotr 2013-11-21, 19:03
@Kislowy_wampir - "Załamię Cię bo to że ktoś zalał w gumie jest możliwe poczytaj w necie, wiesz guma nie daje Ci 100% ochrony przed ciążą, tak samo jak krążki czy tabletki " - jak moja była baba "[ona]kochanie, jestem w ciąży... [ja] czemu tak uważasz? [ona] bo na opakowaniu jest napisane, że prezerwatywa daje 99% pewności..." no ja pierdole, jak zakładasz prawidłowo i nie jest uszkodzona to daje 100%, a tylko w razie jakiejś wady, która zawsze może wystąpić, choć rzadko się to zdarza, mi na szczęście nie, ale do sedna, w razie wpadki przez wadliwą gumę producent nie ponosi odpowiedzialności w sądzie za to, ot cała magia...
Zgłoś
Avatar
Trzyszcz 2013-11-21, 20:11
Pojedyncza cząsteczka nie atom. Pojedynczy atom węgla to węgiel.
Zgłoś
Avatar
DoctorRzepa 2013-11-21, 20:42
Już widzę, jak niektórzy spróbują z tego zrobić coś jak sieć pajęcza z ostatniego spidermana.
Zgłoś
Avatar
Huddy 2013-11-21, 22:14
Grafen nie jest pojedynczym atomem węgla a jego odmianą allotropowa w której atomy są połączone ze sobą w sześciokąty tworząc płaską powierzchnię. W 2004 roku udało się go dopiero otrzymać ale jego właściwości i istnienie przewidziano dużo wcześniej. Zresztą nie wiem jaki sens robić prezerwatywy z komponentu, który jest tak drogi, nawet jeśli to prawda, w co wątpię to jest to nieopłacalne.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-11-21, 22:35
A ja myślałem że z tego pancerze antylaserowe miały być.
Zgłoś
Avatar
D................a 2014-01-18, 14:19
Trzyszcz napisał/a:

Pojedyncza cząsteczka nie atom. Pojedynczy atom węgla to węgiel.


Jedna cząsteczka to 6 atomów węgla, tworzące komórkę elementarną będącą podstawowym elementem sieci krystalicznej.
Zgłoś