18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Najdroższe obrazy świata
mariuszw9 • 2013-04-23, 19:44
Top 10 najdroższych obrazów na świecie

10. Pierre-Auguste Renoir, Bal w Moulin de la Galette: 78 mln $

9. Vincent van Gogh, Portret doktora Gachet: 82,5 mln $

8. Pablo Picasso, Dora Maar au Chat: 95,2 mln $

7. Pablo Picasso, Chłopiec z fajką: 104,2 mln $

6. Pablo Picasso, Akt, zielone liście i popiersie: 106,5 mln $

5. Edvard Munch, Krzyk: 120 mln $

4. Gustav Klimt, Portret Adele Bloch-Bauer: 135 mln $

3. Willem De Kooning, Kobieta III: 137,5 mln $

2. Jackson Pollock, No. 5: 140 mln $

1. Paul Cezanne, Gracze w karty: 254 mln $
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-04-23, 23:41
to teraz powinni puścić w obieg obrazy ze zbiorów muzealnych to by ceny pospadały i by się tym bogaczom w dupy wody nalało
Zgłoś
Avatar
dmnunited 2013-04-23, 23:43 1
Pedobear - juz sam Twoj nick mowi, ze lubisz ruchac dzieci w parku, wiec zajmij sie tym co robisz najlepiej i jape zamknij, bo sie chuj znasz na sztuce dzieciaku.
Zgłoś
Avatar
demz 2013-04-23, 23:45
Ja jebie, to już do gier lepsze artworki robią... Nie znam się na sztuce, ale w sumie gdybym miał tyle kasy, że nie wiedziałbym co z nią robić, to też bym sobie nakupował takich bazgrołów...
Zgłoś
Avatar
Pedobear69 2013-04-23, 23:46
dmnunited napisał/a:

Pedobear - juz sam Twoj nick mowi, ze lubisz ruchac dzieci w parku, wiec zajmij sie tym co robisz najlepiej i jape zamknij, bo sie chuj znasz na sztuce dzieciaku.

Sam się chuja znasz. Dla mnie jest to gówno warte, bo do mnie nie trafia, nie umiem się zachwycać takimi gniotami. Dali miał talent, ale malował, IMO, chujowiny.
Dla jednego sztuką będzie Leonardo (tak, to był wielki mistrz), dla innego Dali, a dla jeszcze kogoś innego gówno w metalowej puszce.
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-04-23, 23:58 1
Ceny są wysokie dopóki ktoś jest w stanie tyle pieniędzy za nie zapłacić. Prosty mechanizm, kupując obraz za 10 milionów liczysz na zysk w przyszłości i sprzedajesz za 30 milionów. Ten który kupił za 30 milionów, chce też zyskać i sprzedaje za 60 milionów itd. To nie jest kolekcjonerstwo tylko długoterminowy biznes. Osobiście bym takiego paskudztwa w domu nie powiesił.
Zgłoś
Avatar
dmnunited 2013-04-23, 23:59
Pedobear - juz sam Twoj nick mowi, ze lubisz ruchac dzieci w parku, wiec zajmij sie tym co robisz najlepiej i jape zamknij, bo sie chuj znasz na sztuce dzieciaku.

To w takim razie za obrazy Daliego trzeba by bylo kurwa zaplacic cala druzyna Barcelony, jak za rozjebanych 5 tub farby na plotnie Pollocka kazali sobie tyle zaplacic.
ps. Barcelony sprzed dzisiejszego meczu oczywiscie (jebac ich)
Zgłoś
Avatar
Catch_22 2013-04-23, 23:59 1
Gdy byłem dzieckiem i gdzieś zobaczyłem obraz nr 10, to zawsze kminiłem po chuj tej lasce armata pod pachą?
Zgłoś
Avatar
korpin 2013-04-24, 0:02 3
!Timon

Bo teraz sztuką jest to coś co tzw. krytycy nazywają sztuką. Jakbyś się zesrał na pomidora i nazwał to "nadzieja Tybetu" to byłoby to dzieło sztuki. O ile byłbyś uznawany za artystę. Bo normalnie każdy kto się zesra na pomidora a nie jest "artystą", no jakoś przejdzie niezauważony.

A za Veblena piwo
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-04-24, 0:05
Ci artyści to banda ćpunów, pedałów i psychopatów. Albo ucinali sobie uszy, albo umierali na syfa albo próbowali jakichś gówien po których ich mózg dostawał pierdolca i zaczynali malować. Jest o wiele lepszych dzieł np. hiperrealistycznych ale grupka wpływowych dewiantów stwierdziła, że akurat to jest takie super i w ogóle.
Zgłoś
Avatar
Mr.Benny 2013-04-24, 0:21
Dlaczego Picasso nie namalował dziewczyny z fajką???
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-04-24, 0:40
@Plecionkarz

I dlatego tworzyli takie "dzieła". Normalny Kowalski myślący NORMALNIE może Ci co najwyżej starannie i ładnie pokój pomalować.
Kulturysta musi być silny, rajdowiec musi mieć refleks a artysta musi być pierdolnięty bo inaczej wpadnie w utarte schematy.
Zgłoś
Avatar
s................9 2013-04-24, 1:22


Czarny kwadrat na białym tle – jedno z najsłynniejszych dzieł Kazimierza Malewicza uznane za pierwsze dzieło nieprzedstawiające
Z tego co pamiętam to wart ok 10 mln $ ale moge sie mylić.
Ludzie są pierdolnięci w czerep i na siłe wyszukują sztuke w niczym. Ludzka głupota nie zna granic
Zgłoś
Avatar
m................9 2013-04-24, 1:32
już dawno zatarła się granica miedzy sztuką a kiczem
Zgłoś
Avatar
slam 2013-04-24, 1:36
Mysz_Kamiki napisał/a:

coś wiem na ten temat i mam też trochę praktyki - nie potrafilibyście namalować 10% reprodukcji żadnego z tych dzieł... Każde z nich jest warte swojej ceny, w końcu nie kupują ich pierwsi lepsi kolekcjonerzy. Osobiście mając tyle szmalu rozglądał bym się za obrazami Dali'ego Tryptyki Klimta są również świetne



Twój komentarz miałby dla mnie jakąś merytoryczną wartość gdyby nie fakt, że nie potrafisz stwierdzić czy masz kutasa czy nie.
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-04-24, 2:23
Z tym numerem 2 to jest zajebista przesada. To, że coś jest stare, nie znaczy, że oznacza sztukę. Błe.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie