18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Łada
Barnellini • 2020-06-26, 23:31
Takim samochodem to strach hamować. W sumie to strach jeździć nawet jakby nie dotykać pedału hamulca. Wypadek można by powiedzieć wziął się znikąd.

Zgłoś
Avatar
Pawehan 2020-06-27, 11:47
hubecik napisał/a:

Boje się ci odpisywać jeszcze mnie znajdziesz. No sam wiesz hard i te sprawy. Wolę żeby ludzie jeszcze się do mnie odzywali...



Znajde cie, lepiej nie odpisuj. Nie możesz spać spokojnie.
Bedziesz sie w nocy moczył. Będziesz spał z mamą, itd.
Zgłoś
Avatar
kpold3004 2020-06-27, 13:09
Pawehan napisał/a:

Może jeszcze autonomiczne Łady Google?
Ewidentnie zablokowało mu tylne koła. Jest to sytuacja niedopuszczalna. Już w nie jednej ładzie właśnie to widziałem. W normalnym samochodzie jest takie urządzenie jak "korektor siły hamowamia"na tylniej osi- czyli dobiera automatycznie siłę hamulców tylnich w zależności od obciążenia tyłu. Zawsze powinna to być wielokrotnie mniejsza siła niż na osi przedniej.
Nawet bez abs i kontroli trakcji powinno się dać skutecznie wychamować przy tej prędkości i w tych warunkach ze sprawnym systemem. Dziękuję.



A gdzie tam, wystarczy że hamulce nierówno pracują bo janusz na częściach oszczędza. youtube.com/watch?v=nD8Bp_-SgvQ Tu czerwony Peugeot ma podobnie.
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2020-06-27, 13:50 1
kpold3004 napisał/a:

A gdzie tam, wystarczy że hamulce nierówno pracują bo janusz na częściach oszczędza. Tu czerwony Peugeot ma podobnie.



Oszczędza na częściach? To co na jednym kole z przodu założył normalne klocki a na drugim Lego?
Zgłoś
Avatar
S................n 2020-06-28, 4:00
Nierównomierna siła hamowania.

Pawehan napisał/a:

Oszczędza na częściach? To co na jednym kole z przodu założył normalne klocki a na drugim Lego?



Wystarczy ,że tłoczek z jednej strony przyblokuje, wtedy klocek nie wraca do prawidłowej pozycji spoczyku tylko trze o tracze zcierając sie, nagrzewając tarczę. Tarcza zaczyna się deformować pod wpływem hamowania. Inny przypadek kiedy korektor siły hamowania, pompa hamulca zajebana jest syfem tyżmoze takie kwiatki robić. Następny przypadek kiedy zakładasz nowe klocki na stare tarcze, nie będą się docierały równo, aż w końcu z jednej strony zbraknie okładziny.
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2020-06-28, 10:02
alexandrus napisał/a:

Nierównomierna siła hamowania.
Wystarczy ,że tłoczek z jednej strony przyblokuje, wtedy klocek nie wraca do prawidłowej pozycji spoczyku tylko trze o tracze zcierając sie, nagrzewając tarczę. Tarcza zaczyna się deformować pod wpływem hamowania. Inny przypadek kiedy korektor siły hamowania, pompa hamulca zajebana jest syfem tyżmoze takie kwiatki robić. Następny przypadek kiedy zakładasz nowe klocki na stare tarcze, nie będą się docierały równo, aż w końcu z jednej strony zbraknie okładziny.



Hamulce to sprytne urządzenie, predzej ci zablokuje że nie bedziesz mogł jeździć i ruszyć, niż wyobraca cie w czasie hamowania. Jak ociera klocek i tarcza sie grzeje to jest chuj, ale taki zablowany tłoczek przecież nie dociska już tarczy tylko robią to inne w układzie, czyli ściąga na drugą stronę. Jak sie wymienia klocki to trzeba wysmarować prowadnice, rozruszać przesmarować w zacisku co sie da. Jak tłoczki stoją to kupić zestaw naprawczy, i wymienić tłoczki też i uszczelnienia. Mechanikowi nie chce się tego robić i mają w dupie. Bo to trudna i pracochłonna robota.
Na końcu odpowietrzyć. Jeździłem już rożnymi gruzami i zawsze albo nie hamował tył, albo tył hamował za mocno i za wcześnie, albo nie hamował wcale, ale zawsze na jednej osi naprzykład z przodu było względnie równo.
Zgłoś