18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:13
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:47
Avatar
a................n 2024-07-21, 0:38
Velture napisał/a:

W środę miałem komisję orzeczniczą bo skończyła mi się niepełnosprawność.
Zostało mi przedłużone NA CZAS OKREŚLONY....
Pytam czemu na czas określony? Przecież nie odrośnie, co się takiego może wydarzyć?
-Wie pan, różnie bywa.



jesteś bogiem, Velturek
Zgłoś
Avatar
Bukiet75 2024-07-21, 3:10 1
Velture napisał/a:

W środę miałem komisję orzeczniczą bo skończyła mi się niepełnosprawność.
Zostało mi przedłużone NA CZAS OKREŚLONY....
Pytam czemu na czas określony? Przecież nie odrośnie, co się takiego może wydarzyć?
-Wie pan, różnie bywa.



Velture ... ciesz się. Jest nadzieja!
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2024-07-21, 5:09 1
@Velture: Wal od razu do Rzecznika Praw Pacjenta. Zadzwoń. Opisz problem. Poinstruują Cię o wystosowanie oficjalnego maila z zapytaniem do dyrekcji placówki, w której takie cuda się odpierdalają. Musisz w polu DW (do wglądu) podać mail kancelarii rzecznika i zaznaczyt fakt ten w treści swojego maila. Zastrzeż sobie odpowiedzi w tym samym wątku tą samą drogą korespondencji (mailem zwrotnym)
Cuda można zdziałać!

gov.pl/web/rpp/telefoniczna-informacja-pacjenta
Zgłoś
Avatar
mahlanHlapan 2024-07-21, 5:30 1
Trza bylo nie siedziec tak blisko telewizora jak babcia mowila to bys teraz widzial ten komentarz a nie smietniki ci przeszkadzajo. Skoro nie widac koloruf to znaczy ze nie widac problemu, a jak nie widac to go nie ma, jak promoeniowania albo pana buka. Amen
Zgłoś
Avatar
Slickki 2024-07-21, 7:43
Po zapachu może pozna***
Zgłoś
Avatar
CanesVenatici 2024-07-21, 10:13
szacunek dla faceta dla niego ubije każdego
Zgłoś
Avatar
buer2008 2024-07-21, 12:15
@Velture: spokooojnie, hipotetyzuję tylko.
Zgłoś
Avatar
zn506 2024-07-21, 12:22
Velture napisał/a:

W środę miałem komisję orzeczniczą bo skończyła mi się niepełnosprawność.
Zostało mi przedłużone NA CZAS OKREŚLONY....
Pytam czemu na czas określony? Przecież nie odrośnie, co się takiego może wydarzyć?
-Wie pan, różnie bywa.



Róznie bywa - bo się zmienią przepisy i człowieka bez nogi można będzie uznać za zdolnego do pracy
Zgłoś
Avatar
Kici-Kici 2024-07-23, 2:25
za żebranie o suby chuj mu w dupę
Zgłoś
Avatar
dziadek_ 2024-07-28, 22:16
Heliar napisał/a:

Może ma zwykły " babciny" z guzikami i różnymi dźwiękami. Albo ktoś mu skonfigurował smartfona i po prostu do niego mówi.



Kiedyś oglądałem kanał niewidomego kolesia, bardzo sympatyczny gość z ogromną rezerwą do siebie. Było to kilka lat temu ale już wtedy gość objaśniał jak obsługuje smartfona, jak "czyta" komentarza od swoich widzów i jak na nie odpisuje. Wszystko niemal robił na iphonie, starym ale robił to tak jak ten tutaj a filmie kiedy paruje urządzenie Braila z telefonem. Po prostu słucha telefonu. Ma włączoną obsługę (na andku to jest podajże tts w starym żargonie). Można to zresztą doinstalować ekstra i czyta całe menu na głos. W Iphonach jest to wbudowane właśnie dla niewidomych. A kiedyś po prostu uczyli się niewidomi na 2x w prawo, 2 x na dół i wchodzę w podmenu, zależało od typu telefonu. Proste.



[ Dodano: 2024-07-28, 22:26 ]
Velture napisał/a:

Odwołam się ale musze czekać 14 dni na orzeczenie. Nie żartuję. Nie wiem na ile przedłużają nawet ale powiedzieli, że na czas określony ale dowiem się za 14 dni jak lekarz wyda opinię.
Od razu jak odbiorę to zapytam na głos gdzie się odwołać (wiem gdzie ale troche dramy zrobić trzeba).
Ja na komisję pojechałem na wózku bez protezy w krótkich spodenkach i poprosiłem znajomego aby mnie zawiózł i wózek toczył.
Mimo to dostałem na określony ale nie wiem na ile i się dowiem jak będzie oficjalnie opinia.
Tak czy srak się odwołam bo kurwa mać bez kitu ten system jest przezajebisty.
Jak tak medycyna pójdzie do przodu, zrobia mi to i bedę chodzić normalnie to zrzeknę się niepełnosprawności od razu.



Dostaniesz na 1 rok, 3 lata, lub 5 lat bo tak dają te barany z rozdzielnika. Też miałem masę tych komisji i zawsze ludzie dostawali właśnie na taki okres.
To jest chore. Tam z głową pod pachą przyjdziesz to dostaniesz na rok lub dwa 2-3 grupę inwalidzką, bo głowa gada i myśli no i widomo, może przyrosnąć jak pan się będziesz starał, różnie to bywa. Ślepy kumpel poszedł i na pierwszym spotkaniu też dali jemu na rok, "no bo przecież pan jeszcze niedawno widział!" i oni mają nadzieję na proces odwrotny, chociaż lekarze od lat zapowiadali kolesiowi że ślepnie i ma czas na naukę braila i cieszenie się widzialnym światem. I oślepł.
Swoją drogą to wówczas kiedy on się uczył czytać i pisać brailem, widziałem narzędzia do pisania ale też pierwszy raz w życiu widziałem Playboya pisanego Brailem
Nie, nie było gołych zdjęć, był cały szary z masą wypukłych kropek. Ale koleś żartował że może go czytać palcami w obecności kobiet i chociaż ma palce na "ostrych" scenach, to nikt o tym nie wie z wyjątkiem niego.
Zgłoś