18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Avatar
SeezSQ 2013-04-24, 23:15
Cavaleria napisał/a:

Dam Ci piwo za pytanie czy pęknięta żyła przeszkodzi w oddaniu krwi.



Definitywnie przeszkodzi:D
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2013-04-24, 23:33
bravoteampolska napisał/a:

Nie ma to jak nieudolne wykonanie fachu obrócić w żart


hrabia9933 napisał/a:

idiotki, jeszcze pirdola bo pan nagrywa, mnie w szpitalu babka 5 razy do jednej reki bila wenflon bo nie umiala trafic -.-


jareczekjaro napisał/a:

Ona nawet nie obczaiła jak przebiega żyła tylko biła do góry bez zastanowienia. Tępa dzida.


japierdolewszystkozajete napisał/a:

Mi przy oddawaniu krwi wbiła się dwa razy w mięsień po czym stwierdziła, że się przekuje do prawej łapy. To samo było na prawej, śmiech na sali.


Czasem żyły wydają się być tuż pod skórą a w rzeczywistości są kilka mm niżej i niestety nie pójdzie. Każdy człowiek jest anatomicznie inny i są czasem tacy co odbiegając od normy mają właśnie problemy tego typu

Mr Zakapior napisał/a:

el doktore nie jestem, ale czy można sobie tak wkładać igłę i cofać i wkładać i cofać w to samo miejsce?
I potem jeszcze zdziwić się, że pękła?


Z tego co wiem to gdyby wyjęła to by musiała dawać nowy zestaw a zestaw do krwi pełnej kosztuje bodajże ok 100 zł. Wszystko rozchodzi się o koszta.

raab napisał/a:

Po pierwsze, opaskę uciskową zakłada się PO dezynfekcji i zwalnia od razu gdy krew znajdzie się w igle.
Po drugie, nie trze się gazikiem ręki, tylko raz się ją przeciera.
Po trzecie nie zdejmuje się rękawiczek i nie maca się gołymi rękoma miejsca, które było zdezynfekowane. Pani z filmiku naprawdę gratuluję wiedzy w jaki sposób się pobiera krew.


Opaskę zakładają wcześniej co by nie musieć czekać na to aż żyły "wyjdą".
Niektóre kobiety właśnie tylko przecierają środek dezynfekujący a później piecze jak cholera bo jest źle wytarte i zostało troszkę w pobliżu wkłucia.
Co do braku rękawiczek zgoda. Powinna posiadać dla zdrowia nie samej siebie a dawcy.
Zgłoś
Avatar
raab 2013-04-25, 1:22
Cytat:

Opaskę zakładają wcześniej co by nie musieć czekać na to aż żyły "wyjdą".
Niektóre kobiety właśnie tylko przecierają środek dezynfekujący a później piecze jak cholera bo jest źle wytarte i zostało troszkę w pobliżu wkłucia.
Co do braku rękawiczek zgoda. Powinna posiadać dla zdrowia nie samej siebie a dawcy.



Dlatego właśnie, najpierw się dezynfekuje, bo potem gdy założysz opaskę i czekasz jak to określiłeś aż żyły "wyjdą" , środek dezynfekcyjny wysycha i nie ma co się martwić o pieczenie Jedynie czasem się przeciera, gdy naprawdę brak czasu, ponieważ zwiększa to ryzyko zakażenia.
Zgłoś
Avatar
rafic100 2013-04-25, 10:05
Kurwa , na hardzie moge ucinanie głów oglądać , strzelanie w plecy itd , a na kłucie w żyłę nie mogę i chuj
Zgłoś
Avatar
slesa 2013-04-25, 16:57 2
To nie jest zwykły werflon tylko taki krwiodawczy motylek z drenem (nazywany tez igła z wężykiem) werflon ma mandryn. Po za tym igła jest gruba więc to nie takie proste wbić w żyłę tak żeby się udało.
Pęknięcie żyły to przebicie na wylot lub rozcięcie jej w taki sposób, że krew wynaczynia się po za światło żyły pod skórę powodując małe ciśnienia krwi w żyle oraz siniaka dlatego mimo, że pojawiła się krew nie udało się jej pobrać.
w tym przypadku powinna być zachowana procedura:
- Przygotowanie do zabiegu (gromadzenie sprzętu, mycie skóry, założenie rękawiczek, poinformowanie pacjenta)
- Założenie stazy i wybranie żyły przez oglądanie i obmacywanie
- Dezynfekcja miejsca wkłucia zgodnie z zaleceniem producenta (można przecierać raz "w górę" żyły, lub poczekać do wyschnięcia środka dezynfekującego)
- Wkłucie igły
- Potwierdzenie wkłucia w żyłę przez zaciśnięcie i puszczenie drenu (wypełnionego zazwyczaj NaCl 0,9%) lub aspirację krwi strzykawką jeśli jest taka możliwość (na filmie nie widziałem nic takiego)
- puszczenie stazy, zamocowanie igły, osłona miejsca wkłócia
Oczywiście w pracy codziennej nie robi się tego wszystkiego bo nie ma czasu poprostu.

Fajnie się pisało chociaż i tak tego nikt kurwa nie przeczyta ;/
Zgłoś
Avatar
kicek18 2013-04-25, 17:22
Nie grzebie się w żyle tylko się wkuwa gdzie indziej, omg... !!!
Zgłoś
Avatar
Furki 2013-04-25, 17:23
slesa napisał/a:

To nie jest zwykły werflon tylko taki krwiodawczy motylek z drenem (nazywany tez igła z wężykiem) werflon ma mandryn.



Wenflon kurwa, a nie werflon.
Zgłoś
Avatar
chlusniembousniem 2013-04-25, 18:49
Na sam widok boli mnie ręka. Mam jakąś fobie na punkcie igieł. Nawet nie chce myśleć o tym jak kiedyś trafie do szpitala pod kroplówkę :/
Zgłoś
Avatar
drzymek1906 2013-04-26, 20:08
ja bym mu powiedział że będzie musiał w najgorszym wypadku amputowac rękę, a w najlepszym niesprawnosc miesni przez 6 miesiecy, a cooo...!
Zgłoś
Avatar
Księżniczka 2013-04-27, 21:08
"jak kurwa pękła?" dobry jest.
Zgłoś