18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Król Olch
Kylar • 2012-12-09, 14:02
Dostaliśmy w klasie ostatnio zadanie z polskiego coby zinterpretować ową balladę, wydała mi się ona interesująca więc Wam tutaj wrzucam



mój pierwszy
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2012-12-10, 23:27
Roxann napisał/a:

Z takich utworów dobre też jest "The Curse of Millhaven", Nicka Cave'a w wykonaniu Katarzyny Groniec ("Klątwa Millhaven")



Ale Basia Raduszkiewicz bije ją na głowę: NFsebazFQf0
Zgłoś
Avatar
Czajol3 2012-12-10, 23:43
noooo, możeeee byyyyć, ale cycki laski z posta poniżej to jest TO
Zgłoś
Avatar
L................l 2012-12-11, 0:02 3
Takie tam pierdolenie...

To jest to!

Krvavy - Co czułaś Kochana II (Król Olch)

Zgłoś
Avatar
Sobut16 2012-12-11, 0:53 1
LesniczyLajonel napisał/a:

Takie tam pierdolenie...

To jest to!

Krvavy - Co czułaś Kochana II (Król Olch)



Ale szit
Zgłoś
Avatar
Sevar 2012-12-11, 1:32
@Qbiini Fakt, ten "błąd" w tłumaczeniu może dodać kilka punktów do interpretacji, zakładając, że polonistka nie jest jebniętą rurą, trzymającą się klucza.

@Raziel91 Mi także spodobał się ten motyw. Zresztą Sapkowski ma "dryg" do tworzenia nazw własnych(lub ich umiejętnego zapożyczania)
Zgłoś
Avatar
Tander 2012-12-11, 1:38
Sadole jestem pod wrażeniem.
Szczerze to od jakiegoś czasu dzięki mega prawicowym postom i jeżdżeniu po cyganach wątpiłem w tą społeczność a tu filologiczne zapędy, muzyczne...

Przywracacie mi wiarę w humanizm (chodzi mi tu o wiedzę i erudycję jakaś a nie zawód )

Piwo dla wstawiającego.
Zgłoś
Avatar
pietreksz 2012-12-11, 7:43 5
Roxann napisał/a:

Z takich utworów dobre też jest "The Curse of Millhaven", Nicka Cave'a w wykonaniu Katarzyny Groniec ("Klątwa Millhaven")



Dobre, tak dobre, że powinno się tu znaleźć...

Zgłoś
Avatar
gklkdp 2012-12-11, 10:10
Napisałbym że niech gimbus spada jak wpieprza gówno z budy...

ale kurwa udało mu się.
Zgłoś
Avatar
Japonczyk 2012-12-11, 10:49 1
Czasami strata dla jednych, jest inspiracją dla drugich.

Google:

Biografowie artysty twierdzą, że pewnego późnego wieczora, gdy odwiedzał swojego przyjaciela, minął go człowiek pędzący na koniu. Na rękach wiózł zawiniątko. Następnego dnia Goethe z przyjacielem dowiedzieli się, że był to rolnik wiozący swojego chorego syna do miejscowego lekarza. To zdarzenie oraz krążąca po okolicy legenda stanowiły inspirację do napisania Króla Olch.
Zgłoś
Avatar
GreenRed 2012-12-11, 10:59
ja rozumiem że kultura i upodobania różnych ludzi i wiedza podobają sie innym ludziom ale do KURWY NĘDZY TO JEST SADISTIC!!!!! a może w sumie to kiedyś był...
Zgłoś
Avatar
Japonczyk 2012-12-11, 11:46
Pan Zielarz!

"ja rozumiem że kultura i upodobania różnych ludzi i wiedza podobają sie innym ludziom ale do KURWY NĘDZY TO JEST SADISTIC!!!!! a może w sumie to kiedyś był..."

Z ciekawości sprawdziłem sobie twoje konto i po przeczytaniu twoich komentarzy jednak cieszę się że nie jest to taki Sadistic który tobie się podobał.

PS: ŻRYJ GRUZ CYGANIE - masz swojego Sadistica
Zgłoś
Avatar
~LegendarnyZiom 2012-12-11, 14:25
Kylar napisał/a:

mój pierwszy



Jak było?
Zgłoś
Avatar
Kylar 2012-12-22, 11:43
LegendarnyZiom napisał/a:



Jak było?



Całkiem nieźle
Zgłoś