18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie jeszcze w tym roku, ponieważ dostałem info, że zamykają Zonę dla turystów. Info potwierdzone zostało przez przewodnika, a to z powodu udostępnienia terenu 3 strefy(ostatnich 10km średnicy wokół reaktora) dla ludności. Ni chuja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.

Krótko pisząc, macie świeże zdjęcia (zaledwie sprzed tygodnia), film zmontuję jak mi się będzie chciało (mam w cholerę materiałów), a historyjki mogę napisać potem w komentarzu przy reszcie zdjęć (jest ich ponad 400, więc tylko część wrzucam).
Enjoy!

Mapka zony przed pierwszą granicą.


Czarnobyl wita!


Reaktor nr 4.


Prypeć wita! A dozymetr szaleje


Reszta w komentarzu

P.S.
Otwieracie komentarze na własną odpowiedzialność! Może to spowodować spowolnienie/zawieszenie wyszukiwarki i format systemu!

P.S.2
Dla tych co już się plują, że muszą scrollować:
Zgłoś
Avatar
BiałyPiotr 2013-12-02, 12:55 1
na filmiku - "uwaga, podłoga" osz kurwa żeby się komuś coś nie stało, a jedno to tam już zaczyna dusić, za miesiąc może trzecie oko mu wyrośnie, wrzuć koniecznie zdjęcia a materiał zajebisty leci

ps. jednego, a nie jedno oczywiście.
Zgłoś
Avatar
Wiro 2013-12-02, 14:18 2


Przybliżcie sobie lewe okienko zdj. orginalne
Zgłoś
Avatar
de_ent 2013-12-02, 14:27
Pierwsza zasada urban eksplorerów nie zabieracie nic z miejsca... no i dobrze ale ja nie jestem urban eksplorerem tylko zbieraczem a za 50 lat i tak śadu po tym gównie nie będzie obojętne czy coś zabierzesz czy nie. Na dodatek żal mi kolesi którzy jadą na wycieczkę a potem ze zdjęć w domu się dowiadują gdzie byli bo cały czas jak jakiś japoniec wszystko focili bez sensu. But, trawa, cipa kota rozjechanego...Milion zdjęć 4 dobre. Tyle czasu zmarnować, bezcenne
Zgłoś
Avatar
p................6 2013-12-02, 14:32 2
Tyle komentarzy, i jeszcze nikt nie wrzucił tego co ja zaraz wrzucę.

polityka.pl/nauka/ekologia/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla.read

Proszę. Oto ciekawy wywiad ze Zbigniewem Jaworowskim specjalistą w dziedzinie skażeń promieniotwórczych. Nie żebym mu do końca wierzył, bo trzeba mieć dystans do wszystkiego.
Zgłoś
Avatar
Werewolv 2013-12-02, 15:10
Dawaj więcej
Zgłoś
Avatar
yamaszka125 2013-12-02, 15:20
Cholera, cholernie temat ciekawy cholera jasna.
Zgłoś
Avatar
brt1529 2013-12-02, 15:22
W Szklanej pułapce 5 (nie pamiętam dokładnie fabuły) jest taka scena jak przyjeżdżają do Prypeci chyba właśnie, a tam w bunkrze jest ukryta jakaś spora ilość złota ale oczywiście wszystko napromieniowane. Więc babka wyciaga jakiś spryskiwacz, pryska na wszystko i po kilku sekundach poziom promieniowania w normie, mozna zdjąć maski i zabierać złoto. Szkoda, że nie znali wcześniej tego wspaniałego specyfiku bo nie musieliby tych wszystkich pojazdów zakopywać A tak serio, czy ci amerykanie serio są tacy głupi?
Zgłoś
Avatar
Zirael 2013-12-02, 16:02 1
Dawaj te historyjki, jestem ich bardzo ciekawa. Temat super, oczywiście piwko poleciało
Zgłoś
Avatar
lith 2013-12-02, 16:17
A jak to organizacyjnie wygląda? Trudniejsza akcja, dużo załatwiania, papierów itd. Tylko wycieczki zorganizowane, czy można jechać pod Prypeć na pałę, na miejscu ogarnąć jakieś pozwolenia czy przewodnika i jechać zwiedzać?
Zgłoś
Avatar
Schabik 2013-12-02, 17:02
To jest kurwa nie do pomyślenia że w XXI w. na Ziemi jest tak silnie napromieniowane miejsce z którym chuja się da zrobić, trzeba po prostu czekać.

Powie mi jakiś ekspert czemu na niektórych fotach maski p-gaz. są pozawieszane pod sufitem?
Zgłoś
Avatar
T................h 2013-12-02, 17:19 1
Nie zesrajcie sie z tym promieniowaniem... Prostym przykładem jest jest "Alone in the Zone". Ta miejscowość w której mieszkają naukowcy i pracownicy elektrowni to własnie Czarnobyl. To co podałeś autorze za blok 5/6 to tylko chłodnia kominowa dla tych bloków, które są obok. Tereny w białoruskiej SRR bardziej dostały w pizde niż ukrainskiej.
Zgłoś
Avatar
majkel_admwz 2013-12-02, 17:35
coś pięknego
Zgłoś
Avatar
d................i 2013-12-02, 18:35
a czy kolega może podzielić się informacją kiedy zona zostanie zamknięta o ile posiada taką informację? bo chętnie bym zwiedził ale pytanie ile mam czasu na wybranie się tam
Zgłoś
Avatar
Raveloops 2013-12-02, 18:35
Temat w pytke ! Przydałoby się wiecej tego typu rzeczy na sadolu
Dawaj te historyjki !
Zgłoś
Avatar
Ver0 2013-12-02, 19:20
Chciałbym pojechać kiedyś, dać przewodnikowi w łapę i odłączyć się od grupy. Zwiedzane jest non stop to samo a jeszcze tyle miejsc czeka na przybysza.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie