18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Z racji tego, że ostatnio na sadolu pojawiło się kilka tematów o opuszczonych miejscach, pragnę dodać coś od siebie.

Historia dworca sięga XIX wieku. Dopiero pożar w 1991 roku, bardzo utrudnił korzystanie z dworca - spaliła się znaczna część.
Później wycofano przejazdy przez Lubawkę i dworzec popadł w ruinę. Kilka lat temu dworzec został sprzedany firmie, która miała zbudować olbrzymi hotel, ale na razie skończyło się na ogrodzeniu i posprzątaniu.
Fotki:





Reszta w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
Qopei 2013-06-20, 23:54
Kiedyś to wszystko było wykorzystywane, teraz niestety pustoszeje. Szkoda żeby takie obiekty się marnowały.
Zgłoś
Avatar
KonradK777 2013-06-20, 23:56
Ja pamiętam za dworzec przed pożarem później, a za gnojka trochę starszego nie jedno piwo się tam wypiło. Za czasów niemieckich odchodziło z Lubawki po kilka pociągów dziennie do Wiednia, Berlina, Pragi. Nawet parowozownia była działała chyba do końca lat pięćdziesiątych lub początku sześćdziesiątych obecnie sam budynek ledwo stoi dach zawalił się kilka lat temu, mam gdzieś jeszcze prospekt poniemiecki z dworcem w pełnej okazałości.
Zgłoś
Avatar
L................6 2013-06-21, 0:15 4
Zgłoś
Avatar
eSeMGie 2013-06-21, 0:16
Po II wojne Dolny Śląsk i koleje to była perełka w Polsce, np. mój rodzimy dworzec kolejowy w Jeleniej Górze... ech.

Jebana komuna
Zgłoś
Avatar
glowonog 2013-06-21, 0:22
wyglada jak moje technikum byle
Zgłoś
Avatar
buciah5n1 2013-06-21, 0:30
fchuj dobry klimat, piwo!
Zgłoś
Avatar
KoQt 2013-06-21, 0:35
Piwo za Lubawkę
Zgłoś
Avatar
skinskin 2013-06-21, 6:04
bardzo fajne zdjecia. to 1 kojarzy sie troszke z intro do filmu z serii Kink.com
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-21, 10:42
Piłem tam. Wspomnień czar...
Zgłoś
Avatar
milusia 2013-06-21, 11:44
Piwo za przypomnienie ile wina za tym dworcem wypiłem
Zgłoś
Avatar
Konan 2013-06-21, 12:11
Dworce mają zajebisty klimacik, zwłaszcza nocą. Kiedyś byłem zimą po 19 na dworcu Częstochowa stradom, niby nie opuszczony, ale chyba nawet jeszcze bardziej przypominał scenerię z horroru....
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-06-21, 15:53 1
eSeMGie napisał/a:

Po II wojne Dolny Śląsk i koleje to była perełka w Polsce, np. mój rodzimy dworzec kolejowy w Jeleniej Górze... ech.

Jebana komuna



Jebane gównazjum, gdzie tak uczą historii. Całe PKP, włącznie z dworcami, się zjebało po przeobrażeniach polityczno-gospodarczych. Za PRLu te dworce tętniły życiem.
Zgłoś