18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 41 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:10
🔥 A riva, riva! - teraz popularne
Pawiany wychowujące psy
g................n • 2012-08-10, 17:08
Stado pawianów żyjące przy wysypisku śmieci dzieli teren z dzikimi psami. Na filmie przestawiono ciekawą "symbiozę" - pawiany porywają szczeniaki psów i wychowują je u siebie w stadzie (jak zwierzęta "domowe").

Korzyść po obu stronach - psy mają większą grupę i nie muszą walczyć o pożywienie, a w zamian broną stada i warują w nocy.

Dla wrażliwych - w scenie w której szczeniak skomle, nie jest on katowany przez pawiana, tylko prawdopodobnie jest to wymuszenie na nim zaakceptowania hierarchii.

Zgłoś
Avatar
Orissa 2012-08-13, 10:31
Pawiany najęły psy do ochrony przed Łasicem
Zgłoś
Avatar
pawelwmd 2012-08-13, 11:08 2
Jeśli to nie jest katowanie psa, tylko wymuszanie hierarchii, to pozdrawiam serdecznie.

Ciągnięcie szczeniaka za ogon (koniec kręgosłupa, gdzie u psów rozwija się on dostatecznie w około 7 tyg. życia) między kamulcami z ostrymi krawędziami, siadanie na nim i podduszanie, walenie jego głową o ziemię i znów ciągnięcie za ogon do góry... nie jestem aż tak pojebany, żeby uznać to za wymuszanie akceptacji hierarchii.
Zgłoś
Avatar
lisek94 2012-08-13, 11:56
Słuchaj synku musze Ci o czymś powiedziec. Wiem , że to dla Ciebie może być wielki szok , ale musisz sie o tym dowiedziec... Jesteś adoptowany! ;O
Zgłoś
Avatar
mxmsas 2012-08-13, 13:00
Temu białemu psu nawet obroże kupili.
Zgłoś
Avatar
dymion 2012-08-13, 15:20
kolejny dowód wyższości cywilizacyjnej małp nad "czarnoskórymi"
Zgłoś
Avatar
amre 2012-08-13, 15:43
pawelwmd napisał/a:

Jeśli to nie jest katowanie psa, tylko wymuszanie hierarchii, to pozdrawiam serdecznie.

Ciągnięcie szczeniaka za ogon (koniec kręgosłupa, gdzie u psów rozwija się on dostatecznie w około 7 tyg. życia) między kamulcami z ostrymi krawędziami, siadanie na nim i podduszanie, walenie jego głową o ziemię i znów ciągnięcie za ogon do góry... nie jestem aż tak pojebany, żeby uznać to za wymuszanie akceptacji hierarchii.



No to szkoda że nie jesteś pojebany bo byś uznał to za wymuszanie hierarchii. Nie wiesz nic o biologii to się nie wypowiadaj.
Pawiany między sobą też ciągną się za ogony po kamieniach i podduszają żeby ustanowić hierarchię stada. Mało tego! Psy w stadzie mają dokładnie tak samo!
Nie wiem czy wiesz ale w stadzie dzikich psów, w odpowiednim wieku ojciec zaczyna bawić się z każdym młodym osobno. Bawi się coraz ostrzej i brutalniej. Przygryza, poddusza, rzuca o ziemię trzymając za ogon. Jeśli młode nie wytrzyma - umiera. Jedyny sposób żeby przestał to pokazanie pozycji poddańczej - łapy do góry, ogon pod brzuch. Jeśli młode nie pokaże takiej pozycji - jest zabijane. Jak widzisz pawian dał szczeniakowi spokój po chwili. Ojciec szczeniaka by go zagryzł. To jest naturalna selekcja. Nie mądrz się jak nie wiesz o czym mówisz.
Zajebisty filmik. Nie widziałem nigdy tej korelacji mimo, że o niej słyszałem
Zgłoś
Avatar
g................n 2012-08-13, 17:18
Ludzie, ja sobie z dupy nie wziąłem tekstów o hierarchii i o traktowaniu psów jako "zwierząt domowych" (ang. pets) - to wszystko mówi lektor. Nie jestem ani biologiem, ani behawiorystą, ani też psem, czy pawianem żyjącym przy wysypisku śmieci, żebym miał stawiać własne wywody

EDIT:

Obejrzałem jeszcze raz...

Cytat:

male baboons kidnap puppies


Cytat:

dogs are treated as family pets, while they defend their adopted family from other feral dogs and stand guard at night



O hierarchii rzeczywiście nie ma na filmie - zwracam honor, musiałem przeczytać to gdzieś w necie po pierwszym obejrzeniu, będąc ciekawym co to za zachowanie. Jak znajdę podam link.
Zgłoś
Avatar
kaelem 2012-08-13, 18:39
Te pawiany zakładają im obroże?? :| jaki chuj?
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-08-13, 18:45
Z gimnazjum pamiętam, że symbioza i protokooperacja to dwie różne rzeczy, bo w symbiozie organizmy różnych gatunków są sobie niezbędne do życia, a w protokooperacji jest im łatwiej, ale mogłyby żyć same. Teraz czytam, że protokooperacja jest rodzajem symbiozy, a ta ścisła koegzystencja zwie się mutualizm. Zmieniło się nazewnictwo czy ja coś pojebałem? Albo miałem jakieś zjebane książki od biologii...
Zgłoś
Avatar
TheJackal92 2012-09-25, 2:12
Pierdolenie o szopenie, ja to i tak bym te wszystkie małpy to gazowni jebnął. Nigdy ich nie lubiłem a pawiany to jedna z największych skurwieli wkurwiających, jakbym miał okazje tak jednego pierdolnąć z kopa to by był mój wymarzony prezent. Po chuja psy porywać ;o, nie jestem jakimś biologiem, czy chuj co się tam zna, ale no kurwa a w ogóle co tam będę mówił włochate skurwiele które nawet atakują czasami ludzi.
Zgłoś