Główna Poczekalnia (8) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

W Koninie około godz. 10 funkcjonariusz śmiertelnie postrzelił 21-letniego mężczyznę - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji. Policjanci chcieli na jednym z osiedli wylegitymować trzech młodych mężczyzn. Jeden zaczął uciekać. "Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł" - wyjaśnił mł. insp. Borowiak.

Policja poinformowała w komunikacie, że podczas interwencji i legitymowania trzech mężczyzn doszło do sytuacji, w której "policjant musiał użyć broni". Do interwencji doszło na ul. Wyszyńskiego. Funkcjonariusze podeszli do 21-latka i dwóch 15-latków. - To mieszkaniec Konina - powiedział podkomisarz Marcin Jankowski, rzecznik komendanta miejskiego policji w Koninie.

"Tuż przed 10:00 na ul Wyszyńskiego policjanci chcieli wylegitymować trójkę młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął uciekać w związku z czym jeden z policjantów rozpoczął pościg. Mężczyzna pomimo okrzyków »stój policja« nie reagował i uciekał dalej" - podał w komunikacie podkomisarz Marcin Jankowski.

"Doszło niestety do sytuacji że policjant musiał użyć broni. Mężczyzna pomimo reanimacji prowadzonej przez dwóch policjantów niestety zmarł. Trwają oględziny miejsca zdarzenia. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem. Czekamy na przyjazd prokuratora. Na chwilę obecną to wszystkie informacje jakie możemy podać" - czytamy w oświadczeniu Komendy Miejskiej Policji w Koninie.


Źródło

k***a po co mu były nożyczki? Na nóż nie było stać? W sumie ciekawe, czy to jakiś patus ćpun, czy miał pecha.

2019-11-15, 01:00
Lolekmko11 napisał/a:

Był na prądzie dlatego zaczol wydupiac. Ale czy to powód by go odjebac? Pies
pie**olisz aż glowa boli. Gdzie k***a strzały ostrzegawcze? Jeżeli niema bezpośredniego zagrożenia dla psa niema prawa strzelić ci w plery bez ostrzegawczeTo ty pie**olisz. W miejscu publicznym, gdzie istnieje ryzyko postrzelenia osób postronnych, nie oddaje się strzałów ostrzegawczych czy w kończyny dolne. Strzela się tam, gdzie trafienie jest najpewniejsze i najskuteczniejsze- w tors.

Diler nie diler, sam się prosił o swój los, rzucając się do ucieczki i ignorując polecenia POLICJANTA. Mam nadzieję, że funkcjonariusz który go zastrzelił nie zostanie w żaden sposób ukarany. To byłoby bardzo niesprawidliwe, wykonał przecież kawał dobrej roboty.

2019-11-15, 01:05
w koncu k***a wzieli sie do roboty.

2019-11-15, 01:12
Lolekmko11 napisał/a:

Był na prądzie dlatego zaczol wydupiac. Ale czy to powód by go odjebac? Pies
pie**olisz aż glowa boli. Gdzie k***a strzały ostrzegawcze? Jeżeli niema bezpośredniego zagrożenia dla psa niema prawa strzelić ci w plery bez ostrzegawczeChyba powinni Ci przestrzelić oba kolana, bo niesamowicie pie**olisz głupoty

:-/

2019-11-15, 01:33
Odisok napisał/a:

Pewnie będą mówić, że to dobry chłopak był. Nozyczki miał bp chciał zostać krawcem, a ten biały proszek, ktory przy nim znaleźli służył do wyznaczania miejsc na materiale gdzie mają pójść ściegi nitką.Ale rozumiesz, że kontrakcja powinna być współmierna do akcji? Czy utrata życia to temat znany Ci tylko z gier komputerowych?

Andrzejas napisał/a:

Dopóki funkcjonariusze nie mają przy mundurze wideorejestratorów, to będę obstawiał, że to morderstwo, bo zwyczajnie skorumpowanej władzy nie wierzę.
Jeśli jednak funkcjonariusze mieliby obowiązek filmowania całej służby, to nagranie byłoby tu dobrym materiałem, a ja miałbym naoczny dowód, że faktycznie nie miał wyboru i musiał strzelać.
Powstrzymam się zatem od opowiadania za którąkolwiek ze stron.Akurat na czas strzelaniny padłaby bateria w rejestratorze...

2019-11-15, 01:38
Dyskutujecie, kombinujecie, wydziwiacie, a zaden nie zadal sobie trudu sprawdzenia innego zrodla :

"gdy funkcjonariusz był już blisko niego, uciekinier wyjął ostry przedmiot i zaatakował. Wtedy policjant miał oddać strzał w powietrze, a za drugim razem strzelić w stronę napastnika"

2019-11-15, 01:50
Nie będzie dobrze... jeśli w społeczeństwie dalej będzie świadomość, że policjant zły, jak on mógł strzelać, przecież on tylko uciekał...
Jeśli ktoś decyduję się na ucieczkę, to jak najbardziej policja powinna strzelać.. jak inaczej mieli go zatrzymać?

Ja wiem, że to może trudno ogarnąć ale wyobraźmy sobie sytuację:
atleta, wysportowany, maratończyk z problemami psychicznymi dodatkowo diler, zaczyna uciekać przed policją, policjant nie może go dogonić, w tym przypadku nasz maratończyk spokojnie oddala się, 5 minut później ten sam maratończyk napada na ciężarną matkę z dzieckiem..
Ucieczkę przed policją widzą mieszkańcy osiedla, którzy 10 minut później dowiadują się, że uciekinier zabił ich sąsiadkę z dzieckiem, zaczyna się lincz na policjantach... dlaczego pozwolili mu uciec?! Na Sadisticu pojawiają się posty, "jaka nasza policja jest beznadziejna, a w USA to by się nie cackali tylko po pierwszym wezwaniu wpakowaliby cały magazynek, policja dno! mają krew na rękach itp. itd"


Przestępcy muszą mieć świadomość, że jeśli zdecydują się na ucieczkę, mogą zginąć..2019-11-15, 03:00
IOI napisał/a:

czyli co? koles zaczal uciekac z nozyczkami i torebka wiec policjant mu wyprazyl z pistoletu w plecy i tlumacza to koniecznoscia uzycia broni?
czyli doganiamy po malu us&a ;PNie pomalusiu tylko szybko - albo nawet przeganiamy. Pono znaleźli przy nim nożyczki i proszek (albo sami podłożyli). Ale podczas pościgu nie widzieli co on ma w kieszeni. I co to znaczy "musiał użyć broni"? Zagrożone było życie i zdrowie policjanta?, bo został w tyle i groził mu zawał z powodu braku kondycji i opony z tłuszczu na wysokości pasa? Bandyci zaczynają coraz częściej mordować polaków.

2019-11-15, 04:00
Katie napisał/a:

To ty pie**olisz. W miejscu publicznym, gdzie istnieje ryzyko postrzelenia osób postronnych, nie oddaje się strzałów ostrzegawczych czy w kończyny dolne. Strzela się tam, gdzie trafienie jest najpewniejsze i najskuteczniejsze- w tors.
Diler nie diler, sam się prosił o swój los, rzucając się do ucieczki i ignorując polecenia POLICJANTA. Mam nadzieję, że funkcjonariusz który go zastrzelił nie zostanie w żaden sposób ukarany. To byłoby bardzo niesprawidliwe, wykonał przecież kawał dobrej roboty.Strzałem w góry istnieje ryzyko postrzalu osoby postronnej? Cpalas coś albo jesteś taka głupia? Kto ci to powiedział hm

Razmes napisał/a:

Chyba powinni Ci przestrzelić oba kolana, bo niesamowicie pie**olisz głupotyNa h*j się udsielasz barani łbie? Poczytaj procedurę użycia broni palnej przez psa kondonie a potem się wypowiadaj

:mrgreen:

2019-11-15, 05:25
Kupił "pifko" młodym i bał się konsekwencji a policja jak to policja można czuć się bezpiecznie.....

2019-11-15, 06:34
Lolekmko11 napisał/a:

Strzałem w góry istnieje ryzyko postrzalu osoby postronnej? Cpalas coś albo jesteś taka głupia? Kto ci to powiedział hm
Na h*j się udsielasz barani łbie? Poczytaj procedurę użycia broni palnej przez psa kondonie a potem się wypowiadajJebadle leśny a gdzie kur spadnie pocisk wystrzelony z broni a może zgodnie z twoją logiką poleci w kosmos

2019-11-15, 06:44
modoc napisał/a:

Jebadle leśny a gdzie kur spadnie pocisk wystrzelony z broni a może zgodnie z twoją logiką poleci w kosmosk***a człowieku no zapomniałem ta kula na ziemię będzie wracać z taką samą prędkością jak w chwili wystrzelenia i przecież waży kilogram. Sorry

:oops:

2019-11-15, 07:16
impressa88 napisał/a:

Ale wy jesteście k***a naiwni xd żaden ćpun nie lata sobie z nozyczkami nawet nie zdajecie sobie sprawy że te nożyczki pochodzą zapewne z apteczki która jeździla w radiowozie, ewentualnie takowe woził radiowoz w razie W gdyby taka akcja się odj***la. Nic tu nie jest przypadkowe.


Ty jesteś z przypadku.

2019-11-15, 07:19
Zamiast pie**olić głupoty i gdybać to poczekajcie na podanie wszystkich faktów.
Jestem pewien, że media potraktowały okoliczności wybiórczo i podały tylko tyle, żeby w eter poszła informacja z której ludzie wyciągną wnioski, że policjant strzelił biednemu chłopcu w plecy tylko za to, że uciekał.
Przekaz zmanipulowany, żeby nakręcić gównoburzę. Tak media podsycają negatywne emocje bo dzięki temu zapewniają sobie widownię.

2019-11-15, 07:26
Wyrwał chwasta. Bardzo dobrze.

2019-11-15, 07:30
Lolekmko11 napisał/a:

Był na prądzie dlatego zaczol wydupiac. Ale czy to powód by go odjebac? Pies
pie**olisz aż glowa boli. Gdzie k***a strzały ostrzegawcze? Jeżeli niema bezpośredniego zagrożenia dla psa niema prawa strzelić ci w plery bez ostrzegawczeA skąd możesz wiedzieć gdzie go postrzelił? Jesteś korespondencyjnym ekspertem balistyki? Podejrzewam że każdy pies ma z tyłu głowy aferę jaka powstaje po użyciu przez nich broni - nawet samo oddanie strzału ostrzegawczego potrafi być rozdmuchane w lokalnych mediach do absurdalnego poziomu. Jeśli postrzał był śmiertelny to coś musiało się tam odj***ć.

Nie darzę Policji jakimś szczególnym poważaniem, ale nie będę się wypowiadał na temat w którym nie znam wszystkich okoliczności.