18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
optymistycznym akcentem
MauMauMaurycy • 2013-05-14, 22:54
Autentyczna sytuacja z lekcji matematyki w technikum:

Nauczyciel zapisuje na tablicy cyfry 5,4,3. Następnie zwraca sie do uczniów:
-Proszę państwa, a teraz machamy, machamy, machamy...
Zaskoczeni uczniowie machają. Nauczyciel po chwili dodaje:
-I tym oto optymistycznym akcentem pożegnaliście się państwo z tymi ocenami...

Zgłoś
Avatar
czlowiekzbuszu 2013-05-15, 0:12 5
Co jak co, ale po zaliczeniu egzaminów zawodowych mam chociaż tytuł i uprawnienia i nie uczą w technikum tylko biologii, geografii i innych pierdół, ale więcej matematyki i w chuj przedmiotów zawodowych. Może to mi jakoś pomoże przebrnąć przez koszmarny pierwszy rok studiów.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-05-15, 0:24 7
Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie MACowego menagera!
Zgłoś
Avatar
fruityguy 2013-05-15, 0:31 2
Brat opowiadał, że ma w IV klasie technikum typa, który jak czytają na polskim naprzemiennie wiersz z kilkoma strofami to wylicza sobie wcześniej i uczy się czytać "swojego" fragmentu, bo duka niemiłosiernie. Jak mi użyczy nagrania albo chociaż sam dźwięk, coby nie być chu*em to wrzuce ;]
Zgłoś
Avatar
KlonMan 2013-05-15, 0:36
I tak czeka was praca na kasie w McDonaldzie bedziecie sobie mogli do woli rozmawiac o tym czego sie nauczyliscie na studiach ;p
Zgłoś
Avatar
boogeyman 2013-05-15, 0:39
Jasieq napisał/a:



Kasa w Macu już na ciebie czeka studenciku



Jak mi będziesz płacił parę tysiączków miesięcznie z własnego portfelika to mogę nawet podłoge sprzątać a nie na kasie stać Pozdrawiam Pana wapniaka.
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-05-15, 1:04
MauMauMaurycy napisał/a:

Autentyczna sytuacja z lekcji matematyki w technikum:

Nauczyciel zapisuje na tablicy cyfry 5,4,3. Następnie zwraca sie do uczniów:
-Proszę państwa, a teraz machamy, machamy, machamy...
Zaskoczeni uczniowie machają. Nauczyciel po chwili dodaje:
-I tym oto optymistycznym akcentem pożegnaliście się państwo z tymi ocenami...



Po tym wiedziałam, że nie czytam dalej.
Zgłoś
Avatar
lechu555 2013-05-15, 4:50 7
@ up
cud, że przez pierwsze dwa wyrazy udało Ci się przebrnąć
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2013-05-15, 7:30 1
boogeyman napisał/a:

Jak mi będziesz płacił parę tysiączków miesięcznie z własnego portfelika to mogę nawet podłoge sprzątać a nie na kasie stać Pozdrawiam Pana wapniaka.


Taa.... Za kilka lat za mniej jak kilkanaście tysięcy nie będziesz chciał pracować. Tyle, że rocznie... Weź sobie jakąś gazetę albo stronę z ogłoszeniami i zobacz jakie są tam oferty to się popłaczesz
Zgłoś
Avatar
M1Cro 2013-05-15, 9:55 2
19kristofer95 i Jasieq proszę opiszcie to satysfakcje zmarnowania 3 lat HAHAHAAHAHA i co niby masz to tym liceum. Ja skończyłem technikum budowlane i po egzaminie zawodowym mam prace taką co ty będziesz miał po studiach. A a co do matematyki to miałem kurwa prawie 4
Zgłoś
Avatar
boogeyman 2013-05-15, 10:42 2
M1Cro napisał/a:

19kristofer95 i Jasieq proszę opiszcie to satysfakcje zmarnowania 3 lat HAHAHAAHAHA i co niby masz to tym liceum. Ja skończyłem technikum budowlane i po egzaminie zawodowym mam prace taką co ty będziesz miał po studiach. A a co do matematyki to miałem kurwa prawie 4


1. Co ty kurwa wiesz o matematyce? Pani dała wam luz i macie 4? Haha, śmiech na sali oceniać swój poziom matematyki za pomocą oceny, którą się dostaje. Matematyka w szkole średniej to szit. Jeżeli nauczycielka nie rozszerzała wam poziomu albo co gorsza nie miałeś już rozszerzonej matmie w programie to idź spać kolego bo nie mamy o czym rozmawiać.
2. Tak, będziesz projektował sterowniki PLC albo chodził z notesikiem po budowie i robił projekty. Miłego machania łopatą, bo na stanowisko kierownicze to ty sie kolego nie dostaniesz. Ludzi z papierkami uczelni wyższych studiów technicznych mają w dupie a ty już jesteś poza stawką. Gratuluje prostego podejścia do życia i powodzenia!

maniiiek napisał/a:


Taa.... Za kilka lat za mniej jak kilkanaście tysięcy nie będziesz chciał pracować. Tyle, że rocznie... Weź sobie jakąś gazetę albo stronę z ogłoszeniami i zobacz jakie są tam oferty to się popłaczesz


