18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Wyjcio 2020-06-24, 18:57 2
Elektro-Mech napisał/a:

Bo takie zielone, to zielone kolizyjne, tj. możesz se jechać, ale masz paczeć na lewo i prawo, czy np. piesi/rowerzyści nie mają zielonego na pasach, albo tramwaj czy się nie gramoli przez trowisko, jak tak, to ustępujesz. Bezkolizyjne jest S-3, czyli zielona strzałeczka (ale nie taka mała koło S-1, tj. skręt warunkowy, wtedy to się nazywa sygnalizator S-2, btw.), wtedy jedziesz z zamkniętymi oczyma nawet i chuj cię obchodzi (z przymrużeniem oka napisane, panie władzo), hehe.
Namierzyłem skrzyżowanie z nagrania: ul. Bolesława Krzywoustego, miejsce obok przystanku tramwajowego "Plac Kościuszki 51", dojazd od strony zachodniej. Zarówno tramwaj, jak i samochód mają pierwszeństwo i niby wydaje się, że motorniczy ma użyć zasady prawej ręki, ale gówno prawda, bo jest ustęp od tej zasady, który zwalnia pojazdy szynowe. Tak więc nie ustąpisz: kończysz jako mielonka pod wózkiem tocznym Konstala czy innego Pedalalala.
(zesrałem się, pozdrawiam)



W tej sytuacji na rysunku tramwaj ma pierwszeństwo tylko dlatego ze nie ma swiatel, jezeli obaj by mieli zielone to tramwaj musi ustapic.

Elektro-Mech napisał/a:

Bo takie zielone, to zielone kolizyjne, tj. możesz se jechać, ale masz paczeć na lewo i prawo, czy np. piesi/rowerzyści nie mają zielonego na pasach, albo tramwaj czy się nie gramoli przez trowisko, jak tak, to ustępujesz. Bezkolizyjne jest S-3, czyli zielona strzałeczka (ale nie taka mała koło S-1, tj. skręt warunkowy, wtedy to się nazywa sygnalizator S-2, btw.), wtedy jedziesz z zamkniętymi oczyma nawet i chuj cię obchodzi (z przymrużeniem oka napisane, panie władzo), hehe.
Namierzyłem skrzyżowanie z nagrania: ul. Bolesława Krzywoustego, miejsce obok przystanku tramwajowego "Plac Kościuszki 51", dojazd od strony zachodniej. Zarówno tramwaj, jak i samochód mają pierwszeństwo i niby wydaje się, że motorniczy ma użyć zasady prawej ręki, ale gówno prawda, bo jest ustęp od tej zasady, który zwalnia pojazdy szynowe. Tak więc nie ustąpisz: kończysz jako mielonka pod wózkiem tocznym Konstala czy innego Pedalalala.
(zesrałem się, pozdrawiam)



W tej sytuacji na rysunku tramwaj ma pierwszeństwo tylko dlatego ze nie ma swiatel, jezeli obaj by mieli zielone to tramwaj musi ustapic.
Zgłoś
Avatar
Elektro-Mech 2020-06-24, 19:42
Wyjcio napisał/a:

W tej sytuacji na rysunku tramwaj ma pierwszeństwo tylko dlatego ze nie ma swiatel, jezeli obaj by mieli zielone to tramwaj musi ustapic.
W tej sytuacji na rysunku tramwaj ma pierwszeństwo tylko dlatego ze nie ma swiatel, jezeli obaj by mieli zielone to tramwaj musi ustapic.



Aha, no to chuj mi w dupę. Tylko czy możesz jeszcze dać jakieś konkretne odnośniki do ruchu drogowego?
Zgłoś
Avatar
kaziupir 2020-06-24, 19:53
A co ten pedalarz tam robił?
Zgłoś
Avatar
Wyjcio 2020-06-24, 20:08 1
Elektro-Mech napisał/a:

Aha, no to chuj mi w dupę. Tylko czy możesz jeszcze dać jakieś konkretne odnośniki do ruchu drogowego?



Linku dac nie moge, ale wystarrczy wpisac w google: samochod oraz tramwaj ma zielone, kto ma pierwszenstwo?
2 sprawa to wyobraz sobie sytuacje ze jest tak jak mowisz, mam zielone jade prosto i mam komus ustepowac? Przeciez to by sie kupy nie trzymalo.
Zgłoś
Avatar
matzwo122 2020-06-24, 22:15 3
swampman napisał/a:

w sumie to 2 glupki. 1 wiadomo a 2 nadusil jakby w wyscigu jechal



A gdzie masz w kodeksie ograniczenie przyspieszenia dla pojazdów? W mieście jest ograniczenie predkosci 50 km/h i jak ktoś ma możliwości i ochotę to może sobie w 1 sekundę przyspieszać do 50tki
Zgłoś
Avatar
Elektro-Mech 2020-06-24, 22:31
Wyjcio napisał/a:

Linku dac nie moge, ale wystarrczy wpisac w google: samochod oraz tramwaj ma zielone, kto ma pierwszenstwo?
2 sprawa to wyobraz sobie sytuacje ze jest tak jak mowisz, mam zielone jade prosto i mam komus ustepowac? Przeciez to by sie kupy nie trzymalo.



No ale to po co w takim wypadku sygnalizator S-1 do jazdy na wprost, skoro nikomu nie musimy ustępować? Wystarczyłby wtedy tylko S-3, więc jak to jest?
Zgłoś
Avatar
Profx5015 2020-06-25, 0:13
mam nadzieję, że pedelarz zapłaci całkowite odszkodowanie za to
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2020-06-25, 5:57 2
swampman napisał/a:

w sumie to 2 glupki. 1 wiadomo a 2 nadusil jakby w wyscigu jechal



Jak nie przekroczyl dopuszczalnej prędkości to może przyspieszac jak chce.
Zgłoś
Avatar
Wyjcio 2020-06-25, 17:11
Elektro-Mech napisał/a:

No ale to po co w takim wypadku sygnalizator S-1 do jazdy na wprost, skoro nikomu nie musimy ustępować? Wystarczyłby wtedy tylko S-3, więc jak to jest?



To jest ulatwienie zeby ktos nie chcial skrecac w lewo z pasa do jazdy prosto. Bo by utrudnial przejazd.
Zgłoś
Avatar
impressa88 2020-06-25, 19:04 1
Halman napisał/a:

obowiązkowa karta rowerowa i ubezpieczenie.. i skończy sie beztroskie pedałowanie chodnik, przejście, ulica jak leci...



Sam jeżdżę rowerem i myślałem ostatnio o tym żeby właśnie kupić sobie ubezpieczenie od nagłychwypadków jak kto woli OC. Mam kartę rowerową jak i prawo jazdy od 14lat dla wscibskich
Zgłoś
Avatar
sanzioni2019 2020-06-25, 19:11
Pedalarz potrącony przez auto? Zawsze piwo!
Zgłoś