18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 30 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
🔥 Wesele po rosyjsku - teraz popularne
W chuj tu znawców tematu- kierowców, pieszych,rowerzystów, skuterzystów, rolkarzy, etc. Dlatego też zadaję krótkie, proste pytanie- kto winny?!

Oczekuję krótkiej i zwięzłej odpowiedzi, bez pierdolenia o paragrafach, kodeksie drogowym, kolorze butów i wpływie zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów. Zaczynamy!

Zgłoś
Avatar
miedzianek 2019-04-12, 14:58
Kierowca nie jest winny. W Polsce to się nazywa wtargnięcie;)
Zgłoś
Avatar
dziadek8724 2019-04-12, 19:44
Chuja tam "wina kierowcy". To ulica, a nie kurwa spacerniak. Przypominam, że na drodze to kierujący samochodem ma pierwszeństwo, a jak się zatrzyma przed przejściem to jego dobra wola (oczywiście jeśli jeden się zatrzyma to jadący z naprzeciwka też powinien - wolę napisać, żeby nie być zmieszany z gównem). To pieszy ma się podporządkować, a już na pewno nie wpierdalać się pod rozpędzony samochód, "bo przejście". Pieszy ma obowiązek przechodzić sprawnie przez jezdnię, na miarę swoich możliwości. Gość na filmie przeszedł pas ruchu., więc kierowca ruszył i to nie jego wina, że tamten nagle sobie przypomniał, że zostawił mleko na gazie. Szedł sam, więc ślepy raczej nie jest i widział, jaki ruch panuje na drodze. Na chodniku może sobie chodzić do przodu, do tyłu, bokiem, na rękach, pełzać i chuj wie jeszcze co, ale ulica to ulica.
Zgłoś
Avatar
bodzio667 2019-04-12, 23:17
Kierowca i pieszy złamał przepisy.
Zgłoś
Avatar
Takafura 2019-04-13, 20:48
Black Snake napisał/a:

Widać jak "kierowcy" znają przepisy. Najbardziej piwkowany komentarz ma realnie najmniej wspólnego z polskimi przepisami.


Ja akurat nie popisywałem się znajomością Kodeksu Drogowego a pisałem jako praktyk .
I pozwolę sobie poprosić Ciebie o radę: skoro nie trzeba zawsze zatrzymywać się przed przejściem to z jaką prędkością ( np. teren niezabudowany, dopuszczalne 90 km/h) i w jakiej odległości w cm ( 20, 50 czy 100 cm) można przejechać ZA pieszym przechodzącym po pasach ?
Zgłoś
Avatar
URAGE 2019-04-14, 23:34
Black Snake napisał/a:

@urage doszkol się albo oddaj prawko. Zatrzymać trzeba się tylko wtedy kiedy jest osobą niepełnosprawna na przejściu. Albo jeśli auto z naprzeciwka stoi. W innych przypadkach trzeba ustąpić pierwszeństwa. A to wyżej w komentarzu opisałem. Nie trzeba się zatrzymywać jeśli nie wpływa się na prędkość oraz kierunek ruchu osoby/pojazdu który to pierwszeństwo posiada. Szkoda że większość kierowców nie zna przepisów...



Szkoda, że większośc nie posiada mózgu, tak jak i ty jeżeli uważasz, że ruszanie zaraz za plecami pieszego jest kurwa ok.
Zgłoś