18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Muneo-Sukhoe
grudzin7 • 2017-01-03, 14:52
Zapraszam na Muneo-sukhoe z cyklu "Sadol uczy, Sadol bawi", bo zakładam, że niewiele z was wie jak przyrządzić ośmiornicę

Jeśli boicie się, że dostaniecie raka od jej akcentu, to spokojnie można wyciszyć.

Polecam szczególnie:
-0:26 całą ośmiorniczka
-1:20 usuwanie wnętrzności
-2:48 ciekawy sposób oczyszczania przy pomocy soli
-4:17 gotowanie
-7:38 krojenie



I dla ciekawskich, którzy na pewno zaraz zapytają "A jak to smakuje?" już śpieszę z odpowiedzią. Otóż chuj wie
Zgłoś
Avatar
jimiq 2017-01-05, 10:13
komentarz autora rozwala.
Zgłoś
Avatar
S................e 2017-01-05, 11:48
Przecież kurwa ośmiornica nie ma smaku. Nie wiem na chuj to ktoś chce jeść (do tego te ceny) bo jak dla mnie to po prostu nie ma smaku.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2017-01-05, 12:02 2
Ośmiornica dupy nie urywa, ale dobrze zrobione da się zjeść, przy czym łatwo spierdolić, że o gumowatych kalmarach nie wspomnę.

Tak dla zainteresowanych (dla kalmarów/kałamarnic i ośmiornic):
- usuwać błonkę z ciała i ramion (puszcza barwnik i potem wygląda to jak gówno);
- przed smażeniem/grilowaniem zahartować w wrzątku (zamyka pory i ogranicza wyciekanie soku ze środka);
- nie kroić na mniejsze kawałki jeśli technicznie nie trzeba (np. wielkość naczynia), dopiero po przygotowaniu - krążki z kalmara można od razu wyrzucić;
- bardzo krótko gotować, smażyć (kilka minut), zapiekać (maksymalnie kilkanaście minut), bo sok wychodzi ze środka i staje się to gumowato-chujowe.
Dodatki bez znaczenia jak kto lubi. Jak ktoś schabowego to majeranek, sól, pieprz, jajko + panierka i powinno smakować.
Zgłoś
Avatar
Clarx 2017-01-05, 13:09
przy usuwaniu wnętrzności poczułem smród przez monitor
Zgłoś
Avatar
1.Michal 2017-01-05, 13:33
Robiłem ostatnio ośmiornicę. Najlepiej wrzucić ją do garnka bez wody. Po chwili uwolni tyle swoich soków, że zacznie w nich pływać. Korzystałem z przepisu Makłowicza i jakoś mi to wyszło.
Zgłoś
Avatar
_WHATEVER_ 2017-01-05, 13:36
Niech se te obślizgłe gówno w pizdę wsadzi. Gdzie jest kurwa schabowy z kością ja się pytam!!!
Kurwa, polska kuchnia ma tyle frykasów, na chuj mnie żreć takie tam żelki pffff
Zgłoś
Avatar
thewhitestar 2017-01-05, 13:36
Jej twarz jest za żółta nawet jak na żółtka...
Zgłoś
Avatar
j................3 2017-01-05, 13:43 1
aby miała oryginalny smak musi być co najmniej w 4 innych pizdach
Zgłoś
Avatar
maciek24043 2017-01-05, 13:56
Ja pierdole jak to paskudnie wygląda
Zgłoś
Avatar
bollol_stern 2017-01-05, 14:18
Podobno w Grecji wpierdalają do pralki na wirowanie, żeby zmiękła. Tradycyjnie tłukli patykiem na skale.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2017-01-05, 15:16
bollol_stern napisał/a:

Podobno w Grecji wpierdalają do pralki na wirowanie, żeby zmiękła. Tradycyjnie tłukli patykiem na skale.



Ano właśnie zapomniałem - koniecznie roztłuc mięsko lub lepiej (wygodniej) zamrozić, bo efekt ten sam.
Zgłoś
Avatar
bollol_stern 2017-01-05, 17:48
To całe żarcie jest dobre ale jest jeden kluczowy warunek, musi być świeże. A najlepiej żywe w momencie trafiania do gara, wtedy ma aromat, takie pomrożone to już nie to. Z polskich bajerów to raki, najlepiej.
Zgłoś
Avatar
Gizmolka 2017-01-06, 0:16
Agressive masagge jest najlepszy
Zgłoś