18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:54
Avatar
SheryZa4 2012-11-29, 18:18
Heilotes napisał/a:

To na filmiku staying alive przeciez dokladnie wyrazne jest napisane HANDS ONLY i to film instruktarzowy dla zwyklych ludzi ktorzy sie boja robic usta usta.

Generalnie sprawdza sie czy oddycha bo zaleznosci jest banalnie prosta. JEZELI NIE BIJE SERCE TO PACJENT NIE BEDZIE ODDYCHAL i niealze na odwrot no chyba ze jest przeszkoda w drogach oddechowych (zadlawienie) ale wtedy widac chociazby ruchy klatki piersiowej.

1. sprawdzasz przytomnosc...jak przytomny to sobie mu pomagasz jak mozesz, opatrujesz rany, rozmawiasz o pogodzie
2. NIEPRZYTOMNY -> udrazniasz drogi oddechowe, sprawdzasz czy oddycha. JAK ODDYCHA -> BOCZNA USTALONA I WZYWASZ KARETKE
3. JAK NIE ODDYCHA mozesz sprawdzic tetno jak na filmach 2 palce w bok od tej duzej chrzastki krtani, ale przygotowywyujesz sie do masazu. ROBISZ NAJPIERW 30 ucisniec, potem 2 wdechy i tak w kolko, co minute sprawdzasz czy oddycha i modlisz sie zeby karetka szybko przyjechala bo sie zaraz zmeczysz i sam padniesz/ ewetualnie prosisz kogos do pomocy i resuscytacja na 2 na zmiane jeden dmucha drugi ugniata..

KAZDY TO POWINIEN WIEDZIEC:/



Od siebie tylko dodam, że jeśli sprawa dotyczy dziecka, lub topielca, resuscytację zaczyna się od 5-ciu wdechów
Zgłoś
Avatar
babycow 2012-11-29, 18:39
Cytat:

Bez jaj, mnie pierdolnęło z sieci ze 30 razy. Raz nawet zamknąłem obwód zaciskając jeden przewód w jednej ręce drugi w drugiej. Łaskocze nie powiem, ale żeby od razu tak odlecieć ?


A skad wiesz, ze tam nie bylo wiekszego pradu ?.... zreszta, gdy masz slabe serce nawet milisekunda mozee zatrzymac ci akcje.
Zgłoś
Avatar
artiee 2012-11-29, 18:47
W szkole ? Nie wydaje mi się. Nawet jeśli były 3 fazy to ciężko na raz wszystkie zewrzeć. W każdej jak wiadomo jest tylko 230v.
Zgłoś
Avatar
vipek18 2012-11-29, 19:56 1
artiee napisał/a:

W szkole ? Nie wydaje mi się. Nawet jeśli były 3 fazy to ciężko na raz wszystkie zewrzeć. W każdej jak wiadomo jest tylko 230v.


W sieciach niskiego napięcia w Polsce napięcie skuteczne fazowe (mierzone między przewodem fazowym, czyli będącym pod napięciem, a ziemią) wynosi 230 V, zaś międzyfazowe (mierzone między przewodami dwóch faz) 400 V
Zgłoś
Avatar
Kocyot 2012-11-29, 20:29
bulman90 napisał/a:



2 wdechy zostały usunięte z podstaw PP rok temu aby zapobiec ewentualnym zakażeniom od rannych i bezsensownemu zastanawianiu się czy się brzydze czy nie. Teraz tylko się pompuje aż do skutku/ bądź nie



Bzdura, nie zostały usunięte, tylko można od nich odstąpić, jeżeli się brzydzimy, lub jest ryzyko kontaktu z krwią--> zakażenie

______________

MMA
Zgłoś
Avatar
Michster 2012-11-29, 21:34
Moreq napisał/a:

@Rafał debilu ;/

Po porażeniu prądem największe zagrożenie wynika zatrzymania akcji serca, dlatego trzeba się skupić na przywróceniu serducha do pracy, a nie nasłuchiwanie czy oddycha bo na 100% tego nie robi



Przed rozpoczęciem wykonywania akcji resuscytacyjnej należy sprawdzić funkcje życiowe poszkodowanego, t.j. pracę serca oraz oddech. Dopiero po tym możemy podjąć racjonalne kroki, mające na celu przywrócenie go do pracy serca. Na dodatek nie chodzi tu o zatrzymanie akcji serca, lecz jakąś arytmię, najczęściej po porażeniu elektrycznym występuje migotanie przedsionków. Wtedy poszkodowany nie wytrzyma długo bez pomocy ratowników. Jeśli zaś chodzi o krew, to przypominam, że przez ciało poszkodowanego przechodzi prąd o bardzo wysokim napięciu. Narządy wewnętrzne dosłownie się gotują. Według mnie krew wydobywa się z jego ust, co świadczy albo o uszkodzeniu dróg oddechowych albo pokarmowych
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2012-11-29, 22:49
Fejk, jakby zginął, to by było na hardzie ^^

______________

Trolowanie, to sztóka.
Zgłoś
Avatar
S.Cat 2023-02-25, 20:22
Ten filmik krąży w sieci od lat, ale materiał zacny i warto do niego wrócić.
Zgłoś