18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
j................e 2013-12-27, 19:01
Moshe napisał/a:

@McMenel - zysk nie równa się faktycznemu stanowi konta. Czytaj - to nie znaczy, że w OFE jest 100 miliardów tylko, że pieniądze w OFE wypracowały dodatkowych 100 miliardów.


Nie wytłumaczysz tego tutaj nikomu o co chodzi z tym zyskiem. Nie wiedzą, że OFE to są wyłącznie spółki akcyjne, oraz jakie zadanie ma S.A.

Użytkownicy sadola to ludzie bez wiedzy, ale z chęciami mówienia, na pewno nie robienia. Takie życie. Oni myślą, że OFE pracuje jak ZUS. Nic nie poradzisz

Nie mówię, że ofe to najlepszy wybór, ale na pewno lepszy niż wspomniana w temacie drewniana skrzynka z pieniedzmi. Poczekaj na inflację nieuku, to tą szkatułkę co najwyżej pod dupe sobie podstawisz i usiądziesz na niej. Tyle będzie warte co teraz stare pieniądze hahaha
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-12-27, 21:07
Moshe napisał/a:

@McMenel - zysk nie równa się faktycznemu stanowi konta. Czytaj - to nie znaczy, że w OFE jest 100 miliardów tylko, że pieniądze w OFE wypracowały dodatkowych 100 miliardów.


I co to zmienia? Nic. Zrobiłeś 5000 w ciągu 10 lat. Czyli de facto nic. Przez 10 lat zbierając puszki można więcej zysku wygenerować. Jak wyżej policzyłem OFE zwiększyły ilość pieniędzy na koncie o 5000zł. Samemu je inwestując spokojnie podwoiło by się tą sumę.
Zgłoś
Avatar
j................e 2013-12-27, 21:21
McMenel napisał/a:


I co to zmienia? Nic. Zrobiłeś 5000 w ciągu 10 lat. Czyli de facto nic. Przez 10 lat zbierając puszki można więcej zysku wygenerować. Jak wyżej policzyłem OFE zwiększyły ilość pieniędzy na koncie o 5000zł. Samemu je inwestując spokojnie podwoiło by się tą sumę.



Skoro jesteś takim dobrym inwestorem to czemu narzekasz?
Zgłoś
Avatar
hello_world 2013-12-27, 21:48
Reforma emerytalna powinna wyglądać następująco:
1. Ustawa zabraniająca wstępowania do ZUS i OFE.
2. Zamknięcie i sprzedaż włości po ZUS.
3. Emerytury będą wypłacane (z włości) aż do śmierci ostatniego emeryta z ZUS.

Szczęśliwe społeczeństwo, które robi co chce z dzisiejszymi (wg inflacji) 600zł.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-12-29, 8:07
jatutylkopacze napisał/a:



Skoro jesteś takim dobrym inwestorem to czemu narzekasz?


Bo jestem zmuszany wspierać OFE
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-12-30, 9:39
jatutylkopacze napisał/a:

Nie mówię, że ofe to najlepszy wybór, ale na pewno lepszy niż wspomniana w temacie drewniana skrzynka z pieniedzmi. Poczekaj na inflację nieuku, to tą szkatułkę co najwyżej pod dupe sobie podstawisz i usiądziesz na niej. Tyle będzie warte co teraz stare pieniądze hahaha


Twierdzisz że suma pieniędzy na "rządowym" koncie w czasie inflacji będzie rosła proporcjonalnie do niej...? Ciekawe.
Zgłoś