18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Łuparka sadola
masterwow • 2013-04-13, 0:21
Znajomy podrzucił mi ten film, pomyślałem że się podzielę Akcja od 1:09 Enjoy

cała wioska będzie miała wióry na opał
Zgłoś
Avatar
demobil 2013-04-13, 14:28 8
interferometr napisał/a:

Za duża prędkość, za mały moment obrotowy. Zmienić przekładnie, spowolnić "zamach" to zwiększy się kontrolę nad łupanym drewnem i zmniejszy możliwość uszkodzenia ciała.
Projekt nie głupi, ale do dopracowania.
A system podawania drewna mógłby wykonać na taśmie transportowej.
PS. Tak jestem inżynierem, a nie jak większość ludzi na sadistic: z ledwością osiągnęli wykształcenie podstawowe.



Zgłoś
Avatar
S................n 2013-04-13, 15:28
Pomysłowe. Tylko żeby ta siekiereczka była dobrze przyspawana bo kolega może już nie mieć możliwości udostępnienia filmiku.

Ta "frontowa osłona" jest z krótka więc jest jeszcze możliwość dostania tą siekierką w czerep.
Zgłoś
Avatar
Kaprys 2013-04-14, 0:25 1
Szron napisał/a:

Tylko żeby ta siekiereczka była dobrze przyspawana


"Co Kropelka sklei sklei...." Ale fakt, jak ostrze nie przyspawane, a 'przysmarkane', to może być zabawnie.
Zgłoś
Avatar
masterwow 2013-04-14, 12:29
i huy niech zgnije w poczekalni
Zgłoś
Avatar
V................n 2013-04-14, 13:21
Nie wiem jaki sens tej siatki pseudo ochronnej. Chyba tylko dla ozdoby ona jest i dlatego czerwona.
Zgłoś
Avatar
Anper 2013-04-14, 14:06
film typu 5 klatek na sekundę?
Zgłoś
Avatar
filipbtw 2013-04-14, 14:13
Strona sadola otwiera pliki z power pointa? Jak wrzuciłeś ten pokaz slajdów?
Zgłoś
Avatar
Jaca.natka 2013-04-14, 14:16
przez taką punktową masę przy tej prędkości obrotowej ołożyskowanie dostanie w dupe aż w końcu się rozleci.. a kto wie, czy z tym wszystkim nie cała maszyna? I wtedy będzie materiał na harda
Zgłoś
Avatar
h7kchryst 2013-04-14, 14:18 1
odjebie mu głowę kiedyś, bank
Zgłoś
Avatar
Z................y 2013-04-14, 14:31
Czemu to bydle tak dyszy?
Zgłoś
Avatar
Leginek 2013-04-14, 14:41
Fajny pokaz slajdów
Zgłoś
Avatar
konrad7348988 2013-04-14, 14:49 1


spaw pewnie kiedyś puści
Zgłoś
Avatar
zbijok 2013-04-14, 19:51
Gdyby to miało nawet obrót na 3 sekundy to i tak nie byłoby praktyczne...
"Jestę inżynierę" chyba tylko ci się wydaje... Pomyśl jaką prędkość liniową musiała by mieć taśma żeby zdążyła odpowiednio przesunąć pniak podczas jednego obrotu, dodaj do tego odpowiednie łożyskowanie i przekładnię, a taniej wyjdzie ci kupić porąbane już drewno... Za ile te ukończone studia kupiłeś?
Dużo lepiej spisuje się świder(ale też jest niebezpieczny bo może złapać za np. kurtkę) a najbezpieczniej chyba wychodzi łuparka hydrauliczna- czyli taka, która ma siłownik a za nim klin, rozdzielacz, silnik elektryczny i można łupać porządne kawałki tak, że już nie trzeba poprawiać, dodatkowo nie trzeba drogich przekładni, obudów łożysk i wuj wie sam czego, a większość elementów można kupić na szrocie i ewentualnie zregenerować... Ramę bez problemu potniesz kątówką a pospawasz zwykłą spawarką...
Tacy to inżynierowie, i dlatego tak się w Polsce nie opłaca...
Ps. Jakbyś zauważył, to cały proces leci na energii kinetycznej, dlatego nie łamie tego koła od motoru, gdybyś zastosował przekłanię to A) rozjebał byś koło rowerowe B) gdybyś je wzmocnił, to pniak z sękiem zadusiłby silnik, zawsze można wsadzić przecież V12 z czołgu...
PPS. Powiedz mi jaka ma być średnica otworu pod rozwiertak o docelowej średnicy 11,25mm, to uznam że może jednak nie kupiłeś...
Zgłoś