18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Nie czytaj, jeśli nie chcesz się wkurwiać.

Cytat:


Wszystkie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej zobowiązały się dziś do wdrożenia zbioru zaleceń zaproponowanych przez Komisję Europejską w celu "wzmocnienia ekonomicznej i społecznej integracji społeczności romskich".

Jest to pierwszy tego rodzaju instrument prawny na poziomie UE dotyczący integracji Romów. Przyjąwszy zalecenie, państwa członkowskie zobowiązały się do podjęcia celowych działań, by zmniejszyć różnice dzielące Romów od reszty społeczeństwa.

Bruksela zachwycona

- Osiągnięte dziś porozumienie jest wyraźnym sygnałem, że państwa członkowskie pragną stawić czoła trudnemu wyzwaniu integracji Romów. Ministrowie zobowiązali się jednomyślnie do poprawy sytuacji społeczności romskiej w warunkach lokalnych, powiedziała wiceprzewodnicząca Viviane Reding – komisarz UE ds. sprawiedliwości.

- Państwa członkowskie mają teraz w swoich rękach narzędzia o podstawowym znaczeniu dla integracji Romów i ważne jest, by słowa zostały wprowadzone w czyn. Nie zawahamy się przypomnieć krajom UE o podjętych zobowiązaniach oraz zapewnić, by zostały zwieńczone sukcesem – dodała.

- Przyjęcie zalecenia jest wyraźnym znakiem, że państwa członkowskie chcą razem inwestować bardziej skutecznie w kapitał ludzki, aby poprawić warunki życia społeczności romskiej w Europie”, powiedział komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego László Andor.

- Nie możemy ich zawieść. Zadaniem państw członkowskich będzie obecnie – w okresie 2014-2020 – przyznanie znacznych funduszy unijnych oraz środków krajowych na pomoc społecznościom romskim w wykorzystaniu własnego potencjału oraz wykazanie woli politycznej na wszystkich szczeblach, tak aby zapewnić, że pieniądze zostaną wydane zgodnie z przeznaczeniem – dodał.

Zmniejszyć różnice

Przyjęte dziś zalecenia w sprawie skutecznych środków integracji Romów w państwach członkowskich zawiera szczegółowe wytyczne mające pomóc państwom członkowskim we wzmożeniu ich wysiłków. Państwom członkowskim zaleca się podejmowanie celowych działań, by zmniejszyć różnice dzielące Romów od reszty społeczeństwa.

Bazując na sprawozdaniach Komisji dotyczących sytuacji Romów w ostatnich latach, zalecenie koncentruje się na czterech obszarach, w których przywódcy UE określili wspólne cele w zakresie integracji Romów w kontekście unijnych ram dotyczących krajowych strategii integracji Romów. Są to: dostęp do kształcenia, zatrudnienie, opieka zdrowotna i mieszkalnictwo.

W obszarze kształcenia państwa członkowskie zobowiązały się do walki ze zjawiskami zbyt częstego umieszczania romskich dzieci w szkołach specjalnych oraz porzucania przez nie edukacji we wczesnym wieku. Dodatkowo państwa przyłożą większą wagę do podwyższenia poziomu edukacji, walki z analfabetyzmem oraz współpracy ze środowiskami romskimi.

W obszarze zatrudnienia państwa członkowskie zobowiązały się do zapewnienia szerszej gamy szkoleń dla Romów, wspieranie ich przedsiębiorczości oraz walkę z dyskryminacją na rynku pracy.

W kwestii opieki zdrowotnej, poza obowiązkiem zapewnienia podstawowych świadczeń i regularnego oferowania badań profilaktycznych, państwa członkowskie zapowiedziały rozszerzenie programu szczepień oraz przeszkolenie wykwalifikowanych mediatorów, mających na celu ułatwienie kontaktu ze społecznościami romskimi.

W zakresie mieszkalnictwa państwa UE zobowiązały się do wyeliminowania segregacji i dyskryminacji, zapewnienia Romom dostępu do mieszkań socjalnych oraz miejsc na rozbijanie obozów (dla Romów nie prowadzących osiadłego trybu życia).

KE będzie obserwować

W celu wdrożenia ukierunkowanych działań w zaleceniu prosi się państwa członkowskie o przeznaczenie nie tylko funduszy unijnych, lecz także krajowych, prywatnych oraz funduszy trzeciego sektora na rzecz włączenia społecznego.

Chociaż zalecenie nie jest prawnie wiążące, Komisja Europejska oczekuje, że państwa członkowskie wdrożą w praktyce konkretne środki, które wywrą pozytywny wpływ na życie Romów. Przedstawione w czerwcu sprawozdanie Komisji z postępu prac pokazało, że państwa członkowskie powinny poprawić swoje wyniki w realizacji krajowych strategii integracji Romów. Komisja przedstawi kolejne sprawozdanie z postępów osiąganych przez państwa członkowskie na wiosnę 2014 r.



bankier.pl/wiadomosc/UE-opracowala-plan-integracji-Romow-Nie-mozemy-ic...
Zgłoś
Avatar
Lord_Rzeźnik 2013-12-11, 17:34
Wkurwiłem się.
Zgłoś
Avatar
ace55PL 2013-12-11, 17:47 1
Mam 16 lat. Prawo wyborcze dostane za dwa lata. I tak sobie myślę. Ludzie, nic do was nie mam, ale każdy kto jest tak z co najmniej 10 lat starszy ode mnie, ZJEBAŁ mi przyszłość. I ja to będę musiał naprawiać. Bo nie mam zamiaru uciekać z kraju. Ale jak ja mam to zrobić, kiedy Polska wchodzi coraz głębiej w bagno? Pierdole. Wkurwiłem się. Szkoda mi tych, co mają teraz 6 lat. Ci to mają dopiero przejebane...
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2013-12-11, 17:48
Po co rozdzielasz, taka adrenalina że musiałeś rozdzielić. Wkurwiłem się i tyle. Poczytaj dokumentalne to się wkurwisz x100%. Więcej takich genialnych spraw jest.
Zgłoś
Avatar
Promek 2013-12-11, 18:00
Za pozno ziom wrociles z obieralni krabow
jest tu:

sadistic.pl/plan-integracji-cyganow-przyjety-przez-wszystkie-panstwa-u...
Zgłoś
Avatar
Techron 2013-12-11, 18:05 1
mare30ks napisał/a:

moze to przygotowanie do akcji wylapania wszystkich nierobow w ue, tylko pytanie gdzie wybuduja rezerwaty z kominami



Mamy kilka wciąż sprawnych.
Zgłoś
Avatar
303 2013-12-11, 18:28
cyganów to trzeba integrować z glebą, najlepiej 2m pod ziemię.
Zgłoś
Avatar
Bartek1991 2013-12-11, 18:28
Nikt romom nie broni dopasować się do poziomu 'gospodarzy', można wziąć się do roboty i uczciwie żyć ale 'zasady' im zabraniają. Skoro 'zasady' nakazują im srać wokoło gruzowiska, w którym żyją i kraść aby żyć i postanawiają trzymać się swoich reguł to ich sprawa.
Nie widziałem osobiście uczciwego roma w mojej okolicy.

Jeśli mamy żyć na równym poziomie z nimi to nie widzę innej opcji jak ich podskoczenie w ewolucji, bo zeskok do ich poziomu mi się nie widzi.
Zgłoś
Avatar
Herhard 2013-12-11, 18:30
Nie czytałem,nie chcę się wkurwiać. Jebać unie
Zgłoś
Avatar
conejo 2013-12-11, 18:39 4
Szanowni Państwo!
Przecież to wali przekrętem jak ta lala! Jak wziąć dla siebie kupe kasy, żeby nikt się nie połapał? Powiedzieć, że dałeś potrzebującym, którym nikt nie ufa i ogólnie mają opinię klamców i złodziej.
Ci "rządziciele" z UE ładnie to sobie wymyślili. Kilku rumunków na pokaz dostanie chate na wypasie, zajebisty zasiłek, wyprawki szkolne itp. Ładnie się ich w TV pokaże, w czystych ciuchach, ogolonych, może nawet któryś będzie miał pracę o której opowie? Ale to będzie ułamek kasy przekazanej tym darmozjadom! Reszte sobie do kieszeni wepchają urzędasy i powiedzą, że pomogli tylu romom ilu się dało, a Ci co zostali takimi samymi mendami jak byli (czyli prawie wszyscy), to będą tłumaczyć, ze to ich wina, że dostali pomoc, ale z niej nie skorzystali itp. Jeżeli taki rumunek powie, że nikt mu nic nie dał, o niczym go nie poinformował, to ludzie stwierdzą, że zwyczajnie kłamie. I tak oto ludzie dowiedzą się, że na brudasów poszło tyle kasy (którą moża było wydać na obywateli, którzy jakoś rokują na przyszłość), a to nic nie dało. I ludzie jeszcze bardziej się wkurwią na rumunów. Ich społeczność bedzie jeszcze bardziej szykanowana niż teraz, ale urzędasy to mają w dupie. Z resztą za te 5lat nikt nie będzie pamiętał, że był taki projekt i że była jakaś kasa. I tak jest pewnie z większością tych ich durnych projektów. My się śmiejemy z ich głupoty, a oni z naszej naiwności. Teraz się zastanówcie, kto tu jest głupcem...
Zgłoś
Avatar
de_ent 2013-12-11, 19:06
Jak czytam wpisy o POLSKIM SOCJALU to mi ręce opadaja? Jaki w Polsce jest socjal? Nawet rom się nie połaszczy na 320pln renty socjalnej i 6 lat w kolejce do mieszkania komunalnego minimalny czas oczekiwania z gwarancja przedłużenia na kolejne parę lat
Zgłoś
Avatar
Duentar 2013-12-11, 19:12
@conejo tu chodzi o to, że ktoś dostanie nasze pieniądze. Oczywiście masz racje, takie rzeczy wchodzą również aby ktoś mógł na boku z tego sobie odjąć. Myślę jednak, że to będzie bardziej długofalowe i nie tak całkowicie na pokaz
Zgłoś
Avatar
tenac 2013-12-11, 20:09
To jest genialne w swej prostocie! Nasze pieniądze będą wydawać, żeby polepszyć byt gówien (który i tak nie ulegnie zmianie). Będą nas doić do tego momentu, w którym będziemy mieć tyle co cygany. Rok po tym wyjdzie rozporządzenie żeby zabrać pół żeberek naszych kaloryferów i dać gównom bo cygany swoje sprzedały.
Zgłoś
Avatar
che.guevara 2013-12-12, 12:43
Racja, nie tylko Romowie potrzebują pomocy w zintegrowaniu się z cywilizowanymi społeczenościami UE. Polactwu też by się to przydało. Wysłać do Polaczkowa jakiś wolontariuszy którzy nauczyliby śmierdziuchów jak używać mydła, bo w międzynarodowych firmach siedzieć obok Polaka to katorga. A także jakiś trenerów osobowości coby jeden z drugim przybysz z Nadwiślańskiego Grajdoła zaczął się szanować, skończył z mentalnością chłopa pańszczyźnianego, przestał traktować swego etatodawcę jak pół-Boga i potrafił negocjować lepsze warunki zatrudnienia, coby nie psuć rynku pracy gdy się gdzieś do cywilizacji w poszukiwaniu pracy uda.
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-12-14, 19:03
che.guevara napisał/a:

Racja, nie tylko Romowie potrzebują pomocy w zintegrowaniu się z cywilizowanymi społeczenościami UE. Polactwu też by się to przydało. Wysłać do Polaczkowa jakiś wolontariuszy którzy nauczyliby śmierdziuchów jak używać mydła, bo w międzynarodowych firmach siedzieć obok Polaka to katorga. A także jakiś trenerów osobowości coby jeden z drugim przybysz z Nadwiślańskiego Grajdoła zaczął się szanować, skończył z mentalnością chłopa pańszczyźnianego, przestał traktować swego etatodawcę jak pół-Boga i potrafił negocjować lepsze warunki zatrudnienia, coby nie psuć rynku pracy gdy się gdzieś do cywilizacji w poszukiwaniu pracy uda.



weird, myślałem, że angole to najbrudniejszy naród.
Zgłoś