18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Miałby przejebane
arathorn • 2013-03-21, 10:41
Gdyby w dzisiejszej Polsce pojawił sie Jezus :
-żyd,
- ojciec nieznanego pochodzenia,
- o poglądach komunistycznych,
- bez żony za to bujający się z 12 chłopami

Miałby przejebane.
Zgłoś
Avatar
Hobbitola 2013-03-21, 22:30 6
Wiecie czym różni się Jezus od obrazka?

obrazek wisi na jednym gwoździu
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-03-21, 23:00
@Kurgiel, chcesz powiedzieć (nie czytałem Tory), że naród który wyznaje judaizm, który nakazuje olewać dobra doczesne a skupiać się na samorozwoju, to jednocześnie najbardziej chciwy i pazerny na dobra doczesne naród na świecie?
Zgłoś
Avatar
Donaldek 2013-03-21, 23:12
Zapomniałeś dodać że pędził swojskie wino...

Aczkolwiek gdyby miał się dziś urodzić to zapewne polakiem, tu się najbardziej na cuda czeka.
Zgłoś
Avatar
Pierwszy 2013-03-21, 23:41 3
kucma19 napisał/a:

jedyny sluszny argument ze jezus chrystus poczety z dziewicy nie byl komunista jest fakt ze go nie bylo... wcale.



Dowodów historycznych jest bardzo wiele. Wyszukane z googla pod zapytaniem: "Życie Jezusa: fakt czy fikcja"

Jezus zwany był Chrystusem, czyli Mesjaszem. (Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 18, 3:3; 20, 10:1; Pliniusz Młodszy, Listy, 10, 96; Swetoniusz, Życie cezarów, 25:4; Tacyt, Roczniki, 15, 44.)

Pochodził z Judei w Palestynie. ( Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 20, 9:1; Lukian z Samostaty, The Passing of Perefrinus, 12-13; Tacyt, Roczniki, 15, 44; Talmud Babiloński, Sanhedryn 43a; Akta Piłata (cyt. w: Justyn Męczennik, Apologia pierwsza 35) )

Czynił cuda: uzdrawiał chorych i zdemonizowanych. (Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 18, 3:3; Lukian z Samostaty, The Passing of Perefrinus, 11-13; Pliniusz Młodszy, Listy, 10, 96; Tacyt, Roczniki, 15, 44; Talmud Babiloński, Sanhedryn 43a; Akta Piłata (cyt. w: Justyn Męczennik, Apologia pierwsza 35).)

i wiele wiele wiecej
Zgłoś
Avatar
Marco9935 2013-03-21, 23:49 1
jestem żydem i takie kawały nie są na miejscu. Wstaw swoje zdjęcie to się z Ciebie pośmiejemy
Zgłoś
Avatar
Hasek 2013-03-21, 23:56 10
@UP
Nie ma się czym chwalić.
Zgłoś
Avatar
itachi666 2013-03-22, 0:10 8
@2up, przejebane, współczuje naprawde.
Zgłoś
Avatar
kucma19 2013-03-22, 0:41 6
@marco

do czego to doszlo. chwalic sie ze jest sie zydem, ze nie masz napleta i to na sadisticu. w CV sobie napisz. Swiat sie konczy
Zgłoś
Avatar
torro 2013-03-22, 2:34 2
androgenius napisał/a:

Jakby go utopili to katole mieliby nad drzwiami pozawieszane akwaria, tyle fajnych, mokrych filmików na sadola.


Utopić to pikuś. Prawdziwe szczęście, że w tamtych czasach przestępców przybijali do krzyża, a nie wieszali na zwykłej szubienicy. Wyobrażacie sobie, że w każdej klasie, urzędzie,nad drzwiami w sejmie, na dachach kościołów i na grobach na cmentarzu - szubieniczki z dyndającym wisielcem?

Pierwszy napisał/a:



Dowodów historycznych jest bardzo wiele. Wyszukane z googla pod zapytaniem: "Życie Jezusa: fakt czy fikcja"

Jezus zwany był Chrystusem, czyli Mesjaszem. (Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 18, 3:3; 20, 10:1; Pliniusz Młodszy, Listy, 10, 96; Swetoniusz, Życie cezarów, 25:4; Tacyt, Roczniki, 15, 44.)

Pochodził z Judei w Palestynie. ( Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 20, 9:1; Lukian z Samostaty, The Passing of Perefrinus, 12-13; Tacyt, Roczniki, 15, 44; Talmud Babiloński, Sanhedryn 43a; Akta Piłata (cyt. w: Justyn Męczennik, Apologia pierwsza 35) )

Czynił cuda: uzdrawiał chorych i zdemonizowanych. (Józef Flawiusz, Dawne dzieje Izraela, 18, 3:3; Lukian z Samostaty, The Passing of Perefrinus, 11-13; Pliniusz Młodszy, Listy, 10, 96; Tacyt, Roczniki, 15, 44; Talmud Babiloński, Sanhedryn 43a; Akta Piłata (cyt. w: Justyn Męczennik, Apologia pierwsza 35).)

i wiele wiele wiecej



Szkoda,że nie znalazłeś w googlach, że te wstawki o Jezusie u Flawiusza to ewidentne fałszerstwo, jak byśmy dziś powiedzieli - fejk, czyli późniejsze wstawki dokonane przez jakiegoś kopistę, apologetę chrześcijaństwa, w celu uwierzytelnienia historyczności Jezusa. Jest na to wiele dowodów.
racjonalista.pl/kk.php/s,470
Jest to takie samo oszustwo jak tzw. Donacja Konstantyna, – sfałszowany dokument, na mocy którego cesarz rzymski Konstantyn Wielki nadał Kościołowi Katolickiemu liczne dobra i przywileje.
Zgłoś
Avatar
why 2013-03-22, 3:21
Ja myślę, że za dar przemiany wody w wino został by ogłoszony królem
Zgłoś
Avatar
torro 2013-03-22, 9:50
@up
Raczej zostałby ukrzyżowany przez lobby winiarskie...
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-03-22, 9:55 2
Pierwszy napisał/a:


Dowodów historycznych jest bardzo wiele.


Ale tu nie chodzi o dowody, na to że żył sobie facet imieniem Jezus, bo takich było pełno, tak jak dziś jest pełno np. Krzyśków i za 2000 lat nikt nie będzie musiał nikogo przekonywać, że na początku XXI wieku w Polsce żył Krzysiek. Chodzi o dowód na to, że żył Jezus, SYN BOŻY, całkowicie różny od tysięcy innych Jezusów. I na to, ŻADNYCH dowodów nie ma.
Zgłoś
Avatar
vajron 2013-03-22, 14:12
Te dowody z takim rozrzutem czasowym były pisane i w dodatku na podstawie zasłyszanych legend, że weźcie je sobie w dupę wsadźcie... To tak jak chciałbyś teraz napisać rzetelny i autentyczny artykuł o Marilyn Monroe tylko na podstawie tego co usłyszysz od ludzi...
Zgłoś
Avatar
DonPedro486 2013-03-22, 19:27
Pierwszy bajki opowiadasz: "Dowodów historycznych jest bardzo wiele". Jedyny kronikarz, który był mniej więcej rówieśnikiem Jezusa to Józef Flawiusz. Jego relacja została jednak przynajmniej częściowo sfałszowana przez nadgorliwego kopistę (o ile nie napisana w całości). Co do tego zgadzają się nawet watykańscy badacze. Nie twierdzę bynajmniej, że Jezus nie istniał, jest to chyba zbyt radykalny pogląd, ale uderzające jest ubóstwo wiarygodnych relacji historycznych.
Zgłoś
Avatar
Matuch90 2013-03-29, 22:20
Moda na ateizm mija. Dla mnie to co raz bardziej oznaka buractwa i małostkowości. Generalnie co raz bardziej słowo "ateista" brzmi jak słowo "lewak"...
Ja wierzący nie jestem, ale szacunek mam do religii, która ukształtowała ten kraj. Popieram to co moje, żeby kurwa za 10 lat nie mieć na każdej ulicy pięciu meczetów i zakazu ubierania choinki na święta.
Zgłoś