18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Cytat:

W piątek Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów.

Zgodnie z proponowanymi przepisami, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Polsce odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".



Odpowiedź Izraela na ustawę:
Cytat:

- To prawo jest bezpodstawne - tak premier Izraela odniósł się do ustawy przyjętej w piątek przez Sejm, która zakazuje używania słów "polskie obozy śmierci".

Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Binjamin Netanjahu, który zaznaczył, że "zdecydowanie sprzeciwia się" ustawie - Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu - stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście.

Do ustawy odniósł się również izraelski polityk Knessetu Yair Lapid. Były minister finansów Izraela oraz były telewizyjny dziennikarz napisał dziś na Twitterze, że "potępia polską ustawę, która zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście". "To były polskie obozy śmierci i żadna ustawa tego nie zmieni".

Głos zabrała polska ambasada: "Pana bezpodstawne stwierdzenia pokazują, jak bardzo potrzebna jest edukacja na temat Holocaustu, nawet tu w Izraelu" - czytamy na Twitterze.

Sprawę skomentował również Barak Ravid, znany korespondent dyplomatyczny jednej ze stacji TV w Izraelu. Odniósł się do wymiany zdań na Twitterze, pisząc: "ludzie z ambasady nie mają wstydu. Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie".



Wiem, że za długie, ale komuś się tu już w głowach coś poprzestawiało.

Link do artykułu:
ukryta treść


WP to gówniane źródło informacji, ale o tym pisał też "The Times"
Zgłoś
Avatar
lesiot 2018-01-30, 21:13
Ależ ok zgadzam się z Tobą...
PiS nie specjalnie jest zawalczyć bezpośrednio o elektorat wśród faszystów czy nazistów.
PiSowi zależy na elektoracie "naorodowościowym", tych którzy uważaj się za lepszych patriotów, którzy gardzą żydami czy banderowcami, tymi co by niby chcieli na Kowalskiego głosować, ale jednak on nie ma szans i mniejszym złem w ostateczności będzie na PiS zagłosować, bo przecież PiS wysmażył jakąś ustawę przeciw Żydom i banderowcom.

To jest właśnie polaryzowanie społeczeństwa i pokazywanie palcem wroga... a przecież wróg mojego wroga, w ostateczności może być moim sojusznikiem, albo przyjacielem.

I z pewnością nie jeden (chociażby niejaki Marian Kowalski) pomimo ideologicznie dość sprzecznych poglądów z PiSem, jest zadowolony z rządów PiSu i głupawo popiera... bo PiS potrafił wskazać już nie raz wspólnego wroga swojego i RN.
Zgłoś
Avatar
poligon6 2018-01-31, 8:35
"To jest właśnie polaryzowanie społeczeństwa i pokazywanie palcem wroga... a przecież wróg mojego wroga, w ostateczności może być moim sojusznikiem, albo przyjacielem. "

Akurat PiS dobrze sie dogadywał z ze swoim odpowiednikiem który rzadzi teraz w Izraelu. Nawet mieli spotkanie u papcia rydzyka w Toruniu. Ustawa była wymierzona raczej w zachód i tamtejsze media, bo izraelskich nie smie krytykowac. Ale widac Kaczyński sie przeliczył. pewnie coś obieca zydkom i bedzie git. Żydzi beda mogli pisac o polskich obozach a zachodnie media nie, tak to widze.

"I z pewnością nie jeden (chociażby niejaki Marian Kowalski) pomimo ideologicznie dość sprzecznych poglądów z PiSem, jest zadowolony z rządów PiSu i głupawo popiera... bo PiS potrafił wskazać już nie raz wspólnego wroga swojego i RN."

Marian to juz przeszłosć dawno wysadzili go z siodła i uznali za zdrajce. teraz sprzedaje polski kebab i robi za durnia na Youtube.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2018-01-31, 9:58
poligon6 napisał/a:

Akurat PiS dobrze sie dogadywał z ze swoim odpowiednikiem który rzadzi teraz w Izraelu.


No i właśnie mi się wydaje, że ta ustawa to tak przygotowana zagrywka (obie strony, aż za dobrze wiedziały co kiedy będzie i jak odpowiadać)... niby sie kłócą, ale tak naprwadę urgywają kapitał polityczny u siebie w kraju.
No mnie się wydaje, że to było ustalone wcześniej między oboma krajami i tylko czekali na odpowiednią chwilę kiedy to odpalić (podjerzewam, że poczatkowo PiS planował bliżej wyborów, ale materiał TVN wymusił szybsze wypuszczenie ustawy - projekt był gotowy już w lutym 2016 i czekał na dobry moment).

A sama ustawa ma bardziej rolę propagandową... bo koniec końców pewnie średnio będzie ona do wyegzekwowania.

poligon6 napisał/a:

robi za durnia na Youtube.


Nie da się ukryć, że chyba z dotychczasowych jego działań, to wychodzi mu najlepiej.
Zgłoś