18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
chomik1234 2012-09-16, 15:42
kolotkoko napisał/a:

Łykacie to ku*wa jak małe rybki... 0:28 sugerujecie że 3 gałązki są w stanie takie drzewo przewrócić? Pierw popodcinali tamte drzewa żeby nie musieć klinować ich tak jak to wielkie WYOBRAŹNIA



Nie, to Ty po prostu nie zdajesz sobie z tego sprawy jaka to jest siła i waga...
Zgłoś
Avatar
MrSiwy88 2012-09-16, 15:47
Do chomik1234:

W przypadkach gdzie drzewo nie jest duże ( średnica w miejscu cięcia < od dł. prowadnicy ) możemy posłużyć się narzędziem "dźwignia- obracak" doskonale nadająca się do takich drzew które nie ciążą oczywiście zbyt przesadnie, ( bardzo pomocna w zabiegach TW ) oraz zciągania drzew zawieszonych wspartych koroną o inne drzewo ale w przypadku zawieszenia widlastego nic nie zdziałamy, wtedy tylko Tir-for.

Nie zawsze korzystam z klinów, raczej wyjątkowe przypadki w trudnych miejscach (przy drogach, liniach energetycznych, zabudowaniach etc etc.)
Siedzę już w tym trochę i przyznam że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.
Pilarka: Stihl MS 440
Zgłoś
Avatar
chomik1234 2012-09-16, 15:56
MrSiwy88 napisał/a:

Do chomik1234:
Pilarka: Stihl MS 440


husqvarna 346xp
Zgłoś
Avatar
MrSiwy88 2012-09-16, 16:04
Miałem taką wcześniej, dokonała żywota ale w sumie się jej nie dziwie
4 lata bardzo, bardzo intensywnej eksploatacji... w końcu rozpadła się cała w środku a remont 1200pln, nieopłacalny..
Pilarka leciutka, wystarczającej mocy ale przy grubiźnie przydała by się dłuższa prowadnica a to się wiąże ze spadkem mocy.
Zgłoś
Avatar
KwusheR 2012-09-16, 16:06
Jednym cięciem pół lasu.
Zgłoś
Avatar
MM90 2012-09-16, 16:12
Tamte drzewa zostały podcięte i sklinowane.Efekt domina nie był przypadkowy, tylko zamierzony!
Zgłoś
Avatar
chomik1234 2012-09-16, 16:37
MrSiwy88 napisał/a:

Miałem taką wcześniej, dokonała żywota ale w sumie się jej nie dziwie
4 lata bardzo, bardzo intensywnej eksploatacji... w końcu rozpadła się cała w środku a remont 1200pln, nieopłacalny..
Pilarka leciutka, wystarczającej mocy ale przy grubiźnie przydała by się dłuższa prowadnica a to się wiąże ze spadkem mocy.



Na grubsze drzewa mam 576xp moja wymarzona to 560xp
Zgłoś
Avatar
sonico 2012-09-16, 16:47 4
orzechccc napisał/a:

kurwa nie tylko zawodowych drwali tu mamy ale także = naukowców , fizyków , zawodowych fajterow , ślusarzy, znawców sztuki, filologów wszelkich języków, wybitnych sportowców , prawników i ogóle sama śmietanka społeczna. Dobrze ze nie ma tu leni obiboków i gimbazy co cały dzień na kompie siedzi bo bym chyba portal zmienił



mamy jeszcze goscia co sie sam rucha w dupe
Zgłoś
Avatar
k................d 2012-09-16, 17:21
Halo, jest tu ktoś, kto nie ma doświadczenia w rąbaniu drewna? I nie mam tu na myśli rżnięcia desek...
Zgłoś
Avatar
adiemus36 2012-09-16, 18:50
@up

Ta kurwa, jak wchodzisz do lasu to masz oznaczone zręby, a i tak Ty i Twoja rodzina wpierdolicie się pilarzowi pod kłodę.
Zgłoś
Avatar
o................c 2012-09-16, 19:00
sonico,
widze ze sie na tym znasz ale nie przypinaj kazdemu swojej łatki
Zgłoś
Avatar
j................1 2012-09-16, 19:06
mam pytanie do specjalistów,a mianowicie mam zamiar niedługo zakupić piłę i zastanawiam się nad makitą, czy ta marka jest warta kupienia?
Zgłoś
Avatar
sonico 2012-09-16, 19:27
orzechccc napisał/a:

sonico,
widze ze sie na tym znasz ale nie przypinaj kazdemu swojej łatki



widze kretynie że nie zrozumiałes na hardzie był gośc który zamieścił własny materiał na którym rucha się w dupę
Zgłoś
Avatar
chomik1234 2012-09-16, 20:44
jun0 napisał/a:

mam pytanie do specjalistów,a mianowicie mam zamiar niedługo zakupić piłę i zastanawiam się nad makitą, czy ta marka jest warta kupienia?



tylko husqvarna badz stihl, wszystkie inne nie ma takiej zywotnosci i nie sa tak niezawodne, krotka mowiac reszta w porownaniu to tego to gowno, osobiscie wole husqvarne
Zgłoś
Avatar
typhoon_2008 2012-09-16, 21:00
może tak miało być? co do makity miałem pare sprzętów tej firmy w ręce i moim zdaniem są warte uwagi. zapytaj sprzedawce
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie