18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 25 minut temu
Avatar
Fisz_ 2012-11-27, 19:33 3
Oo, po sąsiedzku koledzy z Rud Raciborskich

Bawię się na takich maszynach w bytomskiej lokomotywowni, a ta maszyna na filmiku to Lxd2-09, jedna z trzech maszyn zakładowych Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Silnik diesla, Henschel H12 Wola zdaje się, lokomotywka z filmiku była akuratnie odpalana po przewiezieniu z huty, przez ekipę z Piaseczna (obu kolesi poznaję, kompletne świry ). Co wyróżnia maszynę na tle innych obsługiwanych w PL..? Nietypowy rozstaw 18 cali pruskich, czyli 785mm, oraz w tym przypadku brak zewnętrznych kranów układu hamulca zespolonego (choć pełna aparatura znajduje się na pokładzie). Lokomotywa prostsza w obsłudze od przeciętnej hulajnogi, serio

Poza wspomnianymi Faurami do Rud trafił też mały czajniczek, Las-49 ze skansenu pod Reptami. Sam muszę skubańca obejrzeć przy najbliższej okazji.

Pozdrawia wolontariusz Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu
Zgłoś
Avatar
killerZeWsi 2012-11-28, 0:26
Byłem, widziałem, świetne miejsce. W ogóle, Śląsk zrobił na mnie niesamowite wrażenie.
Zgłoś