potężny zapas mocy i na pusto testowany, w ciągłym użytkowaniu by nie przeszło, co do pionowego startu, taka perspektywa, kilka razy dziennie widzę coś takiego, samoloty mają system który nie pozwala na wznoszenie pod większym kontem jak 45 stopni
45 stopni?! Przecież dla czegoś tak dużego, z tak małą predkością to byłoby gwarantowane przeciągnięcie.
2. Lata na oparach paliwa, bez obciążenia w postaci bagażu, pewnie ze 120 ton paliwa i pasażerów - w normalnej eksploatacji nigdy nie uzyska tak niskiej wagi
3. Perspektywa - pod takim kątem to nawet bardzo obciążony samolot transportowy wzniesie się "prawie pionowo".
4. Co do 200 metrów.. sam samolot, nawet tak lekki na pewno nie wystartował nie osiągając przynajmniej 250~km/h, a najprawdopodobniej miał przy takich silnikach znacznie więcej. Policz sobie ile metrów pokonywał na sekundę w końcowej fazie rozbiegu i ile sekund startował. W sekundę pokonywał przynajmniej 70 metrów.
Dowiesz się przy lądowaniu w zimie
Trzeba przyznać że mimo wszystko silniki turbośmigłowe robią największe wrażenie.
______________
Jedynym wyznacznikiem siły państwa i narodu jest głębokość szeregów wysyconych żelazemAirbusem 350
na chuj nam megalotnisko jak nowoczesnym samolotom wystarcza 200 metrów pasa?
Ale wojskowym samolotom nie wystarcza, zabawne jest to że nasz kraj stał się tym samym planowanym wojennym pobojowiskiem co w układzie warszawskim. Zmieniły się tylko sojusze
Chińscy naukowcy dokonali udanej teleportacji fotonu (a właściwie jego stanu kwantowego) do okrążającego Ziemię satelity Micius – informuje „MIT Technology Review”.
Pierwszy na świecie satelita do telekomunikacji kwantowej został wystrzelony w sierpniu 2016 roku. Nazwano go na cześć żyjącego na przełomie V i IV w. p.n.e. chińskiego uczonego i filozofa Mocjusza (inaczej Mozi albo Mo Di; w języku angielskim - Micius).
Teleportacja, jaką znamy z filmów i książek science fiction (na przykład Star Trek) czy fantasy (teleportacja za pomocą „świstoklika” w Harrym Potterze), dotyczy dużych (makroskopowych) obiektów i zdaniem fizyków nie jest możliwa. Natomiast teleportacja kwantowa znana jest naukowcom od lat i polega nie na przekazywaniu samej cząsteczki, ale informacji o jej właściwościach – w innym miejscu powstaje idealna kopia oryginału.
Dotychczas kwantowa teleportacja udawała się raczej w warunkach laboratoryjnych. W ostatnich latach dokonano dwóch takich teleportacji poza laboratorium, jednak ich zasięg był ograniczony do około 100 kilometrów ze względu interakcje fotonów we włóknach optycznych czy w powietrzu. W przypadku satelity (którego orbita ma wysokość od 500 do 1400 kilometrów) transmisja przebiega głównie w próżni - stacja nadawcza zlokalizowana jest w Tybecie na wysokości 4000 m n.p.m.
Kwantowa teleportacja opiera się na splątaniu kwantowym – sprzecznej z codziennym doświadczeniem sytuacji, w której jeden z opary obiektów (na przykład fotonów) oddzielonych dowolna odległością natychmiast oddziałuje na drugi. Albert Einstein nazwał to „upiornym oddziaływaniem na odległość”.
Chińscy naukowcy wykorzystali pary splątanych cząstek, aby dokładnie odtworzyć właściwości fotonu na Ziemi w fotonie na orbicie.
Teleportacja kwantowa na dużą odległość jest podstawowym elementem dla protokołów, które znalazłyby zastosowanie w kwantowych sieciach przekazywania danych oraz kwantowych komputerach. Na razie proces przesyłania par splątanych fotonów jest daleki od doskonałości Spośród milionów fotonów wysłanych do Miciusa tylko 911 pozostało splątanych ze swoim odpowiednikiem na Ziemi.
Głównym celem istnienia satelity Micius jest przetestowanie technologii, która pewnego dnia mogłaby doprowadzić do opracowania całkowicie poufnych metod komunikacji.
Trudnego i kosztownego eksperymentu nie bez powodu podjęły się właśnie Chiny, które przeznaczają coraz więcej pieniędzy na finansowanie rozwoju nauki, w tym badań podstawowych, bez których postęp jest na dłuższą metę niemożliwy. Chiny gotowe są również podjąć ryzyko związane z wykorzystaniem niesprawdzonych jeszcze technologii. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, będzie miało wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa transmisji danych, niezbędnego chociażby dla wymiany handlowej czy transmisji danych dotyczących kart kredytowych, ale także opieki zdrowotnej czy przemysłu. Do 2030 r. Chińczycy chcą stworzyć całą sieć kwantowej telekomunikacji.
Źródło- naukawpolsce.pap.pl
Dziś teleportują foton, jutro może pizza na czas dojedzie.
Tak ogólnie trzeba wykarczować puszczę i zrobić mega lotnisko, zasypać bałtyk i zrobić mega parking. Projekt ustawy potrzebny jakiś.
Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:
Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów