18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Nurkowanie w skafandrze
KroQQQ • 2012-07-25, 10:25
Z serii Sadol bawi i uczy.
Natchnąłem się na eksperyment z Pogromców Mitów o dość ciekawym efekcie.
W skrócie - jak zachowa się ciało nurka ubranego w skafander na głębokości 90 m gdy dojdzie do awarii sprężarki (odpowiedzialnej za rekompensowanie ciśnienia wody)?
Zgłoś
Avatar
fajnylarry 2012-07-26, 9:52
rudemu mózg rozjebali czy mi sie wydawało ?
Zgłoś
Avatar
Entej 2012-07-26, 13:20 1
Czy to nie jest aktorka?

If u know what i mean...
Zgłoś
Avatar
chwiajak 2012-07-26, 18:17
Natchnął się...
...wczoraj na Discovery było
Zgłoś
Avatar
Kkwwm 2013-01-11, 0:50
speedster napisał/a:

Parę faktów.Nurkowanie to nie zabawa...
Wdech z automatu na głębokości 1m i wynurzenie się bez wydychania powietrza trwale uszkadza płuca(rozedma płuc).
Ciśnienie na 1m jest tak duże że biorąc rurkę do ust,nie da się zaczerpnąć powietrza.Powietrze zostaje wyciśnięte z płuc.
@Ratilt Nurkowanie rekreacyjne kończy się na 20m.Żaden nurek techniczny nie zejdzie na 50m w piance bo musiałby być pojebany jakiś.Do tego na takie głębokości nie nadaje się sprężone powietrze. .
@qucharz69 nie chce mi się sprawdzać ale pewnie mówisz o poławiaczach pereł.Ich nie obowiązuje praktycznie żadna problematyka(jak przy oddychaniu sprężonym gazem) poza wypłynięciem na powierzchnie



Wiem, ze odkopuje ale piszesz glupoty. Specjalnie zalozylem konto zeby Ci odpowiedziec. Oczywiscie, ze pianka to nie jest sprzet do nurow technicznych ale to nie zmienia faktu, ze spokojnie mozna pyknac 50m w piance, wszystko zalezy od warunkow. Sam mam zalogowane 42m. na Bells w Dahab (na powietrzu). Bez problemu moznaby zrobic 50 z tym, ze wtedy wpadasz juz w deco.
Zgłoś