Tak, w tym wypadku najlepiej pójść pieprznąć się z konkretnego mostu bo życie jest nic nie warte a ludzie to chuje...Masowe samobójstwo! Tylko, że większość nic nie zrobi bo im się gównianie zycie podoba. Cholerne wapniactwo bez ambicji. Ichuj że nie bede miał pracey. Każdego kto bedzie chciał mi ubliżyć ze względu nawet na taką pracę w maku, rozjebie jak najgorsze lewactwo.
Zgłoś
Avatar
defrastrator 2013-05-15, 11:02
Kurwa jaka ostatnio moda na sadolu jest na nagonkę na studentów..
Niech każdy uczy się gdzie chce i czego chce, jestem pewien że studenci z sadola to w większej mierze studenci konkretnych kierunków (nie jakieś politologie itp.) i mogą sobie poradzić w życiu.
Ale nie, ci co nie poszli na studia muszą tu spinać dupę i pluć jadem na wszystkich co nie kończą nauki na szkole średniej.
Zgłoś
Avatar
lathiel 2013-05-15, 11:06 1
@boogeyman

będziesz bogiem na pierwszych dwóch semestrach a potem zapierdolą Cię laboratoria bo to co w technikum mieli przez 4 lata Ty dopiero zaczniesz się uczyć na studiach a na 2 roku nie będzie przedmiotów ogólnych tylko same techniczne - dlatego lepsze są technika(nie mówię tu o poziomie bo są takie technika że licea im nie dorastają do pięt a są i takie gdzie nie zobaczysz sprzętu nawet na monitorze komputera) jeżeli idziesz na studia techniczne. Jestem na 4 semestrze Mechatroniki i skończyłem technikum na kierunku Mechatronika - trochę mnie bawi jeżeli ktoś mówi że po takich studiach skończy się na kasie. Bo czym jest praca po technikum(dla kogoś, jeżeli masz łeb na karku i założyłeś własną firmę to studia są Ci do szczęścia nie potrzebne) jeżeli dla przykładu na pierwszym semestrze dostałem możliwość wzięcia udziału w rekrutacji na staż w Siemensie to nie powiesz mi że lepiej będą Ci płacić tutaj w podrzędnej firmie niż w ogólnoświatowym koncernie. Studia to nie tylko studiowanie ale wyrabianie sobie znajomości na przyszłość.
Zgłoś
Avatar
M1Cro 2013-05-15, 11:22 1
po 1 to był pan i jest najlepszym nauczycielem w mieście ,nie tylko z mojej opinii lecz wszystkich szkół (aby zaliczyć musiałem mieć więcej niż 50%) . A po 2 z technikiem dostaje zezwolenia na np. wykonanie kosztorysu .No masz po części rajcie ale bez doświadczenia nie dostane pracy ale mam wiedzę o tym co robię. Jesteśmy w Polsce i tu nie znajdę pracy równi z moim wykształceniem. Musze sie pochwalić że dostałem oferte pracy w Niemczech u znajomego co pomogłem mu z projektem i planami , bo budował dom ale byłem w połowie szkoły i nie przyjąłem. masz poczytaj sobie
Zgłoś
Avatar
jedrzej152 2013-05-15, 11:46
Aż mi się przypomniała sytuacja jak ja kończyłem technikum (właściwie zaczynałem)

Pierwsza lekcja. nasza nauczycielka wita się z nami, przedstawia, i zaczyna mówić.

Na 6 (pamiętam że wtedy dopiero co ocena celująca weszła bo w podstawówce jeszcze tego nie było) umie pan bóg
Na 5 umiem ja
Na 4 umie absolwent tej szkoły
Na 3 możecie u mieć wy. Chociaż wiem z doświadczenia że i tak mało kto tego dokona.

No i to była prawda niestety. Chociaż mam wielki szacunek co do tej nauczycielki bo do dzisiaj z matematyką nie mam problemów.

Jak by ktoś pytał to byłem w technikum geodezyjnym.
Zgłoś
Avatar
boogeyman 2013-05-15, 13:32 2
lathiel napisał/a:

@boogeyman

będziesz bogiem na pierwszych dwóch semestrach a potem zapierdolą Cię laboratoria bo to co w technikum mieli przez 4 lata Ty dopiero zaczniesz się uczyć na studiach a na 2 roku nie będzie przedmiotów ogólnych tylko same techniczne - dlatego lepsze są technika(nie mówię tu o poziomie bo są takie technika że licea im nie dorastają do pięt a są i takie gdzie nie zobaczysz sprzętu nawet na monitorze komputera) jeżeli idziesz na studia techniczne. Jestem na 4 semestrze Mechatroniki i skończyłem technikum na kierunku Mechatronika - trochę mnie bawi jeżeli ktoś mówi że po takich studiach skończy się na kasie. Bo czym jest praca po technikum(dla kogoś, jeżeli masz łeb na karku i założyłeś własną firmę to studia są Ci do szczęścia nie potrzebne) jeżeli dla przykładu na pierwszym semestrze dostałem możliwość wzięcia udziału w rekrutacji na staż w Siemensie to nie powiesz mi że lepiej będą Ci płacić tutaj w podrzędnej firmie niż w ogólnoświatowym koncernie. Studia to nie tylko studiowanie ale wyrabianie sobie znajomości na przyszłość.



Zgodzę się z Tobą. Technika są lepsze dla osób, które myślą o studiach technicznych. Niestety słowo technikum jest dzisiaj nadużywane. Technikum kilkanaście lat temu a dzisiaj to ogromna przepaść. Dzisiaj są to w większości fabryki sfołoczy, którą należy rychło odstrzelić. Uważam, że osoba ambitna ma takie same szanse wykształcić się w liceum jak i w dobrym technikum.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie