18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
natknąłem się dziś na artykuł i dziele się nim
proszę bardzo
jeżeli było albo moje źródło jest wyjątkowo niewiarygodne to pokornie wysłucham wszystkich wyzwisk kierowanych w moją strone

Cytat:

W Maroku zawiązała się pierwsza publiczna organizacja ateistów, Rada Byłych Muzułmanów Maroka. To pierwsza taka otwarta inicjatywa w kraju zdominowanym przez islam.
Autorzy deklaracji piszą, że pomimo, iż 3 artykuł konstytucji gwarantuje wolność religii, ateiści i niewierni są nieuznawani. Chociaż apostazja nie jest przestępstwem w odeksie karnym, „podżeganie w celu zachwiania wiarą muzułmanów” już nim jest. Apostaci i ateiści spotykają się z prześladowaniami, groźbami i więzieniem.


Celami organizacji są jednakowe prawa i równy status dla wszystkich obywateli bez względu na wyznanie. Należą do nich także rozdział religii i państwa oraz wolność krytykowania religii.

Czego mogliby nauczyć się od dzielnych Marokańczyków nasi urzędnicy, publicyści i naukowcy, to sprzeciwu wobec kulturowego relatywizmu i tolerancji wobec niehumanitarnych wierzeń, dyskryminacji i nadużyć pod płaszczykiem szacunku dla religii i kultury.

Organizacja będzie afiliowana przy Radzie Byłych Muzułmanów Wielkiej Brytanii (Council of Ex-Muslims of Britain).

kontakt: Imad Iddine Habib, imadiddinehabib@gmail.com

JW na podst.: www.freethoughtblogs.com


moje źródło- euroislam.pl/index.php/2013/03/pierwsza-organizacja-ateistow-w-kraju-m...
Zgłoś
Avatar
Sledziu_w 2013-04-05, 18:34 2
Inicjatywa fajna, ale obawiam się, że spłynie do rynsztoku razem z kwasem wylanym na ludzi z nią związanych.
Zgłoś
Avatar
BDrummer 2013-04-05, 20:50 1
pozeracz_kotów
E tam, Maroko to jeszcze nie takie jebane mentalne średniowiecze jak jakieś Irany i inne Iraki, czy Syrie... Pewnie nie wszystkich zabiją.

Nawet nie wiesz jak jest w Syrii czy Iranie ale dupą mlaskasz, w samej Syrii żyje 10% katolików, i chyba jeszcze więcej Alawitów. W Iranie żydzi mogą spokojnie świętować na ulicach, więc co pierdolisz ćwoku? pierw zaglądnij na pierwszą lepszą stronę www i się dowiedz. A jeśli chcesz "ciemnogród i średniowiecze" do zapraszam do Arabii Saudyjskiej.
Zgłoś
Avatar
sorra18 2013-04-05, 21:10 1
To kiedy filmik na hardzie? Z takiej organizacji to bedzie superprodukcja.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-04-05, 22:30 1
jestę żydę napisał/a:

sugerujesz,że trzeba być męczennikiem żeby mieć prawo do np. bycia ateistą? Biedny Polak nie ma prawa mówić,że jest biedny dopóki dzieciakowi brzuch nie spuchnie i muchy nie będą go wpierdalały? A Polska kobieta nie ma prawa mówić,że jest bita dopóki ktoś jej nie obleje kwasem jak w afganistanie czy jakieś dziczy?


Nic takiego nie powiedziałem, ale nie ma to jak wkładać słowa w usta innych, aby przeważyć szalę racji w dyskusji na swoją stronę

Cytat:

Tacy z was katolicy wierzycie w boga ,pokrzyczycie że ateiści chuje,pizdy,dziwki poruchacie dzieci a nie tak jak oni idź być katolikiem do afganistanu to dopiero wyczyn a nie tu w Polsce.Pokażcie,że macie jaja.


Po pierwsze piszesz w liczbie mnogiej, generalizujesz i wrzucasz wszystkich do jednego worka, przez co wykazujesz się swoją ignorancją i brakiem zdrowego myślenia. Ja napisałem NIEKTÓRZY ateiści, bo znam i kilku rozgarniętych, ale większość ateistów dzisiaj to młodzi ludzie, którzy próbują zwrócić na siebie przez obrzucanie gównem wiary lub wierzących. Po drugie jakoś częściej widzę jak atole najeżdżają na wierzących, szczególnie tu, w Internecie, gdzie mogą być anonimowymi bohaterami.

Cytat:

Gratuluję możesz dublować Maćka z Klanu.


Gratuluję, możesz mi jeszcze powrzucać przez łącze
Zgłoś
Avatar
bobek388 2013-05-23, 3:15
Czlonkowie tej organizacji dlugo nie pozyja...

Smutne ale prawdziwe. :/
Zgłoś