18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Czyli natura liczb, w niecodzienny sposób przedstawione podstawowe właściwości liczb, które w idealny sposób odzwierciedlają struktury w naturze

Może cała materia opiera się na jednej zasadzie ?

Zgłoś
Avatar
CzlowiekKupa 2012-08-23, 21:21 4
Polecam jakis halucynogenny drag, jak sie zamknie oczy to też piękne fraktale się tworzą
Zgłoś
Avatar
xKarolusx 2012-08-23, 21:37
Wszystko fajnie tylko, na chuj nam to?
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2012-08-23, 21:44 7
xKarolusx napisał/a:

Wszystko fajnie tylko, na chuj nam to?



Żeby ruszyć mózgiem! Choć Tobie pewnie łeb jest potrzebny tylko po to, żeby Ci nie napadało do szyi.
Zgłoś
Avatar
Kedarr3 2012-08-23, 22:01
kurcze az sie zainspirowałem matematyka:D
Zgłoś
Avatar
sledz136 2012-08-23, 22:14
Od dawna wiadomo że matematycznie jesteśmy w stanie opisać praktycznie wszystko, nie na darmo powstają modele matematyczne które później potwierdzane są doświadczalnie. Natomiast to jako teoria wszystkiego? Śmierdzi new age'em, zresztą jak ten cały film... ciekawy jestem jak autor tych patetycznych kadrów nawiązałby liczbami Fibonacciego do fizyki kwantowej. Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej proponuję teorię strun, na razie rokuje najlepiej.
Zgłoś
Avatar
Adenozynotrifosforan 2012-08-23, 22:17
up@ nie ta teoria jako teoria wszystkiego -,- tylko ogólnie czy istnieje jedna teoria(wzór) opisujący wszystko
Zgłoś
Avatar
tfojastara 2012-08-23, 22:52
Nie ma teorii opisującej wszystko, teorie Newtona, Einsteina, mechanika kwantowa w niektórych aspektach wzajemnie sobie przeczą i żadnej z nich nie można wykorzystać do opisania całego wszechświata.
Zgłoś
Avatar
prucnale 2012-08-23, 23:00
1:48 - od kiedy pełny obrót ma 412,5 stopnia a nie 360? 137,5 x 3 = 412,5
Zgłoś
Avatar
Adenozynotrifosforan 2012-08-23, 23:03
up@ pl.wikipedia.org/wiki/Złoty_kąt
Zgłoś
Avatar
Kortens 2012-08-23, 23:25
Kapral Poproszek napisał/a:

A aaa aa ale o so choźi ?
Dobra jest też taka zasada, że jesteś pusty w środku, ale tak totalnie.
Myślisz, że cię obrażam, ale zobacz jak jest atom zbudowany, jądro z protonami i neutronami oraz krążące wokół niego elektrony na różnych powłokach. Pytanie co znajduje się między tymi powłokami, dodam że w skali makro jądro od elektronu dzielą kolosalne odległości.
Odpowiedź jest prosta nic je nie dzieli jest tam pusta przestrzeń, a więc na tej zasadzie wnioskuję, że jesteś pusty w środku



Wydaje mi się jednak, że nie jesteś całkiem pusty w środku. Pamiętaj o gluonach i innych cząstkach elementarnych. Są to oddziaływania głównie w jądrze, ale wydaje mi się, że między jądro z elektronem też coś łączy. Jeśli się mylę, odeślijcie mnie do literatury, muszę się dokształcać, bo się rozleniwiłem, a tu czekają studia

A tak poza tym to matematyka jest piękna. I dla większości sadystyczna, więc za temat piwo jak najbardziej
Zgłoś
Avatar
Satan 2012-08-23, 23:26
@prucnale
ślepy czy niewidomy? tam nie ma nic o pełnym obrocie, jest więcej niż pełny.
Zgłoś
Avatar
Indyman 2012-08-23, 23:31
Gówno wiecie!!!
W przyrodzie nie występuje 0. I macie na to dowód!!!
Frajerzy!!!
Kto nie wierzy, ten idiota!!! Zmanipulowamy IDIOTA to ten co ogląda tvn!!!'
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-08-24, 0:22
Adenozynotrifosforan napisał/a:


Może cała materia opiera się na jednej zasadzie ?



No bo się opiera, masz jądro atomowe otoczone chmurą elektronów, skłądające się z protonów i neutronów, które składają się z kwarków, które wymieiają się energią przy udziale gluonów, czyli kwantów energii.

Nie ma w tym żadnej filozofii, spirala fibonacciego odnosi się tylko do zjawisk, gdzie można wychwycić właśnie taką zależność, tak samo jak materia dąży do doskonałej formy kuli, nie ma wzoru na wszystko.
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2012-08-24, 0:38
Jeśli kogoś zainteresował ten temat, to na pewno zainteresuje i ten:
"Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" (Pierwsza część pierwszej serii:

Facet bardzo przystępnie i ciekawie opowiada i pokazuje o pewnej strukturze, która jest podstawowym wzorem geometrycznym wszystkiego, co istnieje.
Co ciekawe wzór ten pojawił się już w starożytności ...wypalony jakby laserem w bloku kamienia jakiejś świątyni. Pojawia się też w kręgach zbożowych. I o obu tych tematach (wzajemnie się przeplatających) również bardzo racjonalnie opowiada
Łączna długość wszystkich serii filmików jest duża, ale nie będziecie się nudzić, zapewniam

kpaxian napisał/a:


Nie ma w tym żadnej filozofii, spirala fibonacciego odnosi się tylko do zjawisk, gdzie można wychwycić właśnie taką zależność, tak samo jak materia dąży do doskonałej formy kuli, nie ma wzoru na wszystko.



Myślisz, że wiesz już wszystko? Że wszystko odkryto?

Tylko głupiec myśli, że jest najmądrzejszy. Mądry zaś myśli krytycznie i o sobie, doszukując się tego, w czym może się mylić - aby to poprawić, oraz tego, czego może jeszcze nie wiedzieć - przez co ciągle się rozwija.
Zgłoś
Avatar
Adenozynotrifosforan 2012-08-24, 0:41
@kpaxian nie mieszam w to żadnej filozofii a tobie się rozchodzi bodajże o równowagę energi z miejsca o dużej do małej (Torus - chmura np. burzowa, cyrkulacja powietrza itp.)
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie