18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Ochota na wypicie szklanki pienistego jasnego, albo ciemnego, nie bierze się z upodobania do alkoholu ale z przyjemnego smaku tego napoju



Wykazał to eksperyment przeprowadzony przez naukowców amerykańskich z Indiana University School of Medicine. Wyniki doświadczenia publikuje specjalistyczne pismo "Neuropsychopharmacology".
Na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań wiadomo, że podczas picia piwa, wina i innych napojów alkoholowych mózg wydziela dopaminę. Jest to organiczna substancja działająca jako neuroprzekaźnik. Dopamina jest wytwarzana i uwalniana przez wyspecjalizowane neurony ośrodkowego układu nerwowego.

Naukowcy zaprosili do eksperymentu 49 ochotników przyzwyczajonych do spożywania różnych trunków. W doświadczeniu sprawdzono, w jaki sposób różne napoje działają na mózg, kiedy wydziela on dopaminę towarzyszącą odczuwaniu przyjemności.

Ochotnicy testowali różne napoje ale nie w tradycyjny sposób, nie połykali ich. Rozpylano im w ustach wodę, rozmaite napoje a także wybrany przez nich, ulubiony rodzaj piwa. Degustowanie poprzez rozpylanie w ustach poszczególnych napojów odbywało się co 15 minut. Przez cały czas trwania doświadczenia, w czasie przerw także, naukowcy badali przy pomocy skanera aktywność mózgu.

Okazało się, że w przypadku piwa dopamina wydzielała się natychmiast po dotarciu do mózgu sygnału o smaku tego napoju, a więc wcześniej nim alkohol przedostał się do układu krwionośnego i z krwią dotarł do mózgu.

- To jest naukowy dowód na to, że piwo jest pyszne - powiedział prof. Peter Anderson z brytyjskiego Uniwersytetu Newcastle, komentując wyniki doświadczenia przeprowadzonego przez amerykańskich kolegów.

Badań naukowych potrzebowali by stwierdzić że piwo jest dobre!
Wiadomo, że piwo ma mało witamin, dlatego trzeba pić go dużo. Szczególnie, że dzisiaj PIĄTEK!
Zgłoś
Avatar
MaestroRCS 2013-04-19, 21:16
O wy skurwisyny, ja na antybiotykach teraz, przez najbliższy tydzień ani kropli piwka do ust wziąć nie mogę, a wy tu z takim tematem
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-04-19, 21:21
Poznałem nową definicję pyszności-smak gorzkiego zmielonego i lekko podgniłego siana.
Nie, nie piję piwa bo mi nie smakuje, nie mam też pomysłu po co można by je pić jak nie dla smaku.
Zgłoś
Avatar
DeepInLove 2013-04-19, 21:31
Wykazał to eksperyment przeprowadzony przez naukowców amerykańskich.

Ja pierdole, amerykanscy naukowcy badają piwo ?
I ja sie kurwa dziwie, ze ten swiat taki zacofany.
Zgłoś
Avatar
Magnic 2013-04-19, 21:34
Zgłoś
Avatar
vonFuchs 2013-04-19, 21:45 5
Nie ma ludzi, którzy nie lubią piwa, są tylko tacy, którzy nigdy nie pili prawdziwego piwa. Jeśli ktoś pije tylko szczyny z wielkich masowych browarów i twierdzi, że "nie lubi piwa, bo jest niedobre w smaku", niech się palnie w łeb. Dobre piwo musi kosztować przynajmniej ok. 4 zł/0,5 l., jeśli ktoś woli walić biedronkową taniochę za 1,70 zł, niech weźmie rozpęd, tak ze 20 metrów i mocno jebnie głową w ścianę. Czyli - w Polszy tylko browary regionalne, chyba, że się wyjedzie do Reichu, tam większość piw jest dobra ;D

Po drugie - piwo piwu nierówne, piwo nie równa się jasny lager. Są piwa jasne, ciemne, jęczmienne, pszeniczne, dolnej i górnej fermentacji z całą paletą kolorów i smaków. Więc można sobie dobrać idealny gatunek, trzeba tylko wyjśc poza Biedrę.
Zgłoś
Avatar
sard 2013-04-19, 22:02
Właśnie, dobre piwo to dobre piwo i jest naprawdę dobre - na szczęście powoli wracamy z komuchowych wyszczyn spirytusowych do produktów, które mieliśmy na dobrym poziomie w browarnictwie - szukajcie różnych mniej znanych, z małych browarów a poznacie smak dobrego piwa.
Zgłoś
Avatar
Takeda 2013-04-19, 22:21
@VonFuchs tak jak mówisz- ja jak w gimbazie dorwałem się pierwszy raz do piwa Santo Mario za 0,99zł to połowę wylałem i stwierdziłem że nigdy więcej. Wtedy bym nie pomyślał, że piwo zostanie moim ulubionym płynem
Zgłoś
Avatar
maciek24043 2013-04-19, 22:23 2
babycow napisał/a:


