18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
CodeineWarrior 2016-04-03, 21:24 3
Chuj, nie wiem jak dodać komentarz to napiszę tak; Nie twierdzę, że nie jest gówno warta.

I nie czepiam się bo mam to w dupie, ale oglądałeś ten film więcej niż jeden raz? Na betonie się ni chuja nie znam ale na pianie PUR czy PIR trochę tak.

Po pierwsze - widać jak robią odwierty i wkręcają dyszę, podejrzewam, że nie tylko w jednym miejscu.
Po drugie - widać jak piana przebija się przez, wydaje się, zastygnięte części i wypełnia wolną przestrzeń
Po trzecie - piana rośnie, można tym sterować dodając wody (w reakcji z MDI [izocyjanianami] wydziela się dwutlenek węgla, bądź dodając jakiegoś związku który, paruje we względnie niskich temperaturach, dla przykładu N-Pentan (temperatura wrzenia około 36 stopni C). Reakcja Izocyjanianów z Poliolami (Polialkohole lub Poliestry [generalnie nada się wszystko co ma grupę OH]), jest reakcją egzotermiczną czyli wydziela ciepło, które wystarcza do odparowania wyżej wspomnianego N-pentanu.
Po czwarte - ciśnienie spieniania jest raczej duże (potrafi rozerwać plastikową butelkę po napojach) więc piana "rozpycha się jak może".

EDIT:
Zapomniałem dodać - CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!
Zgłoś
Avatar
M................f 2016-04-03, 21:34
Ja mam podobnie podłogę w kuchni zrobioną. Płyty osb, przewiercone w wielu miejscach, do tego pianka montażowa (z 6 puszek na naprawdę małą kuchnię poszło), na to płytki. Mimo, że płyty osb są dość giętkie to w takiej kombinacji podłoga wyszła dość dobrze wypoziomowana i nie chodzi.
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2016-04-03, 21:47 1
Kiedyś w jakimś ambitnym inaczej filmie amerykanie wstrzyknęli piankę w dziurę pod miastem i tym sposobem uratowali tysiące mieszkańców.
Zgłoś
Avatar
skunastuk 2016-04-03, 22:21
eckoo f huj
Zgłoś
Avatar
Kliksiu 2016-04-03, 23:20
Juz widze jak nasi tak samochody pompuja powypadkowe
Zgłoś
Avatar
bujak81 2016-04-04, 0:59 1
CodeineWarrior napisał/a:

Na koniec, PIANA DAJE RAKA! A właściwie MDI (Diizocyjanian difenylometanu) jest rakotwórczy i BARDZO reaktywny - reaguje z tkankami żywymi zostawiając ciężkie do usunięcia czarne plamy.


nawet zaschnięta?
Zgłoś
Avatar
j................3 2016-04-04, 10:09
ameryka stoi na regipsach piance i tej srebrnej taśmie klejącej, gdyby tego zabraknęło wyssało by całe usa w kosmos
Zgłoś
Avatar
CodeineWarrior 2016-04-04, 12:12
Przereagowana piana nie jest szkodliwa, ewentualnie gdybyś wdychał drobny pył to może tak, i jest zajebiście nie przyjemne, a jak do oka wpadnie to ja pierdole jaki ból.

Zapomniałem dodać, że MDI daje też astmę przy wdychaniu oparów oraz przy kontakcie ze skórą! Co prawda nie odrazu, ale lepiej unikać babrania się w płynnej jeszcze pianie.
Zgłoś