18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Sadol znowu uczy. Ostrzegam przed odruchami wymiotnymi u osób wrażliwych

Achatina - rodzaj afrykańskich, roślinożernych ślimaków lądowych, obejmujący największe lądowe ślimaki świata. Ich jajowata, wydłużona muszla osiąga rozmiary 10–30 cm, a masa ciała 0,5 kg. Jaja tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich (do 2,5 cm). Niektóre gatunki są zbierane w celach konsumpcyjnych, a także hodowane jako zwierzęta domowe. Owe ślimaki zyskały ostatnio sławę po tym, jak zdominowały lasy, parki i przydomowe ogródki niemal na całej Florydzie.

A teraz proszę zdjęcia:









I do tego jeszcze filmik pokazujący te "bestie"



Tak więc pozdrawiam i do broni!

Zgłoś
Avatar
Tomaszu 2013-04-17, 19:38 1
Chętnie bym posmakował ślimaka. Jeśli okazałby się smaczny to taką jedną sztuką można by było zadowolić żołądek
Nie rozumiem kill it with fire w temacie. W życiu nie miałem przykrych doświadczeń z takimi stworzeniami. Nawet największe u nas winniczki na spokojnie mogłem trzymać na ręce.
Zgłoś
Avatar
Biszkopt 2013-04-17, 19:40 4
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2013-04-17, 19:42
@Tomaszu - Są dobre. Szczególnie, jeśli nie wiesz co jesz. Smakują jak kurczak. Jednak, jeśli ktoś Ci powie, że jesz ślimaka, od razu zaczyna się jakaś taka "guma" w ryju. Może tylko ja tak mam, a może wszyscy.
Zgłoś
Avatar
Fisz_ 2013-04-17, 19:48
Osz kurwa, ale to wielkie.. Już mi się spodobał.. puściłbym po pokoju, siostra już chyba nigdy nie poszłaby spać bez młotka pod poduszką, szkoda tylko, że trudno takiego schować
Zgłoś
Avatar
Tomaszu 2013-04-17, 19:51
Zarentha napisał/a:

@Tomaszu - Są dobre. Szczególnie, jeśli nie wiesz co jesz. Smakują jak kurczak. Jednak, jeśli ktoś Ci powie, że jesz ślimaka, od razu zaczyna się jakaś taka "guma" w ryju. Może tylko ja tak mam, a może wszyscy.


Prawda jest taka, że ta 'guma' bierze się z podejścia psychologicznego. Człowiek, który ma świadomość, że zjada nie to co na codzień z góry ma do tego dystans i stąd inne podejście do tego.
U nas jada się krowy, kurczaki, kaczki, świnie a w innych krajach psy czy też ślimaki.
Mimo wszystko jestem ciekaw. Nie tylko ślimaków ale to już temat rzeka.
PS. Miałeś przyjemność jeść? Wiedziałeś, że to szlymak?
Zgłoś
Avatar
hailtotheparanoia 2013-04-17, 20:04
@Tomaszu

Nie do końca smakują jak kurczak (chyba że przepompowany sterydami kurczak) - w smaku są dość podobne do małż, zaś w konsystencji, coś między gumowatym kalmarem a ośmiornicą - innymi słowy, według mnie to nie podejście psychologiczne a ślimaki faktycznie mają konsystencję gumy.

PS. Polecam we "własnym", ślimaczym rosole lub np. w paelli.
Zgłoś
Avatar
orzech1991 2013-04-17, 20:42
wąska w pasie, dobrze się całuje ) Pani w czarnym oczywiście
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2013-04-17, 20:45
Up@ bobrełę

Mało aktualne coś to zdjęcie... tamta reprezentacja to akurat była na poziomie.
Zgłoś
Avatar
Sapthor 2013-04-17, 21:26
Kumpela takiego miała, raz go nie nakarmiła i musiała odklejać od szafy którą po nagryzał w jakiś sposób.
Zgłoś
Avatar
Tekwondo 2013-04-17, 21:45 1
fajne ślimorki takie obślizgłe ; D
Zgłoś
Avatar
gorbaczow7 2013-04-18, 10:12
kadra pokazana ? to ta kadra która była z leo b. na 16 miejscu w rankingu????
Zgłoś
Avatar
M1sf0rtune 2020-07-17, 18:52
Grzyb18, matko, wiesz skąd jest ta postać na Twoim prof? DX próbuję znaleźć tę bajkę od ponad roku..
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2020-07-18, 0:35 2
Antychryst_ napisał/a:

, matko, wiesz skąd jest ta postać na Twoim prof? DX próbuję znaleźć tę bajkę od ponad roku..



Zgłoś