18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:52
Matura 2021?
Andraste • 2014-01-24, 18:03
Jasiek chodzi na imprezę co tydzień, Mariola co 16 dni. Znając okres cyklu miesiączkowego Marioli oblicz prawdopodobieństwo, że na wspólnej imprezie wpadną. Oblicz prawdopodobieństwo, ze będą to bliźniaki.
Pytanie dodatkowe: ile będą wynosić alimenty po 6 latach?

Pytanie z gwiazdką na 6+:

Czy któreś z bliźniaków będzie czarne i w jakim wieku ukradnie pierwszy rower?
Zgłoś
Avatar
wasyl503 2014-01-25, 11:47 4
_Optimus_ napisał/a:

Jeśli brać pod uwagę parametr początkowy, że oboje chodzą do gimnazjum, oraz że Jasiek ma pryszcze i się nie myje natomiast Mariola w myśl powiedzenia,, Nie ma chuja na Mariolę" puszcza się jak latawiec to:
Ad.1
Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.
Ad.2
Z badań naukowych wynika , że co 125 urodzeń na świat przychodzą dzieci z ciąż mnogich z czego 98% z bliźniaczych, czyli: 1/125*0,98=0.784%, jednak w pytaniu dodatkowym jest ukryta odpowiedź, to będą bliźniaki więc 100%.
Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)

Pytanie dodatkowe:
W pytaniu jest odpowiedź. Pytasz kiedy ukradnie a nie kiedy ukradłoby, co oznacza, że co najmniej jedno z dzieci to murzyn. Ukradnie w trzecim roku życia. Próby podejmie już w drugim ale za słabo będzie jeszcze spierdalać z łupem.

Co wygrałem?



Rumuńskie dziecko. Jeśli nie odbierzesz go w ciągu 7 dni przyślą ci całą rodzine
Zgłoś
Avatar
_Optimus_ 2014-01-25, 12:31
Statystycznie jeśli brać wysokość podatków jakie płacę, to i tak już jakąś cygańską rodzinę utrzymuję. Więc co za różnica czy będą żreć za moje pieniądze gdzieś tam daleko czy u mnie w domu? No może tylko kwestia smrodu....
Zgłoś
Avatar
Trzyszcz 2014-01-25, 12:32
Nie zgadzam się, że jest źle sformułowane pytanie. To, że następna część zdradza, że to były bliźniaki, nie odpowiada na pytanie jakie było tego prawdopodobieństwo.
Zgłoś
Avatar
_Optimus_ 2014-01-25, 12:39
Trzyszcz masz racje, ale tylko z punktu widzenia logiki, gdzie wartość odpowiedzi na pytanie o prawdopodobieństwo przyjęłaby wartość False czyli 0 przez pryzmat odpowiedzi, że to były bliźniaki. Jednak w życiu poza dziwką logiką jest jeszcze dedukcja, która odpowiada na pytanie twierdząca a nie było wzmianki o posługiwanie się prawami logiki matematycznej.
Zgłoś
Avatar
boczus 2014-01-25, 12:58
optimusik powiedz Ty mi czym sie zajmujesz w zyciu codziennym
Zgłoś
Avatar
_Optimus_ 2014-01-25, 13:05 2
Jestem szeregowym pracownikiem dyskontu spożywczego z owadem w nazwie.

A tak na poważnie koryguję sterowanie linii produkcyjnej złożonej z obrabiarek CNC w jednej z fabryk przemysłu metalurgicznego.
Czemu pytasz?
Zgłoś
Avatar
sznitchzel 2014-01-25, 14:18 5
_Optimus_ napisał/a:

Jeśli brać pod uwagę parametr początkowy, że oboje chodzą do gimnazjum, oraz że Jasiek ma pryszcze i się nie myje natomiast Mariola w myśl powiedzenia,, Nie ma chuja na Mariolę" puszcza się jak latawiec to:
Ad.1
Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.
Ad.2
Z badań naukowych wynika , że co 125 urodzeń na świat przychodzą dzieci z ciąż mnogich z czego 98% z bliźniaczych, czyli: 1/125*0,98=0.784%, jednak w pytaniu dodatkowym jest ukryta odpowiedź, to będą bliźniaki więc 100%.
Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)

Pytanie dodatkowe:
W pytaniu jest odpowiedź. Pytasz kiedy ukradnie a nie kiedy ukradłoby, co oznacza, że co najmniej jedno z dzieci to murzyn. Ukradnie w trzecim roku życia. Próby podejmie już w drugim ale za słabo będzie jeszcze spierdalać z łupem.

Co wygrałem?


Zgłoś
Avatar
_Optimus_ 2014-01-25, 15:19 9
@ up

Dziękuję. Zawsze o tym marzyłem.
Zgłoś
Avatar
nafrykany13 2014-01-25, 16:52
pewnie tak.
Zgłoś
Avatar
Andraste 2014-01-29, 5:45
_Optimus_ napisał/a:



A ja mniemam, że mam odrobinę oglądu świata, jako cywilizowany człowiek i mąż pięknej kobiety mam odrobinę wiedzy o ciele kobiety. Natomiast alimenty na dwoje dzieci płaci mój brat cioteczny. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie twoje wątpliwości. Natomiast gdybyś chciała kilka porad ,,jak nie wstawiać bezsensownych tematów" pisz na PW. Postaram się pomóc na ile będę mógł





Należy Ci się za "rzetelne" podejście do tematu
Zgłoś