18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Odważna akcja rolnika
AstaMan • 2013-07-11, 12:25
Eric Howard, rolnik z Kolorado, uratował swoje zbiory przed pożarem, mając do dyspozycji jedynie traktor i bronę. Mężczyzna w ostatniej chwili zapobiegł rozprzestrzenianiu się ognia - podaje CBS.
Zgłoś
Avatar
Hasky128 2013-07-11, 15:26 13
Chyba każdy rolnik wie, że jak mu się pole jara albo przyległy las to trzeba zapierdalać i zaorać na około. Zobaczcie sobie jak będziecie na grzybach nieroby, że w lasach też są co jakiś czas przeorane sektory żeby zmniejszyć szanse na rozprzestrzenianie się ognia. Przy silnym wietrze i tak gówno to da, bo wiatr iskry i płonące fragmenty umierającej natury przedmucha na świeże suchutkie, gotowe do palenia pole.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-07-11, 15:29 2
Ciesin napisał/a:

A w Polsce? W Polsce przyjechałaby



Dobra, skończ pierdolić, jak to u nas źle. Widziałem, jak leśnicy robili rowy traktorami, żeby powstrzymać pożar lasu.
Zgłoś
Avatar
m................r 2013-07-11, 15:32 7
kurwa, co za strata, wiem co ten gościu musi czuć bo spłonęło mu dobre 40 ha, przyjmując, że sypało mu 8 ton z ha (dane moje z zeszłego roku) i przy zeszłorocznej cenie pszenicy (bo raczej to ma posiane) ok. 850zł to 40*8=320 ton* 850zł= 272 000 zł patrzcie sadole ile on kurwa stracił, wy nawet tyle rocznie nie zarabiacie, a on, dzięki łbu na karku, pewnie kilka razy tyle uratował (nie wiem ile miało całe pole)
Zgłoś
Avatar
X................X 2013-07-11, 15:47 33
Dodałem tradycyjnie trochę hamerykańskiego patosu

Zgłoś
Avatar
kenzol 2013-07-11, 15:50 1
Dobrze, że sadole są jedyną nacją komentującą w Internecie, którzy znają się na rzeczy i nie pierdolą głupot. Na łonecie to pewnie pojawiliby się znawcy pierdoląc farmazony, że rolnik to ma łatwo bo tylko na wiosnę zasieje, a latem skosi i sprzeda i jeszcze dotacje weźmie.
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-07-11, 16:30
tranzystor napisał/a:



Dobra, skończ pierdolić, jak to u nas źle. Widziałem, jak leśnicy robili rowy traktorami, żeby powstrzymać pożar lasu.



Na polach też coś takiego widziałeś?
Rowy melioracyjne na wszystkich obszarach zagrożonych powodzią też widziałeś?
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-07-11, 16:36 3
Czekamy na odpowiedź z Rosji jak Putin zapierdala przez płonące syberyjskie tajgi batalionem czołgów.
Zgłoś
Avatar
nanab 2013-07-11, 16:54
Przewrócona słoma się nie pali, wcale
Zgłoś
Avatar
MrBlackHat 2013-07-11, 17:01
mrerror napisał/a:

kurwa, co za strata, wiem co ten gościu musi czuć bo spłonęło mu dobre 40 ha, przyjmując, że sypało mu 8 ton z ha (dane moje z zeszłego roku) i przy zeszłorocznej cenie pszenicy (bo raczej to ma posiane) ok. 850zł to 40*8=320 ton* 850zł= 272 000 zł patrzcie sadole ile on kurwa stracił, wy nawet tyle rocznie nie zarabiacie, a on, dzięki łbu na karku, pewnie kilka razy tyle uratował (nie wiem ile miało całe pole)



kurwa ten to już nawet wie ile mu się zjarało i ile mu sypie i czego dokładnie! No i oczywiście w Ameryce za zboże płacOŁ jak u niego w GIEESIE. A i oczywiście wyprodukowanie 1tony zboża nic nie kosztuje.

Kurwa kapitan ameryka się znalazł. Bo przecież nikt nigdy nie wpadł na taki pomysł. I dla waszej wiadomości takie sytuacje mają miejsce także w Polsce WOW!
Zgłoś
Avatar
brK. 2013-07-11, 17:44 6
nanab napisał/a:

Przewrócona słoma się nie pali, wcale


Przewrócona... Słoma... hehe he hehehe hehehehehehhehe, debil.

Poza tym ogarnijcie jego sprzęt. W Polsce, w co drugim gospodarstwie 330, albo 360. Weź z taką prędkością bronuj pole xD
Zgłoś
Avatar
Infernalgirl 2013-07-11, 18:16
zapewne polak za granicą
Zgłoś
Avatar
Macieyou 2013-07-11, 19:54
Witam. Jest to taki prowizoryczny pas przeciwpożarowy. Rozwiązane podobne do tego, jakie stosuje się w lasach. Drzewa sadzi się w pewnym miejscu w równym określonym odstępie i zostawia między nimi przesmyk aby ogień nie przedostawał się dalej. Jak pas nie daje rady to można go poprawić w taki sam sposób jaki przedstawił ten Pan.

Dziękuję za uwagę.
Zgłoś
Avatar
piropirat 2013-07-11, 19:58
Zgłoś
Avatar
m................z 2013-07-11, 20:13
W Polsce rolnik by leżał ch*jem do góry aż wszystko by spłonęło. Oczywiście nie posiadając ubezpieczenia wyciągnąłby łapę do Tuska po moje pieniądze. Poszedł by do tvn przeklinać świat, pogodę i złe duchy a na koniec po podliczeniu kasy która wziął od uni i od tuska doszedł do wniosku że nie opłaca się robić i za rok sam podpali
Zgłoś
Avatar
Mr7Blo 2013-07-11, 20:42 1
To nie brony tylko kultywator - wiem bo jestem ekspertę
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie