18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
krzysiek351 2014-12-13, 19:58
Nie istnieje.Za pięknie by było.
Zgłoś
Avatar
issenpl 2014-12-13, 19:59
O kurwa trzeba przepisać podręczniki fizyki. Jeśli oglądacie coś takiego to pamiętajcie że układ powinien przyśpieszać, a hamować go powinien na przykład jakiś generator prądu. Bez pomiarów na wyjściu każdy taki filmik to po prostu sprytne oszustwo lub układ z niską stratą energii.
Zgłoś
Avatar
krzysiek351 2014-12-13, 20:01
Chodzi o to że bilans energii musi być dodatni.A tego nikt nie przeskoczy,przynamniej narazie.
Zgłoś
Avatar
Z................i 2014-12-13, 20:07
Perpetum Mobile istnieje, widziałem je na rynku, Perpetum Mobile to cygan próbujący okraść handlującego z nim żyda.
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2014-12-13, 20:09 17

- spójrz w dół
-
-
-
-
-
-
-
-
- spójrz w górę
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-12-13, 20:38
Filmy sprytnie wykadrowane, że zawsze pozostaje niewidoczny element. Dlaczego nie wykonają tych mechanizmów z przezroczystej pleksy, albo nie pokażą na filmie z każdej strony?
Zgłoś
Avatar
IronMiron 2014-12-13, 20:44
Czytając komentarze mam wrażenie, że tylko aqualinespirit naprawdę rozumie, na czym polega "sztuczka". Stawiam piwo za to:).
Zgłoś
Avatar
nanab 2014-12-13, 21:25
ze jeszcze istnieja az takie debile zeby w to wierzyc
Zgłoś
Avatar
Majozen 2014-12-13, 21:32
Żaden z projektów nie ma prawa działać w ziemskich warunkach. Projekt z cieczą nie ma racji bytu ze względu na przemianę cieczy w gaz, czyli parowanie. Płynu będzie ubywać, aż w końcu odparuje cały. Następne projekty również nie mają racji bytu ze względu na fakt iż energia, która służy do ich napędzania zaczyna słabnąć z każdym ruchem. Ma na to wpływ między innymi grawitacja (która wydaje się napędzać dużą części tych projektów), czy tarcie. Do tego dochodzi również zużycie materiałów. Wielu czynników zapewne nie wymieniłem, ale to dla tego iż jestem prostym chłopakiem po zawodówce, a nie inżynierem.
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2014-12-13, 21:39
kutango napisał/a:

Jak myslisz ze to dziala to niezly z ciebie rudy murzyn


Działa, ale przez tarcie powoli wytraca się energia i dlatego w końcu się zatrzyma, jednak można znaleźć dla takich maszynek jakieś zastosowanie Muszę przyznać, że "Self-flowing Flask" z pierwszego filmiku mnie mocno zaciekawiło ciekawe jak długo jest to w stanie pracować
Zgłoś
Avatar
x................x 2014-12-13, 22:38
żadna z tych rzeczy to nie Perpetuum mobile, żeby taką była musiała by coś wytwarzać np. prąd, a tak to lipa
Zgłoś
Avatar
gibon1617 2014-12-13, 22:45 2
Zapomnieli o tym

Zgłoś
Avatar
teken 2014-12-13, 23:53
Perpetum mobile to na łopatologiczne rozumowanie - nie je nie pije, a chodzi i żyje. Wszystko jest zbudowane z mechanicznych części, czyli wymaga ich wymiany, czy oliwienia, czyli ingerencji innej siły. Mit obalony
Zgłoś
Avatar
FanatiCS 2014-12-14, 15:13
No dobra ale ten układ z cieczą z pierwszego filmiku gdyby u góry spływający strumień napędzał turbinkę wodną to by można produkować prąd. Woda i tak spłynie do naczynia więc to czy po prostu spadnie czy spadnie na łopatki turbiny i dopiero potem do naczynia nic nie zmienia.
Zgłoś
Avatar
Aqualinespirit 2014-12-14, 20:36 1
@up Masz rację. Bo to nie działa z wodą. To działa z płynami gazowanymi (w tym filmie akurat to zdaje się chłopaki małą pompkę w tym plastikowym czarnym pierścieniu przy podstawie schowali). Musi być różnica gęstości.



Więc lipa z produkcji prądu, bo gaz się w końcu ulotni. Teoretycznie można by zamknąć całe naczynie, żeby dwutlenek węgla się nie ulatniał, ale obawiam się, że wtedy brak możliwości ucieczki bąbelków, wpłynie na wyrównanie gęstości cieczy w rurce i odcięcie ustrojstwa od warunków zewnętrznych zablokuje jego działanie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie