18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
djpyza 2021-01-13, 21:47
coś jej te słowo kurwa nie wychodziło xd
Zgłoś
Avatar
Erebos 2021-01-13, 22:02 5
SteinarBjorgvinsson napisał/a:

Chuja wiesz a się wypowiadasz, jak to jest? Myśliwym jesteś? Znasz przepisy w całej Europie? W Polsce możesz mieć załadowane 2 naboje, w Islandii 3, we Włoszek również 2 naboje. Następnym razem zanim się skompromitujesz radzę przynajmniej zajrzeć na jakieś forum tematyczne. Osobiście znam Islandkę ze sztucerem (.308) , która zastydziła by nie jednego strzelca wyborowego. Jak dla mnie Włoszka wybrnęła z opresji wzorowo.



kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zjebała po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Dobra dobra, prawie tak ale kurwa nie do końca... Nemrodzie nie mów tylko takich rzeczy stażyście jakby Ci przydzielili jakiegoś. Ograniczenie 2+1 mamy do jakiej broni? Samopowtarzalnej - dokładnie takiej jak na filmie albo sztucera półautomatycznego. Do broni repetowanej mamy 6 albo 5+1 w zależności od magazynka. Gdzie Ci ten kurs robili? XD

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz. U. Nr 61, poz. 548 z późn. zm.).
§ 3.
1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna długa centralnego zapłonu, o lufach gwintowanych lub gładkich, z wyłączeniem broni czarnoprochowej, pistoletów i rewolwerów, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów, z tym że do magazynka broni samopowtarzalnej można załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje.
Zgłoś
Avatar
kampton 2021-01-13, 22:44 4
ququa napisał/a:

moze wsadziła naboje na kaczki albo lisa
z takiej odległosci przy 3 strzałach (tak mi sie wydaje) z odpowiedniego kalibru to dzik powinien pasc w ogniu



Zacznijmy od tego, że wygląda mi to na polowanie zbiorowe. Idzie to zauważyć po tym, że wie skąd biegnie dzik i już mierzy w jego kierunku (jest złożona do strzału). Osobiście uważam to za błąd. Normalnie dzik idzie bardzo cicho ma dobry słuch i jeszcze lepszy węch(większość ludzi nawet by nie wiedziała, że przeszły obok nich dziki.Biegnie tylko jak jest wystraszony albo spłoszony. Zauważmy, że strzela z „pompki” a nie ze sztucera. Idąc na polowanie zbiorowe nie zabierasz amunicji na lisy tylko na grubego zwierza. Tak zwaną brenekę. Bo z breneki położysz wszystko. kaczek nie strzela się w lesie .
Najnormalniej w świecie nie wytrzymała ciśnienia i spudłowała. Lepiej niech wyciągnie wnioski z tej lekcji bo drugi raz może nie mieć tyle szczęścia.
Ja bym jej radził potrenować na strzelnicy dzika w przebiegu!
Pozdrawiam

Erebos napisał/a:

Dobra dobra, prawie tak ale kurwa nie do końca... Nemrodzie nie mów tylko takich rzeczy stażyście jakby Ci przydzielili jakiegoś. Ograniczenie 2+1 mamy do jakiej broni? Samopowtarzalnej - dokładnie takiej jak na filmie albo sztucera półautomatycznego. Do broni repetowanej mamy 6 albo 5+1 w zależności od magazynka. Gdzie Ci ten kurs robili? XD
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz. U. Nr 61, poz. 548 z późn. zm.).
§ 3.
1.
Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna długa centralnego zapłonu, o lufach gwintowanych lub gładkich, z wyłączeniem broni czarnoprochowej, pistoletów i rewolwerów, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów, z tym że do magazynka broni samopowtarzalnej można załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje.



Zgodzę się z kolegą. Mam sztucer i odniosłem się do własnej broni. Dobrze, że jeszcze ktoś doprecyzował.
Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
htr83 2021-01-13, 23:06
co ci przeszkadzał ten dzik ty pizdo pierdolona
chciałem powiedzieć że ludzie to zjebany gatunek, ale przecież kobieta to nie człowiek
Zgłoś
Avatar
e................s 2021-01-14, 4:16
kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zjebała po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Co za bezsens... To mając pozwolenie do celów sportowych mogę mieć podpięty 15-nabojowy magazynek w ukrytej pod koszulą klamce i sobie tak latać po ulicy, a myśliwy może mieć jakieś marne parę naboi? A co jak wyjebie się całe stado dzików lub wataha wilków na jednego myśliwego? Albo co jak duży misiu co chce się przytulić nie padnie po pierwszym pocisku?
Zgłoś
Avatar
BlackMamba 2021-01-14, 8:28 1
Myśliwi to czołowa grupa retardów w Polsce, zaraz obok wyborców pis i konfederacji.
Zgłoś
Avatar
vulkodlak 2021-01-14, 10:00 1
Myśliwi mówią że dzik po postrzale potrafi przebiec jeszcze kilkaset metrów zanim padnie. Takiw kurwiony PanzerSchweine może nieźle namieszać w tym czasie.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2021-01-14, 17:11
Mogła bagnet założyć czy coś.
Zgłoś
Avatar
ququa 2021-01-14, 18:40
kampton napisał/a:

Zacznijmy od tego, że wygląda mi to na polowanie zbiorowe. Idzie to zauważyć po tym, że wie skąd biegnie dzik i już mierzy w jego kierunku (jest złożona do strzału). Osobiście uważam to za błąd. Normalnie dzik idzie bardzo cicho ma dobry słuch i jeszcze lepszy węch(większość ludzi nawet by nie wiedziała, że przeszły obok nich dziki.Biegnie tylko jak jest wystraszony albo spłoszony. Zauważmy, że strzela z „pompki” a nie ze sztucera. Idąc na polowanie zbiorowe nie zabierasz amunicji na lisy tylko na grubego zwierza. Tak zwaną brenekę. Bo z breneki położysz wszystko. kaczek nie strzela się w lesie .
Najnormalniej w świecie nie wytrzymała ciśnienia i spudłowała. Lepiej niech wyciągnie wnioski z tej lekcji bo drugi raz może nie mieć tyle szczęścia.
Ja bym jej radził potrenować na strzelnicy dzika w przebiegu!

Doskonale wiem o czym mówisz
Jesli chodzi o zbiorówki to na zbiorówkach nie ma chyba tylko jednego rodzaju zwierzyny do odstrzału, do lisa czyzajaca przecież nie bedziesz z breneki strzelał bo co z niego zostanie.
Nie wiem jak jest w innych kołach, ale jak za gówniarza chodziłem w nagonke to w pokocie były lisy dziki zajace, wiec tym sie sugerowałem.

Zgłoś
Avatar
Gromki 2021-01-14, 21:03 1
kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zjebała po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



To pip* z Ciebie i moim kole nie stałbyś na zbiorówce po stronie Nemerodów, co najwyżej naganki.
W PL można mieć załadowanych 5 nabojów +1 w komorze lub w broni samopowtarzalnej 2 odsyłam do regulaminu polowań w czasie COVID i nie tylko wzajemne bezpieczeństwo nade wszystko.
Darz Bór i Bar.
Zgłoś
Avatar
S................n 2021-01-14, 22:48 1
ProVVe napisał/a:

Chuja wiesz i zanim sie ośmieszysz w ferie lepiej poczytaj co Ci tam zadali online
PS. kampton chyba wyjaśnił i mimo, że nie jestem myśliwym mam z nimi do czynienia sporo i gdybys wiedział chociaż ułamek tego co ja siedział bys cicho wikiznaFco... Ehh dlatego lepiej nic tu nie pisac bo zawsze wyleci "expert" teoretyk i bedzie świecił wiedzą z broszury



Tępy chuju mam licencję w Islandii, a ty przegrywie? Nawet wiedzy nie masz tylko jak gimbus próbujesz zaimponować cawaniakowaniem. Dorośnij gówniarzu.

kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zjebała po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Więc jesteś zwykłym kłusownikiem, no chyba ,że przyznasz,że się pomyliłeś, ja nie sprecyzowałem- 2 naboje, ale trzeci w komorze- oczywiście strzelba samopowtarzalna z filmu.
Rozdział 2

Warunki wykonywania polowania

§ 3. 1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów; magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje.
Proszę wyciąg z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 23 marca 2005 r.

w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania.

[Dz.U.2005.61.548 z dnia 15 kwietnia 2005 r.]

Rebeliant napisał/a:

Tylko w oczach intelektualnie upośledzonych, w oczach głupków bez elementarnej wiedzy.
Gdyby nie myśliwi, to byśmy głodowali albo kupowali jeszcze więcej warzyw i mąki z importu.
Szkody, jakie wyrządziłaby dzika zwierzyna pozostawiona sama sobie, czyli bez odstrzału setek tysięcy osobników rocznie, jak to ma miejsce obecnie, byłyby liczone w setkach miliardów złotych rocznie albo rolnicy szybko by sami zaczęli strzelać do zwierzyny, ale najpierw do tej zjebanej lewackiej swołoczy co im zrobiła krzywdę, dopiero potem do dzików i jeleni.



Nie pierdol , myśliwy wcale nie jest potrzebny dzisiaj, ja robiłem licencję dla sportu (nie strzelam do grubej zwierzyny z zasady, raczej dzikie gęsi i minkury (szkodniki, coś jak gronostaj, poluje na ptactwo) , nie muszę polować, poza tym automatyczne pułapki na dziki powoli wypierają myśliwych, są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.
Zgłoś
Avatar
Lucky_Strike 2021-01-15, 4:06

ProVVe napisał/a:

ch*ja wiesz i zanim sie ośmieszysz w ferie lepiej poczytaj co Ci tam zadali online
PS. kampton chyba wyjaśnił i mimo, że nie jestem myśliwym mam z nimi do czynienia sporo i gdybys wiedział chociaż ułamek tego co ja siedział bys cicho wikiznaFco... Ehh dlatego lepiej nic tu nie pisac bo zawsze wyleci "expert" teoretyk i bedzie świecił wiedzą z broszury



moja baba by sie posrała juz 12 razy, brawo dla tej pani
P.S ładna chociaż ?
Zgłoś
Avatar
ferbiiii 2021-01-16, 22:04
Myśliwy z myśleniem mało ma wspólnego. Woda kiełbasa i disco polo
Zgłoś
Avatar
kampton 2021-01-17, 21:09
SteinarBjorgvinsson napisał/a:

Tępy chuju mam licencję w Islandii, a ty przegrywie? Nawet wiedzy nie masz tylko jak gimbus próbujesz zaimponować cawaniakowaniem. Dorośnij gówniarzu.
Więc jesteś zwykłym kłusownikiem, no chyba ,że przyznasz,że się pomyliłeś, ja nie sprecyzowałem- 2 naboje, ale trzeci w komorze- oczywiście strzelba samopowtarzalna z filmu.
Rozdział 2
Warunki wykonywania polowania
§ 3. 1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów; magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje.
Proszę wyciąg z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 23 marca 2005 r.
w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania.
[Dz.U.2005.61.548 z dnia 15 kwietnia 2005 r.]
Nie pierdol , myśliwy wcale nie jest potrzebny dzisiaj, ja robiłem licencję dla sportu (nie strzelam do grubej zwierzyny z zasady, raczej dzikie gęsi i minkury (szkodniki, coś jak gronostaj, poluje na ptactwo) , nie muszę polować, poza tym automatyczne pułapki na dziki powoli wypierają myśliwych, są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.



Kolego, parę postów wyżej napisałem że faktycznie źle to sprecyzowalem i inny kolego dopisał jak się sprawy mają. Ale tak od kłusowników kogoś naznaczyć to chyba lekka przesada. A tak z drugiej strony zadam pytanie. Mógłbyś opisać ( bo z tego co wywnioskowałem to mieszkasz na Islandii ) jak tam wyglądają polowania,na co się poluje? ( może jakieś zwierzęta które u nas nie są spotykane ) jakieś takie ciekawostki itp. Kurs robiłem 10 lat temu więc pamięć dobra ale kurtka
Pozdrawiam.
Zgłoś