Ahhh kurwa zapomnialem, musze pic alko, palic fajki, inaczej nie jestem mezczyzna... musze miec brzucha, byc grubasem, harkac, pluc, inaczej nie jestem mezczyzna... polacy....


Ą ę ó ł ż ź ć ś masz tu polskie znaki kretynie, jak nie potrafisz ich napisać to skopiuj sobie.
Zgłoś
Avatar
Machol 2013-04-19, 22:23
Badali mózg skanerem? Kurwa, a ja tylko potrafię nim wydruk przetworzyć na jpg.
Zgłoś
Avatar
Kij-Na-Patyku 2013-04-19, 23:35
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania i wykazało, że wszyscy wierzą w to, co napiszą amerykańscy naukowcy. _._
Zgłoś
Avatar
Nameless 2013-04-20, 0:52
rafal88x napisał/a:

Wiadomo, że piwo ma mało witamin


No właśnie nie wiadomo. Bo piwo pszeniczne, to akurat jest bogate w witaminy B...

Ale za wstawkę dzięki, bo dobra ciekawostka!
Zgłoś
Avatar
majkel_admwz 2013-04-20, 0:56 1
Amerykańcys naukowcy opracowali badania z których wynika, że amerykańscy naukowcy nie istnieją !!!!!!
Zgłoś
Avatar
S................e 2013-04-20, 0:56
vonFuchs napisał/a:

Nie ma ludzi, którzy nie lubią piwa, są tylko tacy, którzy nigdy nie pili prawdziwego piwa. Jeśli ktoś pije tylko szczyny z wielkich masowych browarów i twierdzi, że "nie lubi piwa, bo jest niedobre w smaku", niech się palnie w łeb. Dobre piwo musi kosztować przynajmniej ok. 4 zł/0,5 l., jeśli ktoś woli walić biedronkową taniochę za 1,70 zł, niech weźmie rozpęd, tak ze 20 metrów i mocno jebnie głową w ścianę. Czyli - w Polszy tylko browary regionalne, chyba, że się wyjedzie do Reichu, tam większość piw jest dobra ;D

Po drugie - piwo piwu nierówne, piwo nie równa się jasny lager. Są piwa jasne, ciemne, jęczmienne, pszeniczne, dolnej i górnej fermentacji z całą paletą kolorów i smaków. Więc można sobie dobrać idealny gatunek, trzeba tylko wyjśc poza Biedrę.



Próbowałem różne piwa, nawet takie po 10zł/0,3-0,5l, bo ogólnie lubię nowe rzeczy próbować, ale nie smakuje mi. Żeby wypić piwo muszę mieć wielką chęć, co czasami się zdarza, ale na spontanie żadne piwo mi nie smakuje.
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-04-20, 1:07 1
Alkohol jest dla plebsu. Od taki środek by zapić pałę, by nie mierzyć się z rzeczywistością. Jesteś niepewny swego "ja"? Zapij pałę! Masz problemy w życiu, źle Ci się układa? Zapij pałę! Nic Ci się nie chce i nie masz żadnego ambitnego hobby? Zapij pałę!

Alkohol dobry na wszystko, tylko nie do budowania odpowiedzialnego społeczeństwa. Takiego, które potrafi zmierzyć się z rzeczywistością i oczekiwać od siebie oraz życia więcej.

*zasłonił się tarczą przed obelgami*
Zgłoś
Avatar
czaspogardy 2013-04-20, 13:58
Naukowcy aha... Ja to tam od dawna powtarzam jak ktoś mi zarzuca, że za dużo pije: Nie lubię być pijany, nie lubię siebie po pijaku, nie znam takich co mnie lubią jak jestem pijany, ale piję bo piwo mi cholernie smakuje.

A piwka to wiadomo- zwykły lech czy tyskie są do wypicia ale nie dorastają do pięt regionalnym arcydziełom sztuki browarnictwa.

No i jak ktoś wyżej napisał: za piwo zawsze piwo
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie