18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Koniec naszej ewolucji ?
Mervil • 2012-02-09, 19:13
Jest to zlepek filmików takich ludzi jak: David Icke, Bill Hicks, George Carlin, Len Horowitz



Po tagach nic podobnego nie znalazłem.
Zgłoś
Avatar
zukennuken3d 2012-02-10, 2:46 1
realign napisał/a:

...trzeba czytać



mysle ze to bylo najwieksza bariera
Zgłoś
Avatar
Nerfpl 2012-02-10, 7:10
Istnieją teorie na temat tak dużego wzrostu zainteresowania tym tematem ale trzeba samemu poczytać bo zaraz ktoś powie ze science fiction.
Zgłoś
Avatar
maupiszon 2012-02-10, 7:27
Icke , Horowitz :/ Czy to są polskie nazwiska? :p
Zgłoś
Avatar
Wszemir 2012-02-10, 8:29
Powtarzam to wszystko codziennie swojemu monitorowi.
Zgłoś
Avatar
Silnoręki 2012-02-10, 9:43
Dobra to już wszystko wiem...ale jak to zmienić ?
Zgłoś
Avatar
mp_toujane 2012-02-10, 10:31
stresci ktos? nie chce mi sie ogladac 10 minut pierdolenia, i do tego tszeba czytać, co za czasy.. każom ludzią tyle czytac :/
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-02-10, 11:09
@up co robiom?
Zgłoś
Avatar
typo 2012-02-10, 11:35 16
Założę się, że połowa osób które piszą, że nie chce im się tego czytać to absolwenci, obecni, bądź przyszli studenci naszych świetnych uczelni.

To jest właśnie film dla Was.

Ktoś kiedyś w Polsce powiedział, że wystarczy skończyć studia, żeby mieć dobre życie. Ktoś powciskał kit społeczeństwu, że zamiast robić to co się lubi i umie, to trzeba za wszelką cenę zdobyć papierek. Papierek i nic więcej, można nawet przejechać całe studia na ściągach, WAŻNY JEST PAPIER. Ważne żeby uczelnie się dorobiły i otwierały kolejne niepotrzebne, aczkolwiek dochodowe kierunki.

I tak statystyczny Zenon z Wypiździejewa Dolnego, zamiast zostać dobrym mechanikiem maszyn rolniczych, bo jego ojciec od dekad naprawia traktory, idzie na studia ekonomiczne, żeby dołączyć do grona tysięcy nieprzydatnych, niedouczonych w efekcie nieszczęśliwych "ekonomistów". Dom obok Zenona mieszkał prosty chłopak, którego rodzice w dupie mieli gazety, telewizje, mądre gadające głowy i nie wiedzieli, że ich syn musi być licencjatem, nie posłali go do szkoły, skończył zwykła "zete". Zenon wyruszył do dużego miasta na studia, a jego sąsiad zatrudnił się u ojca przy naprawie traktorów. Koniec tej historii jest taki jaki przewidujecie: sąsiad pokończył przez te 5 lat sporo kursów i jest zajebistym mechanikiem, wyprowadził się do miasta - owszem pozostał prostym człowiekiem, ale mega zadowolonym i zarabia teraz w Claasie (dla nieobeznanych - takie merce wśród sprzętu rolniczego) nieosiągalne dla większości "ekonomistów" siano. Zenon natomiast po 2 latach szukania w pracy na przeładowanym rynku, wrócił do ojca i po wielkim rozczarowaniu, bo tylu obietnicach jakie słyszał zewsząd, wrócił naprawiać sprzęt i ... robi kursy. Jest 7 lat za jego sąsiadem.

I tak Was moi drodzy w chuja robią. Płaćcie dalej za puste obietnice, mówicie studenci, ze politykom nie ufacie, a płaćicie za takie same obietnice z własnej woli. I tak tego nikt nie przeczyta, jak nawet filmik z napisami to o level za dużo.

Nie, nie jestem Zenonem Historia natomiast na faktach z wioski znajomego. A "ekonomiści" to metafora również dla wszystkich innych super kierunków jak : administracja, marketing, psychologia i wszystkie inne wytwórnie bezrobotnych.
Zgłoś
Avatar
nihlus_pl 2012-02-10, 11:38 1
Oczywiście film głównie o najwspanialszym i najlepszym tworze tego świata, czyli USA, czy ci idioci nie zrozumieją, że życie nie kręci się wokół nich i każdy ma ich w dupie, sram już tymi Amerykanami.
Zgłoś
Avatar
mp_toujane 2012-02-10, 11:53
@typo

tak mówia zwłaszcza ci, ktorym nie chcialo sie uczyc
Zgłoś
Avatar
typo 2012-02-10, 15:08 1
@winthek:

Nieprawda. Mógłbym Ci odpowiedzieć : tak jak Ty mówią osoby, które się wkopały w tenże system. Ale to argument z dupy wzięty (tak własnie uczą argumentować na naszych uczelniach). Prawda jest taka, że nasze uczelnie państwowe i prywatne, studia dzienne i zaoczne kształcą we większości ludzi przydatnych do niczego, którym obiecuje się złote góry za sam papierek. Ty nam zapłać, my Ci damy przyszłość, a to tak nie funkcjonuje.

Obecnie do moich obowiązków w pracy należy m.in. rekrutacja osób do projektów obcojęzycznych. Rekrutuje osoby mające pracować w języku niemieckim i angielskim. Nie gdzieś w jakiejś małej miejscowości, a w Poznaniu, gdzie teoretycznie powinno nie być problemów z absolwentami filologii i jestem nierzadko załamany. Są momenty gdzie przewija się po 10-15 osób dziennie, oczywiście wszyscy z papierkami z różnych uczelni (zarówno z UAM-u, jak i prywatnych WSJO etc) i człowieku musiałbyś przyjść ich posłuchać. Ba! żeby oni mieli jeden papierek, ale wiele z tych osób ma po kilka fakultetów. Marketing, finanse, psychologia, filozofia (ogólnie cały ten humanistyczny syf) i języki to najczęsciej spotykane przeze mnie kierunki, oczywiście ze względu na specyfike rekrutacji, ale rozmawiam ze znjomymi rekrutującymi do innych działów i nie jest lepiej. A żeby było jasne, nie chodzi tylko o umiejętności językowe, ale tez logicznego myślenia, działania, obsługi tak podstawowych rzeczy jak pakiet Office, umiejętności rozmowy z potencjalnym pracodawcą i w ogóle.

Chwała bogu, że mamy politechniki, które prezentują wysoki poziom. Mamy też część uczelni o całkiem przyzwoitych kierunkach ścisłych ( i nie pierdol, że ekonomia jakiej się uczy teraz na np. zaocznych to jest nauka ścisła. To jest pierdolenie o jakiś farmazonach, krzywych, wykresach, które owszem przydają się pracownikom naukowym, ale nie oszukujmy się, ilu z obecnych studentów podejmie pracę naukową?! To jest opowiadanie o nauce ścisłej, to co się dzieje teraz na uczelniach)

Niestety większość idzie na jekieś gówniane ekonomie, administracje, marketing etc. Jak masz być kolejnym specem od marketingu, który nie jest w stanie na rekrutacji zareklamować szklanki wody do wypierdalaj na budowe i buduj domy, tam nie trzeba być kreatywnym. Nie każdy musi być! Mówię to bez szydery.
Na rekrutacjach spotykałem się z osobami, których hobby była np. motoryzacja. Dla rozluźnienia zawszę prowadze krótką rozmowę na taki wąłsnie temat z zainteresowanym pracą. Kolesiowi oczy się zaświeciły jak mi zaczał gadać o nowym silniku AMG (wtedy jakiś nowy merc wychodził sportowy) i po angielsku nakurwiał wszystkimi terminami. Mogę tylko się domyślać, że ktoś go namówił/zmusił do pójścia na administracje i marketing zamiast zostać mechanikiem. Szkoda, bo odesłałem go z kwitkiem, niestety poległ na szklance do wody....

Odpowiedz mi szczerze: jaki zawód ma magister marketingu, bądz ekonomii? Co może robić?

Znowu mam wrażenie, że najebałem za dużo tekstu
Zgłoś
Avatar
Mardog 2012-02-10, 15:51 1
Po tym filmiku warto obejrzeć na YT dokumenty pt. "Wezwanie do przebudzenia", "Kto rządzi światem" i "The Illuminati Vol.1 - All Conspiracy No Theory" wszystko można znaleźć z napisami bądź lektorem.
Zgłoś
Avatar
Tuiq 2012-02-10, 17:05
Nah...wole pozostać w swojej nieświadomości i martwić się o to kiedy następna okazja do napicia się wódeczki, albo czy chce mi się dzisiaj wychodzić z domu.
Zgłoś
Avatar
wciazszukam 2012-02-10, 20:20 1
@nihlus_pl
To co dzieje się w hameryce oddziałuje na cały świat. Chociażby gorące ostatnio ACTA, czy baza danych Fejsbuk, czy sieci restauracji z plastikowym żarciem, które nie odżywia mózgu, a jedynie zapycha żołądek. Tendencje w serwisach informacyjnych, smartfony, które działają o połowę wolniej niż normalne telefony. Cały ten szit, który każdy musi dzisiaj mieć przyszedł do nas z ju es end ej. Mówiąc, że Cię to nie obchodzi, wiedz żeś ignorant i że jednak powinno.

@Tuiq
Pozostając w nieświadomości umacniasz tylko panującą i wciąż rozprzestrzeniającą się chujnię systemową. Kolejny przykład ignoranta, który nie ma pojęcia dokąd takim stylem życia prowadzi ten świat.

My tworzymy świat, my kreujemy jego zasady, my powtarzamy naszym dzieciom głupie stereotypy, my chodzimy na wybory itd, itp. Niczego nie zmienisz zabijając rządzących, bo przyjdą kolejni z tą samą wiedzą i zamiarami co tamci.

Chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie. Nie lubisz syfu na ulicach - nie śmieć. Nie podoba Ci się wyzysk w kopalniach diamentów? Nie kupuj ich. Dowiedz się jakie są skutki kupienia warzyw z hiszpani, a jakie naszych polskich. Rób tak, żeby było dobrze.

Ewolucja nie działa z dnia na dzień i eliminacja tych nieświadomych ignorantów, którzy martwią się tylko o własny pełny brzuch i ciepełko nie przyjdzie z dnia na dzień. Tendencja jest na szczęście optymistyczna, bo coraz więcej ludzi interesuje się tematami świadomości i zaczyna myśleć samodzielnie. O ile nie zdążymy doprowadzić naszego świata do zagłady, być może za kilkaset lat rzeczywiście coś się zmieni na lepsze.
Zgłoś
Avatar
piwko6 2012-02-11, 16:37
Opowiem Wam swoją ciekawą historię z mojego rocznika Wiele ambitnych kumpli poszło do liceum, technikum. Teraz studiują i jebią za marne grosze w "obozach pracy" typu unimięs, valeo, fablok, zakłady chemiczne gdzie zarobią od 1000 do 1500 zł na rękę.Wszystko po to żeby opłacić studia czy to na swoje drobne wydatki. Cholera wie czy po tych studiach znajdą dobrą pracę, o ile w ogóle skończą studia. Natomiast jeden kumpel wydawało by się zwykły chłopak ze wsi, poszedł do zawodówki. Wszyscy się śmiali z niego. Jak się później okazało szkoła ta zafundowała mu kursy z uni europejskiej na 3 metody spawania. Teraz pracuje w zakładzie gdzie nawet nie spawa specjalnie, bo większość robią maszyny i wychodzi w granicy 2,5 - 3 tys zł na rękę i to uwaga ! na start tyle dostał, później ma szanse zarabiać więcej. Zrobi doświadczenie i może szukać jeszcze lepszego pracodawcy w polsce czy za granicą.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie