18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Taki mały foto temat z najbardziej niebezpiecznymi wężami świata.
Większość z nich jest śmiertelnie jadowita, ugryzienie bez podania surowicy kończy się śmiercią.
W Polsce hodowanie takich gadów jest prawnie zabroniona.

W większości są to węże rzadkie i bardzo sporadycznie pokazywane nawet w programach tematycznych.
Postanowiłem więc pokazać Wam kilka ciekawych gatunków

1. Ophiophagus hannah ( Kobra królewska ) - największy jadowity wąż świata







oraz kilkudniowe młode



2. Cerastes cerastes ( jedyny rodzaj węży potrafiący rozmnażać się jajorodnie lub jajożyworodnie !!! )









3. Bitis gabonica ( najmasywniejszy jadowity wąż świata, gatunek ten również ma najdłuższe żeby jadowe - 55 milimetrów.. Jest zdecydowanie najszybciej kąsającym wężem jakiego widziałem, cały atak trwa krócej niż mrugnięcie okiem !!! samo uderzenie jest tak agresywne i mocne że nawet młode osobniki potrafią przebić zębem jadowym podstawę czaszki np. szczura )











4. Bitis nasicornis ( młode osobniki tego gatunku uważane są za najpiękniej ubarwione gady świata )







5. Atheris hispida ( pełna futurystyka )











6. Ahaetulla nasuta ( jeden z nielicznych węży widzących w trójwymiarze, ruchy i zwinność tego węża są po prostu nie do opisania, jedyny słabo jadowity w tym zestawieniu )











Druga część niebawem..

oraz dodam bonus na harda..
Przedstawiający etapy rozkładu tkanek po ukąszeniu grzechotnika w dłoń .. późniejszą rekonstrukcję mięśni, skóry i rehabilitacji wartą 2 mln $.

przedsmak:

do moderatorów: To tylko medycyna ale jeżeli za mocne to proszę usunąć fotkę a nie cały temat..

Zgłoś
Avatar
czorny88 2013-04-06, 11:31
3 wyglada jak padalec
Zgłoś
Avatar
Nerd 2013-04-06, 11:37 2
pawelnie@ napisał/a:

aż dziwne, że jeszcze nikt tego nie wstawił.. mac01.republika.pl/kubota%20navy-2.jpg


Bo na chuj ma ktoś to wstawiać? To jest przyrząd do zabijania pająków, a jeśli chciałbyś cokolwiek tym zrobić wężowi, to zobacz na ostatnie zdjęcie.
Zgłoś
Avatar
dostępny_nick 2013-04-06, 11:37
@JADoktor,
Wydaje mi się, że jemu nie chodziło tylko o zabieg widoczny na fotce, ale też o późniejszą rekonstrukcję miesni itd. i że to kosztowało 2 mln. Ale nie znam się więc, tylko tak wnioskuje
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-04-06, 11:39 5
S3ba napisał/a:

Ahaetulla Nasuta ładna, ale jedną z najgroźniejszych nazwać ją nie można:
terrarium.pl/topic/17958-ahaetulla-nasuta-waz-bicz-informacje/

co do Atheris hispida też mam duże wątpliwości jeżeli chodzi o siłę jadu. Nie znalazłem konkretnych informacji na temat jadu, ale coś tam znalazłem:
terrarium.pl/topic/500-atheris-hispidus/
więc, znowu chyba błąd w temacie.

Za to kobra królewska, żmija rogata i żmija gabońska są stałymi bywalczyniami programów o najgroźniejszych zwierzętach świata

Przed drugą częścią tematu dokładniej sprawdź gatunki które pokazujesz.



kolego w temacie takich gadów siedzę 9 lat
i że tak powiem nie ucz ojca dzieci robić.. a podklejanie linków do tematów w których ktoś pisz "chyba" i powoływanie się na nie to wybacz ale robisz z siebie idiotę.. Herpetolog tak jak saper myli się tylko raz, nie ma miejsca na błędy i na "chyba"

co do Ahaetulla, to napisałem że jest wężem słabo jadowitym.. czytajcie uważnie... wstawiłem ten gat. jako ostatni z tego względu że to piękny wąż.. Jest też gatunkiem zaliczającym się do typu uzębienia Opisthoglypha (z greckiego: opisthe=tylny, stojący z tył oraz glyphe=zagłębienie, jama)
W tej grupie można zaobserwować na przodzie szczęki górnej szereg zębów równej wielkości. Za nimi z tył widać jedną lub kilka par dużych zebów jadowych, na których znajduje się po jednej lub więcej otwartych rynienek przebiegających wzdłuż zęba. Dzieki takiemu ustawieniu zebów jadowych węże te muszą głęboko ująć paszczą swoją ofiarę i silnie ją ucisnąć zębami, aby jad przedostał się do rany. Natomiast płytkie uchwycenie przednimi zębami nie podowduje przeniknięcia jadu. Z tego powodu węże ta bywają uwżane za warunkowo jadowite. Należą do nich przedstwiciele rodziny wężowatych (Colubridea)

Do węży tak uzębionych należy też jeden o najtoksyczniejszym jadzie świata .. Wskaźnik LD50 dla tego gat. może wynieść 0.06 mg/kg (mg jadu / kg tkanki powodujący śmierć).. mega toksyna !! jest nim Dispholidus typus popularnie zwany Boomslang









W temacie Atheris hispida, wąż jest typowym wężem nadrzewnym. Ma długie żeby jadowe, które pomagają mu przy ataku na dużą odległość. Węże z rodziny Atheris nie osiągają dużych rozmiarów, max 80cm i ilość pompowanego jadu przy ugryzieniu jest też proporcjonalnie mała. Nie jest też wężem agresywnym i nie wstrzykuje w jednym ukąszeniu całości posiadanego jadu. Gdyby to była dawka jadu aplikowana w takiej ilość jak np. Bitis gabonica, każdy przypadek kończył by się śmiercią. Zresztą nie będę się wgłębiał w samą tematykę jadu tego gat, LD50 to wskaźnik toksyczności podawanej mg (jadu) /kg (żywej tkanki) powodującej jej śmierć, i badania pokazują że A.hispida ma mocny jad !! A jak dalej nie wierzysz, to zawsze mogę zaprosić cię do badań i przekonasz się na własnej skórze
A co do samego ukąszenia, tak jak napisałem wcześniej żyje na drzewach i krzakach. Odnotowane są przypadki ukąszenia w twarz. Ukąszenia w głowę są klasyfikowane jako najniebezpieczniejsze i z reguły są wyrokiem śmierci.
Zgłoś
Avatar
PanKupa 2013-04-06, 11:51 65
Najgroźniejszy wunsz.

Zgłoś
Avatar
sulik 2013-04-06, 11:52 3
@ JADoktor
zamiast sie wymadrzac przeczytaj jeszcze raz o tym bonusie. jesli ksiazki czytales z rownym zrozumieniem to wspolczuje pacjentom
Zgłoś
Avatar
DiesIrae 2013-04-06, 11:56
Skąd Ty takie wynalazki wytrzasnąłeś Dawaj gościu więcej
Zgłoś
Avatar
Aikenlól 2013-04-06, 12:18
@Infit

pewnie głupie pytanie ale, to fejk? Wąż ma ile? 8? 10metrów ? i z taką szybkością atakuje?
Zgłoś
Avatar
ideas@rebulletprof 2013-04-06, 12:21
w zestawieniu rzadkich( w miarę ) ale bardzo jadowitych można by dodać, Oxyuranus microlepidotus - tajpan pustynny , Agkistrodon piscivorus - mokasyn błotny a z efektownych Micrurus fulvius - wąż koralowy
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-04-06, 12:45 3
ideas@rebulletprof napisał/a:

w zestawieniu rzadkich( w miarę ) ale bardzo jadowitych można by dodać, Oxyuranus microlepidotus - tajpan pustynny , Agkistrodon piscivorus - mokasyn błotny a z efektownych Micrurus fulvius - wąż koralowy



Spokojnie wszystko w swoim czasie

a co do rzadkości.. duża część nawet i tych popularniejszych węży przegrywa z człowiekiem.. Ich biotypy zostają wyniszczane, a same węże zabijane z premedytacją..
Przykładem takie węża może być Mamba Czarna -Dendroaspis polylepis , która kiedyś bardzo popularna stale zawęża teren swojego występowania.





Zgłoś
Avatar
brisen 2013-04-06, 12:51
niektore skurwysyny wygladaja jak smoki
Zgłoś
Avatar
Prescot 2013-04-06, 13:04
Chuje muje dzikie wenrze
Zgłoś
Avatar
Spedi 2013-04-06, 13:45
zajebisty temat
niektorych okazow nawet na discovery nie pokazywali
dodaje do ulubionych
Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-04-06, 13:51
Gość jest dobry, hoduje na chacie między innymi jadowite węże. Nic tylko podziwiać.

Jego kanał na yt zwie się venomman20
Zgłoś
Avatar
KAMA_PL 2013-04-06, 13:54
Piwko za cezarki. A ta kobra jest przepiękna.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie