18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
patrick1989 2010-08-16, 12:04 6
Zgłoś
Avatar
Galazka 2010-08-16, 13:50
Fake, blysk by zaslonil caly ekran cos w stylu Flesha a nie pokazalo by piorun....
Zgłoś
Avatar
sakara87 2010-08-16, 13:53 1
Mephic napisał/a:

Żebyś Ty się czasem kurwa od nadmiaru myślenia nie stopił.



Ten sam filmik miałem na mysli czytaj te bzdury niektórych idiotów. Moze i ja tez nie jestem znawca ale jesli tutaj jest az tylu to wytłumaczcie mi dlaczego jak widac piorun z daleka to tez jest gruby? Moja opinia jest taka ze piorun ma grubosc ok 2,5cm efekt tej waszej grubosci to poprostu błysk.

Galazka napisał/a:

Fake, blysk by zaslonil caly ekran cos w stylu Flesha a nie pokazalo by piorun....



Mylisz sie i to "grubo" Jak ja kiedys siedziałem na wsi to pierun przyjebał 20m od domu babci w dęba i było widac wszystko bardzo dobrze.
Zgłoś
Avatar
Resterwers 2010-08-16, 13:58
Auto jest uziemione dzięki oponom więc nawet ryski na aucie nie będzie miał. Szkoda, że ta ciężarówka się nie rozjebała bo by wtedy pasowała do działu...
Zgłoś
Avatar
Zielak 2010-08-16, 14:00
@sakara87, światło błyskawicy jest zbyt jasne by nasze oko (czy soczewka kamery) ogarnęło je w ciemniejszym otoczeniu. Przykład, flash w aparacie. Błyszczy mały obiekt, widzisz duży (gruby) błysk.

(:
Zgłoś
Avatar
mjakmozg 2010-08-16, 14:05
widzę że ktoś tu nie miał fizyki i geografii na lekcjach, albo wgl nie chodził do szkoły

to nie fake.
Zgłoś
Avatar
S.W.A.T 2010-08-16, 14:40 1
Bula napisał/a:

Nom. Ale nudy na tej drodze, a nagram sobie ją, żeby móc jeszcze po pracy pooglądać.



Widać że w życiu w trasie nie byłeś. Wtedy każdy poznaje wszystkie funkcje swojego telefonu, kamery i aparatu, czy co tam kto ma. Jak w poczekalni u lekarza
Kierowca jeszcze jako tako ma zajęcie, ale pasażer?
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2010-08-16, 14:57
Opony miały prawo się stopić. Samochód działa jak klatka Faradaya, ale stopienie opon nie musiało nastąpić wskutek natężenia prądu elektrycznego. Piorun (niezależnie od zawieranej mocy) niesie ze sobą falę gorąca (niejednokrotnie wyższa niż temp. na powierzchni Słońca), która też mogła to spowodować. Na filmiku nie widzimy co się dzieje z kołami i z samą ciężarówką po uderzeniu. Film tego nie obejmuje.

Co do fake'a... Nie ma reguły grubości wyładowania. Są czasem cienkie jak niteczki, czasem grube jak małe drzewa. To zależy od ilości ładunków w chmurze i podłożu. Ponadto bywa i tak, że sam błysk niejednokrotnie nam utrudnia stwierdzenie mniej więcej grubości pioruna.
Co do reguły że piorun zawsze uderza w najwyższe miejsca - to kompletna bzdura! Owszem - jest większe prawdopodobieństwo, że uderzy w wyższe drzewo niż w niższe. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że zdarza się na odwrót. Niedaleko domu mam zagajnik. W czasie burzy jedno drzewo zostało powalone gromem - najniższe, będące prawie w samym centrum zagajnika.
I dla jasności - wbrew stereotypom - pioruny bardzo często uderzają kilkukrotnie w to samo miejsce (np. Wieża Eiffela, Empire State Building czy nasz polski Giewont).

Zanim zaczniecie pisać, że to fake, poczytajcie i najlepiej sami poróbcie zdjęcia czy filmy błyskawic. Wiele Wam to wyjaśni.
Zgłoś
Avatar
Twój Stary 2010-08-16, 17:52 1
Fake - w polsce nie ma autostrad
Zgłoś
Avatar
Gszysztow 2010-08-16, 19:37 1
Gawith napisał/a:

Opony miały prawo się stopić. Samochód działa jak klatka Faradaya, ale stopienie opon nie musiało nastąpić wskutek natężenia prądu elektrycznego. Piorun (niezależnie od zawieranej mocy) niesie ze sobą falę gorąca (niejednokrotnie wyższa niż temp. na powierzchni Słońca), która też mogła to spowodować. Na filmiku nie widzimy co się dzieje z kołami i z samą ciężarówką po uderzeniu. Film tego nie obejmuje.

Co do fake'a... Nie ma reguły grubości wyładowania. Są czasem cienkie jak niteczki, czasem grube jak małe drzewa. To zależy od ilości ładunków w chmurze i podłożu. Ponadto bywa i tak, że sam błysk niejednokrotnie nam utrudnia stwierdzenie mniej więcej grubości pioruna.
Co do reguły że piorun zawsze uderza w najwyższe miejsca - to kompletna bzdura! Owszem - jest większe prawdopodobieństwo, że uderzy w wyższe drzewo niż w niższe. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że zdarza się na odwrót. Niedaleko domu mam zagajnik. W czasie burzy jedno drzewo zostało powalone gromem - najniższe, będące prawie w samym centrum zagajnika.
I dla jasności - wbrew stereotypom - pioruny bardzo często uderzają kilkukrotnie w to samo miejsce (np. Wieża Eiffela, Empire State Building czy nasz polski Giewont).

Zanim zaczniecie pisać, że to fake, poczytajcie i najlepiej sami poróbcie zdjęcia czy filmy błyskawic. Wiele Wam to wyjaśni.



...czytała Krystyna Czubówna.
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-08-16, 20:07
Gszysztow napisał/a:



...czytała Krystyna Czubówna.



bo co, limit 5 słów do czytania na dzisiaj już przekroczyłeś?
Zgłoś
Avatar
kamuha 2010-08-16, 21:35
Resterwers napisał/a:

Auto jest uziemione dzięki oponom więc nawet ryski na aucie nie będzie miał. Szkoda, że ta ciężarówka się nie rozjebała bo by wtedy pasowała do działu...



Spróbuj to opatentować, zarobisz miliony dolarów na gumowych uziomach. Dodatkowo jak sam tego użyjesz to możesz startować do nagrody Darwina.
Zgłoś
Avatar
bula1946 2010-08-16, 23:54
Satrahuart :
Fejk, piorun jest za gruby, zresztą co za idiota kameruje drogę samochodem

od kiedy to kurwa "kameruje" sie samochodem ?!
Zgłoś
Avatar
Rezor 2010-08-17, 2:10
Satrahuart napisał/a:

Fejk, piorun jest za gruby, zresztą co za idiota kameruje drogę samochodem



malina znowu służbowym w trasie
Zgłoś